Polikarbonatiniai šiltnamiai

Polikarbonatiniai šiltnamiai privertė keistis rinką ir Lietuvoje. Ankščiau populiarumo aukštumas laikę plėvelėmis dengti ar stikliniai šiltnamiai užleido vietą polikarbonatiniams. Kam tarnauja rusiški, baltarusiški, kitus džiugina lietuviški. Atsiradus didelei šios rūšies šiltnamių paklausai išaiškėjo ir naujos rūšies, polikarbonato šiltnamių populiarumo priežastys. Tai kaina, kuri svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančio ar daugiau eurų. Taip pat kokybė, tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Tačiau žinoti kaip išsirinkti polikarbonatinę dangą turintį ir kainos vertą kokybišką šiltnamį, verta.

 

Polikarbonatiniai šiltnamiai

 

 

 

 

Naudinga žinoti, kad polikarbonatas yra lengva ir itin tvirta medžiaga, kuri turi geras šilumos sulaikymo savybes. Polikarbonatas, dažniausiai yra sudarytas iš dviejų sluoksnių, bet esant poreikiui sluoksnių gali būti ir daugiau, tarp kurių yra oro tarpai. Tokia medžiagos šiltnamio konstrukcija išryškina pagrindinius polikarbonato privalumus šiltnamių rinkoje. Todėl vartotojų atsiliepimai apie šiuos šiltnamius yra tik teigiami ir geri.

 

polikarbonatiniai šiltnamiai

 

 • Polikarbonatas įšyla greičiau ir ilgiau išsaugo šilumą šiltnamyje. Ypač efektyviai tarnauja kai rytais ir vakarais lauko temperatūra fiksuojama žema;
 • Geras polikarbonato saulės spindulių pralaidumas. Panašiai kaip per stiklą praeinantys saulės spinduliai lūžta, todėl nedaro tiesioginės įtakos auginamiems šiltnamyje augalams, nedegina jų;
 • Polikarbonato medžiaga nedega (B klasė – ugnis neplinta), nedūžta ir nelūžta;
 • Investavus į kokybišką polikarbonatinį šiltnamį, jo tarnavimo laikas gali siekti 15-20 metų. Todėl ilgaamžiškumas Jums garantuojamas;
 • Svarbu žinoti, kad stogą šiltnamiams naudinga dengti storesniu nei 6mm lapu. Storis garantuoja saugumą žiemą, kai prisninga gausiai. Storesnis lapas atlaiko nemažą sniego sluoksnį. Tačiau naudinga žinoti, kad dėl polikarbonato lankstumo savybių, vienu lapu galima uždengti tiek sienas ir stogą. Taip sukuriamas vientisumas, kas garantuoja šiltnamio tvirtumą.

 

Polikarbonatinių šiltnamių kaina

 

 

Šiltnamių pardavėjų atsiliepimai. Keista situacija, bet vis dar sutinkami vartotojai, kurie „perka kainą“, todėl polikarbonatinių šiltnamių kainos kai kuriuos priverčia ieškoti pigiau tikintis tokios pat kokybės. Tačiau svarbu įvertinti ir praktišką investiciją į ilgalaikį objektą – polikarbonato šiltnamį.

 

 • Polikarbonatinių šiltnamių nereikia prižiūrėti;
 • Net iki 20 metų tarnaujanti konstrukcija;
 • Nereikės kaip plėvelę ar stiklus šiltnamyje keisti kas 3-4 metus;

 

Eksploatuojant šiltnamį su plėvele, kurio kaina yra vos apie 120 eurų, kas trejus metus tenka keisti plėvelę. Ir jei imant 20 metų laikotarpį, plėvele dengto šiltnamio plėvelės keitimas privers išleisti apie 700 eurų. Vienkartinė investicija į polikarbonatinį šiltnamį gali atsieiti apie 450-580 eurų. Sutaupymas lėšų nėra pagrindinis rodiklis, kuris tik patvirtina, kad polikarbonatiniai šiltnamiai yra geriausias pasirinkimas.

Išvengsite papildomų rūpesčių

 • Nereikės kas kelis metus keisti plėvelės, sutaupysite begales laiko;
 • Atkris šiltnamio išmontavimo ir sumontavimo iš naujo poreikis, taip pat sutaupote daug laiko;
 • Visą dėmesį galėsite skirti augalų bei daržovių auginimui polikarbonatiniame šiltnamyje. Mėgausitės tik procesu;
 • Sumontuotas automatinis stoglangis leis kokybiškai ir praktiškai prižiūrėti augalus. Kas neįmanoma sumontuoti šiltnamyje su plėvele;
 • Kartą sumontuotas polikarbonatinis šiltnamis nereikalaus papildomų ardymo ir surinkimo iš naujo darbų.

 

Žinant geriausias polikarbonatinio šiltnamio savybes jau žinoma, kad jo kaina taip pat yra mažesnė. Šiltnamių kainos skiriasi priklausomai nuo jų dydžio bei konstrukcijos. Todėl akivaizdu, kad didesnio ploto polikarbono šiltnamis kainuos brangiau, nei nedidukas šiltnamis. O kas gali būti geriau už kokybišką ir ilgaamžį šiltnamį įsigijus pigiau?

