Nemalonus kvapas buitinių atliekų konteineriuose. Nemalonius kvapus galima fiksuoti įvairiose vietose, tačiau jų išnaikinimas gali tapti tikru iššūkiu bei galvos skausmu. Lietuvai pradėjus įgyvendinti vieną iš Europos Sąjungos priimtų programų dėl organinių – maisto atliekų rūšiavimo susidurta su nestandartine problema. Kadangi išmestas maistas pradeda biodegraduoti, maisto atliekų rūšiavimo konteineriuose pradėta fiksuoti stiprų ir nemalonų kvapą, galima sakyti net dvoką. Ypač nemalonūs kvapai paaštrėjo atšilus orams. Pakilusi aplinkos temperatūra suaktyvina bakterijas aplinkoje, kurios ir pradeda erzinti ne tik daugiabučių namų gyventojus, bet ir miesto valdžią. Itin gausūs gyventojų skundai dėl smarvės iš atliekų konteinerių kiekvieno miesto valdžią privertė ieškoti sprendimų, kaip panaikinti nemalonius kvapus maisto atliekų konteineriuose vasaros metu.
Nemalonus kvapas buitinių atliekų konteineriuose
Kadangi atliekų rūšiavimo konteineriai yra kelių rūšių, ne kiekviename jų aptarnaujančiai įmonei įmanoma fiziškai sukontroliuoti atliekas (skysčius), kurie atsiranda gyventojams rūšiuotas atliekas sunešant į konteinerius. Be tam tikros technikos pakelti konteinerių dangčius ir juos išvalyti yra sudėtina, o ir per brangu. Todėl tam tikros konteinerių rūšys pradėjo kelti itin nesmagias minėtas problemas – smirdi. Štai kokie konteineriai buitinių atliekų rūšiavimui gali pradėti skleisti nemalonius kvapus.
- Antžeminiai konteineriai;
- Pusiau antžeminiai konteineriai;
- Požeminiai konteineriai;
Vieni jų yra išplaunami kartą per mėnesį, iš kitų atliekos yra tik paimamos juos išpurškiant tam tikromis dezinfekavimo priemonėmis. Deja, bet visų aptarnavimo įmonių turimos priemonės yra veiksmingos tik dezinfekavimo srityje, nemalonaus dvoko konteineriuose jos nepanaikina.
Kodėl maisto atliekų konteineriai dvokia
Pradėjus irti maisto atliekoms konteineriuose atsiranda skysčiai ir priklausomai nuo rūšies jų gali būti daugiau arba mažiau. Tačiau atsiradus skysčiams konteineriuose, juose pradeda veistis ir daugintis patogeninės bakterijos, kurios skatina maisto medžiagų irimo – biodegradacinius procesus. Tai pritraukia įvairius vabzdžius, kurie minta būtent tokiomis atliekomis, dauginasi. Itin atšilus lauko temperatūrai bendras bakterijų ir vabzdžių ryšys (padėti kiaušiniai ar jau išsiritusios lervos ir kt.) sukelia itin nemalonų dvoką. Taip, naujuose konteineriuose tokių problemų nėra, nes jie yra nauji ir organinės maisto atliekos nenubėgo, nenutekėjo ar neprabėgo pro įmestą įplyšusį atliekų maišelį. Taip susikaupus skysčiams nuo biodegraduojančių maisto atliekų gali tapti problema numeris vienas kiekviename kieme. Nemalonus kvapas iš tokio konteinerio verčia riesti nosis, o aptarnavimo įmonių specialistus kiekviename mieste imtis už galvų ir ieškoti sprendimo būdų bei efektyvių priemonių.
- Kokius vandens filtrus rinktis;
- Kaip isnaikinti vorus namuose;
- Kanalizacijos kvapu naikinimo priemone;
- Aquaphor S550 P1 KDF 85 – jei vanduo stipriai dvokia supuvusiais kiaušiniais;
- Aquaphor S800 P1 KDF 85 – jei vanduo stipriai dvokia supuvusiais kiaušiniais;
- Aquaphor S1000 P1 KDF 85 – jei vanduo stipriai dvokia supuvusiais kiaušiniais;
Pavykęs arba ne eksperimentas
Buksvarus.lt specialistai gavę užklausą dėl priemonių kvapui naikinti maisto atliekų konteineriuose naudos gavėjui pateikė 2 variantus susidarančių problemų sprendimui. Sutiko panaudoti nemokamus eksperimentinius mėginius tam, kad nemalonūs kvapai konteineriuose būtų pašalintas. Taip, tokia praktika Buksvarus.lt specialistams buvo pirma. Tačiau nepadedant vieni kitiems ir neieškant problemų sprendimų variantų galima likti nemalonios situacijos įkaitais. Buksvarus.lt specialistai pasiūlė du sprendimo variantus.
