Indaplovės

Indaplovės – pagrindinis pagalbininkas buityje. Pristatymas 2-3 dienų bėgyje, konkurencinga kaina ir 24 mėnesių garantija pagal visus LR įstatymus bei įstatyminius aktus. Siūlome Bosch, Siemens, Elektrolux, Beko, Whirlpool, Candy, AEG, Gorenje, Indesit,  ir kitų gamintojų indaploves pigiau.

Indaplovės

indaplovėsindaplovėsindaplovės

Indaplovių rūšys

Tie, kas domisi pagalbininko virtuvėje įsigijimu, ieško indaplovės, žino, kad jų yra 3 rūšys.

  • Neintegruotos indaplovės – kone pigiausias variantas taupantiems. Gali būti, kad išsirinkti išvaizdą bus gan sudėtinga, nes vietą virtuvėje užimsianti technika visada bus matoma. Todėl norėsis kuo geriau ją pritaikyti prie interjero;
  • Dalinai integruotos – toks pasirinkimas, kuris, šį prietaisą leidžia patogiai pritaikyti prie virtuvės interjero, tačiau visiškai jos nepaslepia. Indaplovės valdymo skydelis bus matomas iš išorės. Patogu ir praktiška tai, ar ne, sprendžia užsakovas;
  • Integruota indaplovė – kone geriausias sprendimas norintiems, kad virtuvės interjeras būtų vientisas ir jame nebūtų pastebima buitinė technika.  Ieškantiems tokio sprendimo, naudinga rinktis integruotą, nes ji taps Jūsų virtuvės interjero dalimi. Valdymas bei mygtukai bus paslėpti, kas neišduos jos buvimo virtuvėje. Tenka pastebėti, kad kainos atžvilgiu, už estetiką bei grožį teks sumokėti brangiau.

Techniniai indaplovės rodikliai

Dydis. Greičiausiai, kad prieš perkant indaplovę, būsimi savininkai jau yra apgalvoję ir jos buvimo vietą virtuvėje. Kadangi tai yra didelių gabaritų buitinė technika, apie jos nuolatinę vietą, naudinga pagalvoti iš anksto. Be to, prietaisą bus privalu prijungti prie elektros tinklo, vandens padavimo čiaupo ir žinoma, sanitarinio mazgo, vandens išpylimui. Tad, specialistai mano, kad indaplovės dydis turi gan didelė reikšmę. Kadangi standartiniai pločio matmenys būna 45 cm ir 60 cm, prietaiso buvimo vietą naudinga pasirinkti dar iki virtuvės komplekto įsigijimo. Priešingu atveju, teks spręsti nesunkų, bet sudėtingą klausimą iš techninės pusės. Atmintina, kad turint daugiau vietos virtuvėje, naudinga įsigyti platesnę indaplovę dėl didesnė indų talpos.

Talpa

Kadangi indaplovių dydis įtakoja ir talpai, vienareikšmiškai naudingiau rinktis didesnę. Suprantama, jei valgymui naudojami įrankiai: šaukšteliai, šaukštai, peiliai bei šakutės neužima daug vietos. Tačiau reikia nepamiršti, kad bus plaunami ne tik įrankiai, bet lėkštės, stiklinės ir didesnių, kartais ir nestandartinių gabaritų indai:

  • keptuvės;
  • dubenėliai;
  • puodai;
  • kiti, virtuvėje naudojami pagalbininkai.

Jei domėjotės, žinote, kad indaplovių talpa gali svyruoti nuo 6-7 iki 15 komplektų. Pavyzdžiui, jei indaplove naudosis keturių asmenų šeima, jai turėtų pakakti 12 komplektų talpos, bet nereikėtų pamiršti ir dažnai užsukančius svečius. Tad, jeigu šeimyna sulaukia daug svečių, naudingiau pasvarstyti ir apie didesnės talpos indaplovės įsigijimo variantą.

