SECOH

 

Secoh. Visi žinome apie deguonies svarbą gyvybei palaikyti. Daugelis susiduria su deguonies stygiumi ir jo sukeliamomis problemomis nuotekų valymo įrenginiuose, baseinuose, tvenkiniuose ir kitose panašiose vietose. Kad pagerinti deguonies cirkuliaciją, taip vadinamą aeraciją – naudojamos orapūtės. Vienos iš populiariausių mechanizmų Lietuvoje ir pasaulyje yra Secoh gamintojo produktai. Jie pasižymi aukščiausia gaminių kokybe bei pigiu aptarnavimu.

 

Populiariausia orapūtė valymo įrenginiams

Secoh – membraninės orapūtės

Orapūtė Secoh gali būti naudojama įvairiose buities bei pramonės erdvėse.

  • Orapūtės tvenkiniams yra naudojamos deguonies vandenyje prisotinimui, kai lauke itin aukšta arba žema temperatūra. Deguonis neleidžia užšalti tvenkiniui, o karštomis dienomis žuvys negaišta. Todėl membraninė Secoh oraputė yra neatsiejama žuvininkystės dalis;
  • Secoh kanalizacijai ir valymo įrenginiams. Sumontavus valymo įrenginį individualiame name, valymo funkcijų gerinimui yra prijungiama ir orapūtė. Tam tikru intervalu paduodamas deguonies kiekis sukelia taip vadinamą aeravimo principą valymo įrenginyje, taip pagreitina taršių dalelių nuotekose skaidymo procesus bei palengvina nuotekų valymą. Populiariausia iš Secoh gaminių orapūtė yra EL-S-60. Jos maksimalus slėgis yra 250 mbar, ko pilnai pakanka optimaliam valymo įrenginių aeravimui ir darbui užtikrinti;
  • Orapūtės Secoh yra naudojamos ir baseinuose, kai sukuriami oro sūkuriai vonioje leidžia mėgautis atpalaidavimo ar masažo procedūromis.

 

 

Naudinga pasidomėti:

Orapūtės konstrukcija

  • Secoh oraputes korpusas yra iš aliuminio, todėl laikant lauko sąlygomis galima tikėtis, kad mechanizmo nepaveiks korozija, išliks ir estetinis vaizdas;
  • Nedidelis keliamas triukšmas leidžia lengvai ir pigiau išspręsti nesudėtingus techninius klausimus, kur orapūtę montuoti;
  • Termo rielė ir automatiniai stabdžiai leidžia jaustis saugiems dėl orapūtės perkaitimo, bei dėl to atsirandančios žalos. Atvėsus rėlei iki 120 laipsnių, orapūtė vėl įsijungia automatiškai. Kai naudojimo metu suplyšta membrana, įsijungia automatiniai stabdžiai, orapūtė išsijungia. Tai leidžia apsaugoti orapūtę nuo rimtesnių pažeidimų;
  • Jei nutinka taip, kad orapūtė sugenda, joje sumontuota lemputė praneša apie atsiradusį gedimą. Jums nereikės lipti, išmontuoti orapūtės tik tam, jog įsitikinti, kad ji yra veikianti;
  • Orapūtė turi membraną, kuri per tam tikrą laiką susidėvi, todėl Secoh kompanija apgalvojo ir šį klausimą. Nebrangiai galima įsigyti membranų, kurių kaina siekia iki 30 eurų ir nesudėtingai ją pasikeisti pačiam arba kviesti garantinio aptarnavimo meistrus. Naudinga žinoti, kad galingesnės orapūtės naudoja po 2 membranas: EL-S-120, 150, 200. Todėl pardavime rasite supakuotas po 2 kartu su plastikiniais laikikliais bei kaiščiais – SECOH JDK-S 60/120 oraputes membranos;
  • Oraputei suteikiama 24 mėnesių garantija.

Secoh oraputės kainos

Oraputė kanalizacijai, valymo įrenginiams ar tvenkiniams nėra brangus ir elektrą naudojantis mechanizmas (neretai vadinamas elektrine orapūte), tačiau tuo pat metu – techniškai patvarus bei naudingas. Paėmus, kad ir valymo įrenginiams siūlomą JDK-S-60, orapūtės kaina siekia iki 150 eurų su PVM. Skirtingų pardavėjų kainoraštis gali svyruoti nuo kelių iki keliasdešimt eurų. Dažniausiai kaina svyruoja priklausomai nuo galingumo bei pajėgumo. Jei JDK-20 modelis kainuoja vos apie 100 eurų, tai JDK-S-250 kaina šokteli iki 700 eurų. Tačiau lyginant pajėgumus, jis taip pat ženkliai skiriasi litrais per minutę. Jei JDK-20 – vos 20L/min., tai JDK-S-250 – nuo 120 iki 270 litrų per minutę. Todėl skirtingas poreikis veda ir prie skirtingo dydžio investicijų.