- Skystos biologinės ir nepatogenines bakterijas – supiltos į požeminį atliekų konteinerį, kuris plaunamas tik kartą per mėnesį;
- Skystą bakterijų naikinimo priemonę, kuri buvo panaudota slėginio purkštuvo dėka apipurškiant tik ištuštinto konteinerio sieneles;
Eksperimentas su apipurškimu truko apie 3-4 dienas. Keli konteineriai buvo išpurkšti slėginio purkštuvo dėka naudojant ne čiurkšlę, bet smulkių lašų principą. Atvykus prie konteinerių su maistu sutartu laiku nemalonių kvapų fiksuota nebuvo. Tai leidžia daryti prielaidą, kad Buksvarus.lt panaudota priemonė purškimo būdu pilnai atliko savo funkciją. Taip, po konteinerio dangčiu buvo galima fiksuoti įvairius kvapus, buvo prinešta daug išrūšiuotų maisto atliekų, tačiau nesmagių, nemalonių ar net erzinančių stiprių kvapų fiksuota nebuvo.
Ką daryti, kad maisto atliekų konteineriai neskleistų nemalonaus kvapo
Šiltuoju metų laiku atliekos konteineriuose pūva ir genda greičiau, sukeldamos antihigieniškas sąlygas bei nemalonius kvapus šalia gyvenamųjų namų, daugiabučių. Norint to išvengti, reikėtų laikytis trijų konteinerių priežiūros taisyklių, kurios padės palaikyti tvarką kieme ir prailgins konteinerių tarnavimo laiką.
Norint išvengti nemalonių kvapų, reikia laikytis kelių kasdienių įpročių. Buitines atliekas geriausia mesti maišeliuose, o prieš išmetant greitai gendančių produktų pakuotes, jas perplauti. Taip pat rekomenduojama į konteinerį nepilti skysčių – jie greitai surūgsta todėl pradeda skleisti nemalonų kvapą. Svarbu teisingai rūšiuoti atliekas ir visuomet uždaryti konteinerio dangtį.
Nemalonus kvapas buitinių atliekų konteineriuose – Nemalonių kvapų šalinimas
Be individualių veiksmų, konteinerio švarai palaikyti būtina jį plauti. Pagal higienos normas rekomenduojama konteinerį plauti kelis kartus per metus – po žiemos ir vasaros sezonų, tačiau dažnesnis praplovimas užtikrina ir didesnę konteinerių švarą. Šiuolaikinės technologijos leidžia konteinerius išvalyti itin efektyviai, greitai ir patogiai. Teikdami šias paslaugas klientams aptarnaujančios įmonės pastebi, kad gyventojams yra svarbu, jog konteineriais būtų pasirūpinta jų pačių kieme, taip sumažinant rūpesčių. Konteinerius aptarnaujančios įmonės plauna moderniomis, tyliai veikiančiomis mašinomis su aukšto slėgio plovimo sistema ir specialiomis priemonėmis, kurios greitai ir saugiai naikina biologiškai skaidžias medžiagas.
Specialistai per dieną minėtu būdu išplauna nuo 110 iki 130 konteinerių. Kiek laiko konteineriai išliks švarūs po tokios paslaugos, priklauso nuo jų prižiūrėtojų ir gyventojų naudojimo įpročių. Laikantis visų tvarkos ir higienos taisyklių, maisto atliekų rūšiavimo konteineriai gali išlikti švarūs gan ilgą laiką. Tačiau kiekviena taisyklė turi išimčių. Gyventojai į konteinerius meta nesupakuotas atliekas į maišelius, todėl jie dažnai pradeda dvokti ženkliai greičiau, nei aptarnaujanti įmonė atvažiuoja ištuštinti susikaupusių atliekų.