Įrankių skyriai

Prieš įsigyjant indaplovę – naudinga žinoti, kad ne tik dydis leidžia išplauti daugiau indų ar įrankių. Vidinės erdvės optimalus sprendimas bei efektyviai suplanuoti įrankių skyriai taip pat turi nemažai reikšmės. Jei nepatingėtumėte palyginti kelių rūšių indaploves sužinotumėte, kad tokio pat dydžių indaplovės gali sutalpinti ir skirtingą indų kiekį. Tam įtakos gali turėti techniniai sprendimai, pavyzdžiui, reguliuojami ar visiškai išimami tam tikri indų laikikliai, skyriai. Norint išplauti didesnius puodus ar dubenius, toks pasirinkimas bus itin praktiškas. Apie tokias galimybes teiraukitės pardavimo specialistų – Buksvarus.lt.

Klasė

Europos Sąjunga yra nurodžiusi, kad buitinės technikos gamintojai, prietaisų etiketėse privalo žymėti energijos suvartojimo efektyvumą. Tai – ne ką mažiau svarbesnė indaplovių techninė dalis. Ši buitinė technika yra klasifikuojama pagal šias klases:

  • Plovimas;
  • Džiovinimas;
  • Energijos sunaudojimas;

Plovimas, džiovinimas ir energijos sunaudojimas

Įsigyjant indaplovę, visi  tikisi aukščiausios kokybės, bet ne visi žino, kokie simboliai žymi tai. Kokybės klasę žymi raidės, nuo A iki G. Logiškai galima suprati, kad G žymi blogiausią (raudona spalva), o A geriausią klasę (žalia spalva). Gali būti žymima ir A+, A++, A+++ ir t.t.

Plovimo funkcijos

Nuo tu laikų, kad indaplovės turėjo vos vieną plovimo funkciją, praėjo nemažai laiko. Šiuolaikiškos technologijos leidžia rinktis dar daugiau patogumų. Todėl vargu ar naudinga spręsti, kuri indaplovė yra geresnė, turinti vos 2 programas ar turinti 5 ar net 9. Kiekviena jų turi savo paskirtį, todėl sunaudoja daugiau ar mažiau vandens, elektros ir užtrunka mažiau arba ilgiau. Tad, prieš paleidžiant indaplovės programą veikti, vartotojas gali pats nuspręsti kokia bus naudingiausia. Pridžiūvusių indų plovimo programa bus ilgiausia, nes turi pirminio skalavimo funkciją, kad nešvarumai atitirptų. Todėl maksimali programa pareikalaus ir maksimalių resursų. Stiklinių, taurių ar bokalų po šventės plovimui galima rinktis minimalią programą, todėl energetinės sąnaudos bus kur kas mažesnės. Kiekviena programa – Jūsų patogumui – Buksvarus.lt.

Džiovinimas

Pasirinkus daugiau funkcijų turinčia indaplovę, joje gali būti ir indų džiovinimas, kuris gali būti kelių rūšių:

  • Džiovinimas ventiliatoriaus pagalba;
  • Džiovina karšto oro srovė;
  • Indai džiūsta po plovimo likusiame karštame ore;

Žinoma, indus galima džiovinti ir natūraliu būdu, atidarius indaplovės dureles ir palikus jas džiūvimo laikotarpiui. Tam programa nėra reikalinga, bet naudinga žinoti, kad natūralus džiūvimas užtrunka kur kas ilgiau, į patalpas prileidžiama ir drėgmės. Todėl prieš įsigyjant, labai svarbu peržiūrėti ir šias funkcijas.

Vandens sąnaudos

Kiekvieno indų plovimo metu, indaplovė sunaudoja skirtingą vandens kiekį, kuris gali svyruoti nuo 6,5 iki 15 ar daugiau litrų. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad šiuo atveju, indaplovės kaina įtakoja ir sąnaudoms. Pavyzdžiui, 230 eurų kainuojanti indaplovė sunaudoja apie 11-15 litrų vandens vieno plovimo metu. Tuo tarpu 1000 eurų kainuojanti sunaudoja vos 7,5 litrus. Taigi, esant didesniam indų plovimo poreikiui naudinga paskaičiuoti naudą, nes mažiau sunaudojama ne tik vandens, bet ir elektros.

