Oro kompresoriai akvariumams

Oro kompresoriai akvariumams

Akvariumas daugeliui tampa ne tik interjero puošmena, bet ir gražiu gamtos kampeliu, kuris džiugina savo grožiu. Daugeliui jis tampa nusiraminimo šaltiniu, kuomet galima ramiai stebėti čia esančią vandens florą ir fauną. Be deguonies, neįmanoma būtų užtikrinti tinkamas sąlygas gyvenimui po vandeniu, todėl naudojami oro kompresoriai akvariumams.
Visuose akvariumuose gyvena žuvys, augalai ir kiti gyviai, kurie be deguonies negalėtų išgyventi. Oro kompresorius – akvariumo plaučiai, tad jo svarba iš tiesų didžiulė. Kartais akvariumą turintys žmonės jį naktimis išjungia, nes skleidžiamas triukšmas trukdo ramiai ilsėtis. To daryti negalima, nes būtent naktį, kuomet tamsu, deguonis vandenyje ženkliai sumažėja. Kad netektų naktimis prabusti nuo triukšmo ir pasirūpinti reikiamu kiekiu deguonies reikėtų įsigyti oro kompresorių, kuris dirba tyliai. Pagal naudojimo būdą galima išskirti kelias rūšis šių svarbių įrenginių. Priklausomai nuo vidaus įrengimo gali būti elektrinis arba veikiantis su elementu. Didelės talpos akvariumams reikia galingo oro kompresoriaus, todėl pasirenkami tokie, kurie stovi išorėje. Jie skleidžia didesnį triukšmą. Nedidelės talpos akvariumams pakanka viduje esančio kompresoriaus, kurio galingumas gerokai mažesnis, nei išorinio.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą oro kompresorių. Dažnai namuose akvariumas yra statomas miegamuosiuose. Šioje patalpoje reikia išlaikyti ramybę, todėl itin svarbu rasti tokį įrenginį, kuris dirbs kuo tyliau. Taip pat atkreipkite dėmesį į valdymą. Svarbu, kad būtų galima reguliuoti tiekiamo deguonies kiekį ir galingumą paprasto mechanizmo dėka. Oro kompresoriaus galingumas tikrai svarbus. Reikia parinkti tinkamą akvariumo talpą. Kuo didesnis, tuo galingesnio reikia. Galima apskaičiuoti reikiamą galingumą žinant, kiek litrų vandens reikia akvariumo užpildymui. Dirbdamas kompresorius skleidžia šilumą. Svarbu, kad vanduo neįšiltų daugiau, nei reikia. Kartais pigūs kompresoriai per daug šildo vandenį, todėl geriau sumokėti šiek tiek daugiau ir įsigyti kokybišką gaminį, nei vėliau gailėtis liūdnų pasekmių. Dažnai tai nutinka karštomis vasaros dienomis, kuomet kambariuose ir taip temperatūra gerokai didesnė. Oro kompresorius dirbdamas skleidžia vibraciją. Svarbu, kad ji nebūtų per didelė, nes gali vibruoti besiliečiantys daiktai, pavyzdžiui, stalas, ant kurio jis stovi. Visko sužinoti, kaip teisingai išsirinkti neįmanoma paprastam pirkėjui, todėl visuomet galima kreiptis pagalbos ir patarimų pas pardavėjus.

Oro kompresoriai akvariumams reikalingi visiems akvariumo gyventojams. Tinkamai ir laiku pasirūpinus juo galima bus ilgai džiaugtis jo grožiu. Visai nesvarbu ar jis stovi namuose, ar darbe, tačiau rūpestis juo atperka smagias akimirkas stebint žuvyčių gyvenimą per stiklą.