Japoniška kokybė

Vis girdime, kad perkant prekes vengtume „Made in China“ užrašo. Daugeliui tokie gaminiai asocijuojasi su prasta kokybe. Japonų gamintas prekes ir ypatingai įrenginius kanalizacijai ar tvenkiniams vertina viso pasaulio vartotojai. Tai patikimi gamintojai, kurie garantuoja už kokybę. Būtent populiariosios Secoh orapūtės nuotekų valymo įrenginiams, kanalizacijai ar tvenkiniams yra pagamintos Japonijoje. Jos yra ilgaamžės. Paprastas mechanizmas ir mažai sudedamųjų dalių garantuoja, kad Jums dar ilgai neteks turėti rūpesčių dėl jos.

Orapūtės tvenkiniams, kanalizacijai, nuotekų valymo įrenginiams dirba tyliai. Tai vienas iš svarbiausių kriterijų, kuomet pasirenkama orapūtė būtent šio gamintojo, jei bus montuojama patalpų viduje. Jų triukšmo lygis siekia 30–45 dB. Dėka guminių amortizatorių vibracija sumažinta iki tiek, kad jos beveik nejusime. Visi norime taupyti elektros energiją. Kaip tik šios orapūtės tuo pasižymi, nes jų labai mažos elektros vartojimo sąnaudos. Joms nereikia alyvos ir vartotojui neteks reguliariai detales sutepti, kad veiktų sklandžiau. Renkantis įrenginius ir prietaisus SECOH svarbu ir paprastas valdymas. Tuo orapūtėje taip pat pasirūpinta.

Šių orapūčių paprasta konstrukcija ir techninė priežiūra

Įsigijus orapūtę kanalizacijai, tvenkiniams ar pramonėje vykdomų procesų įgyvendinimui tereikia pasirūpinti tinkamu jos montavimu. Orapūtė ar kelios įsigyto užtikrins ilgalaikius puikius darbinius rezultatus. Be to, atsakydamas už savo orapūtes gamintojas prisiima atsakomybę už kokybę, todėl kiekvienai orapūtei suteikiama net 24 mėnesių garantiją. Atliekamas ir pogarantinis remontas.

Orapūtės tvenkiniams

Turite tvenkinį, kūdrą ar baseiną, tačiau dvejojate dėl aeracijos? O visai be reikalo, nes ji suteikia daugybę privalumų. Orapūtės tvenkiniams ir kitiems vandens telkiniams prisotina vandenį deguonimi, tad jis tampa sveikesnis tiek mūsų odai, tiek ir gyvūnijai bei augalijai. Be to, aeruojami vandens telkiniai neužšąla žiemą – tai patogu, jei mėgstate mėgautis pirties malonumais ištisus metus arba auginate žuvis. Jums nereikės tvenkinyje kirsti eketės žiemą kas kelios dienos, o karštą vasarą žuvys ir kiti gyviai nedvės dėl deguonies stygiaus.

Orapūtės tvenkiniams panaudojimas

secoh oraputes tvenkiniams

Vandens telkiniams skirtos orapūtės, dar vadinamos oro kompresoriais. Jos gali būti panaudojamos labai įvairiai. Orapūtės SECOH tinka tiek natūraliems vandens telkiniams, pavyzdžiui, nedideliems ežerams, kūdroms, tiek tvenkiniams ar iškastiems baseinėliams, maudynėms skirtiems baseinams, sūkurinėms vonioms ir kt. Veikiant orapūtei yra užtikrinama, kad vanduo būtų prisotintas deguonimi. Vandens telkiniai atrodo geriau, juose kaupiasi mažiau dumblo, kuris yra nemalonus maudynėms ir gali užgožti dekoratyvią augmeniją. Skaidresniame vandenyje daug smagiau maudytis ir pramogauti, toks vandens telkinys atrodo estetiškiau ir patraukliai.