Nemalonus kvapas buitinių atliekų konteineriuose – Tvarkos palaikymas per atsakingą rūšiavimą
Privačių namų gyventojams rekomenduojama turėti kelių tipų konteinerius skirtingoms atliekoms. Kieme turėtų būti buitinių atliekų, pakuočių atliekų (popieriaus, plastiko, stiklo, metalo) bei žaliųjų atliekų konteineriai. Tinkamai rūšiuotos atliekos padės palaikyti tvarką ir tausoti aplinką.
Ką daryti jei maisto konteineryje atsirado nemalonus dvokas – priemonės
Buksvarus.lt primena, kad buitinių atliekų konteinerių priežiūrą įgyvendina savivaldybių konkurso metu išrinktos aptarnavimo įmonės. Patiems gyventojams imtis veiksmų šalinant atsiradusius kvapus konteineriuose nerekomenduojama. Tik specialistai žino kokias priemones naudoti nemalonių kvapų naikinimui konteineriuose. Būtent Buksvarus.lt tiekia priemones, kurios neutralizuoja nemalonius kvapus konteineriuose, kas karštomis vasaros dienomis gyventojams sukuria dar didesnį komfortą. Maisto konteinerių vidaus apipurškimas buksvarus.lt priemone vykdomas kartą per savaitę, kai konteineriuose susikaupusias atliekas išvežti atvyksta aptarnaujančios įmonės atliekų surinkimo automobilis. Darbuotojai skystį purškia slėginiu purkštuvu kas palengvina kvapų naikinimo konteineriuose veiksmus.
Vieno konteinerio kvapų naikinimo procedūra trunka nuo 30 sekundžių iki minutės. Laiko trukmė priklauso nuo to, kokio tipo konteineriai yra valomi. Suprantama, kad didesnių talpų konteinerių kvapo naikinimui gali prireikti šiek tiek daugiau laiko.
Buksvarus.lt priemonės nuo kvapų konteineriuose išeiga yra apie 200-500 ml kiekvienam konteineriui. Vėl gi, išeigos kiekis nėra tikslus, tai priklauso nuo aptarnaujamo konteinerio dydžio. Antžeminiams ir pusiau antžeminiams konteineriams priemonės nuo kvapų išeiga bus mažesnė, požeminiams priemonės prireiks daugiau (juose skysčių nuo suneštų atliekų susikaupia daugiau).
Nemalonus kvapas buitinių atliekų konteineriuose – Priemonės efektas
Aptarnaujančioms įmonėms tiekiama priemonė yra biocidas, kuris turi išliekamąją vertę. Apipurškus konteinerių sieneles biocidu, kvapai išnyksta per kelias valandas. Vėliau, priemonė neleidžia ant sienelių bei dugno atsirasti ir daugintis bakterijoms. Tai reiškia, kad neutralizuotas nemalonus dvokas konteinerių viduje neatsiras ir gyventojams nesukels diskomforto iki kito konteinerio ištuštinimo etapo pagal numatytą grafiką. Kai ištuštinus, konteineris vėl bus išpurkštas Buksvarus.lt siūlomu biocidu.
Siūlomas biocidas turi ir kitas efektyvias savybes, kurios yra naudingos aptarnaujant konteinerius. Naikina konteineriuose ne tik kvapus.
- Yra bespalvis;
- Neturi kvapo;
- Išskaido biologines maisto mikrodaleles, trumpėja valymo trukmė;
- Užkerta kelią bakterijų atsiradimui;
- Konteineriai netraukia vabzdžių ir kenkėjų;
- Sumažėja vabzdžių skaičius;
- Palaiko higieną konteinerių viduje;
- Sumažina konteinerių aptarnavimo kaštus;
Panaudoto biocido efektas aplinkai yra minimalus. Priemonės skilimo produktas yra į aplinką išsiskiriantis deguonis ir vanduo.
Taigi, fiksuojamas nemalonus kvapas buitinių atliekų konteineriuose, nesusitvarkote su maisto konteineriuose atsiradusiais stipriais kvapais, nežinote kaip išnaikinti, susisiekite. Pasiūlysime efektyvią priemonę bei patarsime kaip ją panaudoti.
Kontaktai
Direktorius Aidas Rakštys
Mob.tel.: +37067726777
El. paštas: info@buksvarus.lt
Atraskite ir naudokite tai kas efektyvu – BukSvarus.lt