Orapūtė tvenkiniui

Orapūtė tvenkiniui
Vandens tvenkiniai, ypatingai, vasaros laikotarpiu suteikia tiek daug džiaugsmo ir atgaivos. Juose gyvena įvairiausios žuvys ir vandens mikroorganizmai. Daugelis turi tvenkinius vien tam, kad galėtų veisti žuvis. Tinkama vandens telkinių priežiūra leidžia džiaugtis darbo rezultatais. Dažnai naudojama orapūtė tvenkiniui, kuri naudinga tiek šiltuoju metų laiku, tiek ir žiemą.
Tokia sistema skatina tvenkinyje esančio vandens prisotinimą deguonimi, kuris labai svarbus ištisus metus. Ypatingai tai tampa aktualu žiemą, kuomet galima palaikyti neužšąlančią eketę apsaugant vandenyje gyvenančias žuvis nuo deguonies trūkumo. Juk daugeliui aktualus klausimas, kaip apsaugoti žuvis nuo deguonies trūkumo po ledu. Šios sistemos dėka tai galima padaryti itin paprastai. Vasarą orapūtė taip pat labai naudinga, nes jos pagalba galima atvėsinti vandenį. Tai ypač aktualu, jei tvenkinyje yra šaltavandenės žuvys. Ne tik dėl žuvų naudinga orapūtė. Deguonis padeda palaikyti švarų ir skaidrų vandenį, todėl mažiau veisis dumbliai. Tai leidžia reikiamu metu ir tinkamai pasirūpinti savo tvenkiniu.
Kartais sudėtinga suprasti, kaip veikia tokie įrenginiai. Vandens aeratorius pučia didelį kiekį mažų burbulų formos orą į vandenį tinkamame gylyje. Tuomet susidaro vandenyje sūkuriai ir sumaišo orą ir deguonį. Veikimo principas pakankamai paprastas, tačiau naudos iš jo labai daug. Geresnio deguonies patekimas į tvenkinio gylį priklauso nuo parametrų, tačiau gali būti gerinamas nuo pusės iki 8 metrų atstumo. Orapūtės įrenginys sudarytas iš dviejų svarbiausių dalių – variklio ir kompresoriaus. Daugelis ieškodami šio įrenginio svarsto, kokie parametrai svarbūs. Tai priklauso ne tik nuo kainos, bet ir nuo tvenkinio dydžio, kokiu atstumu nuo jo galima įrengti orapūtės sistemą, kiek jų reikės ir daugelio kitų svarbių dalykų. Dėl to labai svarbu tinkamai įvertinti savo turimą vandens telkinį ir šiuos duomenis pateikti specialistams, kurie padės išsirinkti tinkamą orapūtę. Ne tik tinkamai išrinkta orapūtė tvenkiniui leis užtikrinti sklandų jos darbą. Svarbus yra tinkamas jos montavimas. Jei pirkėjai su tuo nėra susidūrę, tai geriau šiuos darbus patikėti specialistams. Po montavimo darbų reikėtų profilaktiškai patikrinti orapūtės darbą. Jei pastebimi pakitimai, pavyzdžiui, kaista ar skleidžia keistus garsus, reikėtų iškviesti specialistus, kurie patikrintų jos veikimą. Laiku aptiktas gedimas padės išvengti rimtų problemų.
Ne tik kaina tampa aktuali renkantis įvarius įrenginius. Perkant orapūtę svarbu tinkamai parinktas galingumas, šios sistemos montavimas ir visų detalių kokybė. Tik užtikrinus visa tai galima tikėtis geriausio rezultato prižiūrint tvenkinius.