Jei auginate žuvis, orapūtės tvenkiniams jums tikrai prireiks. Žiemą, kai vanduo užšąla, žuvims stinga deguonies, tad reikia važiuoti daryti ekečių. Tai nepatogu, o dažnai ir pavojinga, tad naudoti orapūtę daug patogiau. Vasarą, orams kaip reikiant sušilus, žuvys taip pat kenčia dėl deguonies trūkumo. Tai kenkia jų vystymuisi ir sulėtina augimą, tad orapūtė pasitarnaus ir vasarą.

Rinkitės patikimą orapūtę – SECOH

Vandens telkiniams skirtos orapūtės yra palyginti nebrangios, tačiau vaikytis tik mažos kainos neverta. Atkreipkite dėmesį į konstrukciją – specialistai itin rekomenduoja paprastos konstrukcijos membranines orapūtes, kurios pasižymi ilgu tarnavimo laiku ir puikiomis savybėmis. Pavyzdžiui, SECOH orapūtės tvenkiniams tarnauja ilgai ir turi apsaugos nuo gedimų mechanizmus.

Svarbu žinoti, kad vienas esminių kainą lemiančių veiksnių yra orapūtės galingumas. Dėl to verta rinktis atidžiai. O štai skirtingų gamintojų orapūčių kaina yra panaši, tad tikrai verta investuoti keliasdešimt eurų daugiau ir įsigyti patikimą gaminį, kuris tarnaus metų metus. Atkreipkite dėmesį ir į garantinio laikotarpio ilgį, pavyzdžiui, SECOH orapūtės tvenkiniams yra parduodamos su dviejų metų garantija, o tai suteikia pasitikėjimo.

Ar orapūtė vandens telkiniui būtina?

Dėl orapūtės būtinybės turėtų apsispręsti tvenkinio savininkas. Jei auginate žuvis ir nenorite, kad jos išgaištų – orapūtės tikrai reikia. Vis dėlto jei tvenkinys atlieka tik dekoratyvinę funkciją, orapūtė nėra būtina, tačiau pasirenkite skirti daugiau dėmesio priežiūrai: kad vanduo atrodytų gražiai, reikės valyti dumblius, nuo kurių kaupimosi orapūtės tvenkiniams puikiai apsaugo.

Bendra informacija

Rinkoje siūloma labai daug įvairiausių gamintojų ir modelių orapūčių. Šis ganėtinai paprastas įrenginys palengvina daugelio tvenkinių ar baseinų priežiūrą. Buityje jis taip pat labai naudingas. Prieš įsigyjant ją reikėtų apsispręsti, kurioje vietoje ją statysite, nes nuo to priklauso sekantys veiksmai. Lauke reikėtų pasirūpinti sandaria dėže, kurioje įrenginys išliktų apsaugotas nuo išorinių aplinkos veiksnių, o viduje veikiantis prietaisas turėtų kuo tyliau dirbti. Kartais įsigijus pigų gaminį trikdo ne tik triukšmas ar didelė vibracija, bet ir nuolat gendantys mechanizmai, kurių taisymas brangiai kainuoja. Taip nutinka dažnai, kai įsigyjamas pigus ir nepatikimų gamintojų įrenginys. Žinoma, net ir pati brangiausia technika neapsaugota nuo gedimų, tačiau jie pasitaiko itin retai. Tam, kad išvengtumėte rimtų nemalonumų, reikėtų nuolat tikrinti orapūtės darbą ir tik pastebėjus kažkokius įtartinus pakitimus – pranešti specialistams.

SECOH – ką žinoti renkantis

Renkantis orapūtes reikia žinoti labai daug. Ne tik kaina ar galingumas yra svarbiausia. Kartais pamačius didelį pasirinkimą pasimetame ir nežinome, ko norime. Rinkitės patikimus gamintojus ir pardavėjus, tuomet neteks nusivilti nei orapūtės kokybe, nei jos priežiūra ar remontu. Daugelis orapūčių aeruojant tvenkinius ar nuotekų valymo įrenginius gali išdirbti net iki 5 metų. Pagrindinis susidėvėjęs elementas yra membranos, kurias pasikeisti gali pats vartotojas ir kainuoja jos nuo 20 iki 30 eurų.

Rimti ūkininkai ar verslininkai žino ką reiškia kokybė bei patikimumas, todėl daugelis renkasi orapūtes SECOH.

Bakterijos nuotekoms