Tvenkinių aeravimas

Tvenkinių aeravimas
Tvarkingas ir švarus tvenkinys – kiekvieno savininko svajonė. Tam, kad jis toks būtų tenka jį nuolat prižiūrėti ir rūpintis. Tvenkinių aeravimas padeda tai įgyvendinti greitai ir paprastai. Svarbu tik pasirinkti tinkamą įrenginį ir galima bus džiaugtis puikiais rezultatais.
Aeratorių sudaro variklis ir kompresorius. Veikimas vyksta pučiant didelį kiekį mažų burbuliukų formos orą į tvenkinio vandenį tinkamame gylyje. Tuomet susidaro vandenyje sūkuriai, kurie sumaišo orą ir deguonį. Ypatingai daug nepatogumų sulaukiama žiemą, kuomet užšąla vanduo. Daromos eketės ir nuvalomas sniegas, kad patektų saulė, tačiau tai negali garantuoti ilgalaikių gerų rezultatų. Ar pavyks išsaugoti žuvis po ledu priklauso nuo to, ar sugebėsite palaikyti reikiamą kiekį deguonies po ledo sluoksniu. Dažnai net po kelių apniukusių dienų galima pamatyti apmirusius augalus, o, jei tai tęsis ilgiau – bus tik blogiau. Tokioms problemoms spręsti naudojamas tvenkinio vandens aeravimas. Jo metu vanduo prisotinimas reikiamu kiekiu deguonies ir nuolat palaikomas jo kiekis. Tik toks būdas gali išsaugoti žuvis žiemą. Veikimo metu aeratorius gamindamas deguonį neleidžia užšalti tvenkinio vandeniui ir susidaryti ledo sluoksniui. Be to, tokio proceso metu suvienodinama vandens temperatūra ne tik tvenkinio paviršiuje, bet ir dugne. Tuo pačiu metu vyksta ir vandens valymo procesas. Ne tik žiemą reikalinga tokia tvenkinio priežiūra. Vasarą dėl deguonies trūkumo taip pat gali būti problemų. Dažniausia iš jų – įvairios žuvų ligos, kurių tikrai nenori nė vienas užsiimantis žuvininkyste. Taip pat tai naudinga įvairiems mikroorganizmams bei vandens augalams.
Tvenkinių aeravimas nėra sudėtingas procesas, kuris prieinamas tik nedaugeliui. Dabar kiekvienas gali paprastai įsigyti reikiamą aeratorių. Labai svarbu pasirūpinti tinkamu jo montavimu, kitaip bet kokios Jūsų pastangos neatsipirks. Net ir brangiausias įrenginys sumontuotas netinkamai nedirbs tinkamai ir jo efektyvumas sumažės arba išvis jo nebus. Priklausomai nuo tvenkinio dydžio reikia parinkti aeratoriaus galingumą. Kuo didesnis tvenkinys, tuo galingesnio įrenginio reikia. Tai geriausia patikėti specialistams, iš kurių įsigysite jį. Vėliau iškilus klausimams apie jo priežiūrą ir teisingą eksploatavimą neteks ieškoti informacijos patiems, todėl labai svarbu įsigyti įrenginį iš patikimų pardavėjų, kurie suteiks jam garantiją.
Nemanykite, kad tik vandens kokybė turi įtakos tvenkinio produktyvumui ir, jei jis prastas, tai jau nieko neįmanoma padaryti, kad būtų geriau. Nuolatinė jo priežiūra ir puoselėjimas prisotinant deguonimi padės pagerinti vandens kokybę ir žuvų gyvenimo sąlygas.