Filtrai

Indų plovimo mašinos gali būti savarankiškos, kai išsivalo pačios arba, kai jų filtrus tenka išvalyti patiems. Naudinga atminti ir tai, kad savaime išsivalantis filtras yra triukšmingesnis. Vėl gi, apie tai sprendžia vartotojas.

Triukšmo lygis

Sutikite, nėra tokio prietaiso, kuris neskleistų garso. Vieni daugiau, kiti mažiau. Kaip žinia, garsas matuojamas dB, todėl kuo mažesnis skaičius, tuo veikimo procesas mažiau triukšmingas. Pavykzdžiui, aukščiau lygintų A ir A+++ indaplovių triukšmo lygis taip pat skiriasi. Jei A klasės indaplovė skleidžia 52 dB, tai A+++ – 42 dB.

Papildomos funkcijos indaplovėje

Neretai, gamintojas, tam, kad jo prietaisas būtų patrauklesnis ir būtų labiau perkamas, vartotojams siūlo ir įvairias papildomas funkcijas.

  • Apsauga nuo vaikų, kai namuose yra mažų angeliukų – vaikų;
  • Papildoma apsauga nuo vandens nutekėjimo, kai nutrūksta vandens tiekimo žarna ar prakiursta, vandens padavimas yra sustabdomas automatiškai;
  • Vandens kietumo nustatymas, kai automatiškai sureguliuojama vandens minkštinimo druskos dozė plovimui;
  • Druskos kiekio indikatorius – perspėja apie pasibaigusią priemonę;
  • Pusiau užpildytos indaplovės funkcija – kai norima išplauti nedaug indų. Patogu ir taupu;
  • Nešvarumų jutiklis – nors vartotojų atsiliepimai ne itin giria šią papildomą funkciją;
  • Indų plovimo laiko atidėjimas. Ši funkcija leidžia pasirinkti indų plovimo laiką, koks yra Jums patogus.

Papildomos priemonės plovimui

Greičiausiai jau esate įsitikinę ir patys, kad indaplovė neišplauna indų taip kokybiškai, jei nenaudojamos tam skirtos priemonės. Pagrindinės jos yra kelios:

  • Indaplovių druska. Jos paskirtis yra suminkštinti į indaplovę patekusį vandenį. Minkštame vandenyje, indai išplaunami kur kas efektyviau. Priklausomai nuo namuose naudojamo vandens kietumo, yra dozuojamas ir atitinkamas druskos kiekis, kurį indaplovė gali reguliuoti pati;
  • Indų plovimo tabletės. Ši priemonė skirta nešvarumų nuo indų efektyviam šalinimui. Kadangi pats vanduo nepasiekia tokio efektyvumo kaip tabletės, ši priemonė yra geriausias sprendimas kiekvienam indų plovimui. Naudinga atminti, kad trys viename tabletės nebus tokios efektyvios, jei namuose yra kietas vanduo, jų efektyvumas sumažės, jei nenaudosite druskos papildomai;
  • Indų skalavimo skystis. Ši priemonė užtikrina greitesnį indų džiūvimą ir efektyvų blizgesį, kai nelieka išdžiūvusių vandens lašų žymių ant sienelių. Ypač tai pastebima ant stiklinių ar taurių.

Taigi, prieš įsigyjant montuojamą ar nemontuojamą indaplovę yra naudinga patikrinti visus aukščiau surašytus kriterijus. Neretai, vartotojai perka kainą neįsigilinę į svarbią informaciją.

Naudinga pasidomėti:

Nepirkite tik kainos, įsigykite tikrą pagalbininką virtuvėje – Buksvarus.lt