 

Šiltnamių ilgaamžiškumas

 

Vartotojams naudinga žinoti, kad polikarbonatas nors ir yra ilgaamžė medžiaga, šiltnamio tarnavimo laikotarpis priklauso ir nuo jo konstrukcijos. Pasirinkus cinkuoto plieno konstrukciją ji tarnaus trumpiau. Cinkuotas plienas nors ir yra atsparus korozijai, dėl grublėto paviršiaus konstrukcija dažnai pažeidžiama, subraižoma. Pažeistas cinkuotas plienas pasiduoda korozijai, ankščiau ar vėliau šiltnamio konstrukcija pradeda rūdyti.

 

Aliuminio konstrukcijos šiltnamiai tarnauja ženkliai ilgiau nei naudojant cinkuotą plieną. Pasirinkus kokybiškos konstrukcijos šiltnamį jis tarnaus ir džiugins Jus ilgai, atlaikydamas stiprias vėtras, liūtis ar gausų sniegą žiemos metu.

 

Šiltnamių ilgaamžiškumą garantuoja ir polikarbonato storis. Jei šiltnamio sienelės gali būti dengiamos 4 milimetrų polikarbonatu, stogą kaip ir patariame aukščiau – naudinga dengti ne plonesniu nei 6mm storio lapu, kad atlaikytų oro sąlygų pokyčius.

 

Tvirtas polikarbonatinis šiltnamis gali būti natūralios spalvos, kas nereikalaus spalvos atnaujinimo, dažams pradėjus luptis. Tačiau jei rinksitės spalvas, naudingiau rinktis šiltnamį dažytą milteliniu būdu.

 

Polikarbonatiniai šiltnamiai – montavimas sklype

 

Šios rūšies šiltnamiai turi pamatinį profilį, kuris yra tvirtas. Todėl šiltnamio montavimas nėra sudėtingas, tereikia pasirinkti pagrindą ir ankeriukus tvirtinimui. Susipažinus konstrukcija, surenkami šiltnamiai pastatomi vos per kelias valandas. Pagrindui puikiai gali tikti paprasčiausios šaligatvio plytelės, borteliai, blokeliai ar kitos medžiagos, kurios turi mažą drėgmės sugeriamumą. Vandens nesugeriančios medžiagos garantuoja saugumą šiltnamiui žiemos metu. Drėgnu ir šaltu oru dėl drėgmę sugeriančių medžiagų šiltnamis iš polikarbonato gali suskilti.

 

Rusiški, baltarusiški ar Lietuvoje gaminti

 

Sodininkai, kurie vertina ne tik praktišką šiltnamio konstrukciją, bet ir praktišką bei optimalią kainą renkasi pigesnį variantą – rusiškus šiltnamius. Suprantama, kad šalyje, kurioje tiek darbo jėgos šiltnamiai yra gaminami kur kas mažesne kaina. Todėl ne paslaptis, kad daugelio sodininkų sklypus dengia būtent rusiški polikarbonatiniai šiltnamiai, kurie kainuoja pigiau.

 

Panaši situacija ir su baltarusiškais, didelė gamyba mažina šiltnamių rinkos kainą.

 

Šiltnamiai iš polikarbonato, kurie yra gaminami ir Lietuvoje. Lietuviški nesiskiria nuo rusiškų šiltnamių, nebent surinkimo specifika ir didesniais sutvirtinimo elementais.

 

Taigi, nėra skirtumo kokios šalies šiltnamį įsigysite, už 590 rusišką, 585 baltarusišką ar sumokėję 565 už lietuvišką privalėsite dar susimokėti ir už pristatymą. Tad ieškant šiltnamio pigiau, teks pasidomėti pas kelis pardavėjus ir žinoma, palyginti kiekvieno siūlomo šiltnamio kainas, kad išsirinkti sau geriausią ir ilgiausiai tarnausiantį. Ką garantuos tvirti šiltnamiai iš polikarbonato.

 

Geram derliui šiltnamyje užtikrinti

 

Renkantis polikarbonatinį šiltnamį svarbu žinoti kelis principus, kurie leis išsirinkti geriausią, praktišką ir užauginti gausų derlių.

 

 • Šiltnamis skirtas palaikyti augalams ar daržovėms naudingą šilumą, ne karštį. Todėl šiltnamyje privalu sumontuoti stoglangį, jei tokio nėra komplektacijoje, susidariusio karščio išleidimui. Jūsų patogumui galime pasiūlyti ir automatinius stoglangius, kurie palengvins panašių darbų atlikimui;
 • Tinkamas drėgmės šiltnamyje palaikymas pagal augalų rūšį yra gero derliaus garantas, todėl svarbu nepersistengti laistant.

 

Kokie surenkami šiltnamiai galėtų stovėti Jūsų sode ar namo kieme, rusiški, baltarusiški ar gaminti Lietuvoje sprendžiate Jūs.

 

Šiltnamiai – kaip pasirinkti, kokį rinktis, kuris geriausias – polikarbonatiniai

 

Tikru išsigelbėjimu įvardijamos konstrukcijos skirtos tiems, kurie nori auginti vaisius, daržoves ar gėles savo žemės sklype. Tačiau dėl klimato sąlygų Lietuvoje to padaryti nesukuriant tinkamų sąlygų neįmanoma. Nesant pakankamoms klimato sąlygoms vaisiai ar daržovės neauga. Šiltnamiai yra tikras išsigelbėjimas norintiems užsiauginti savo daržoves ar vaisius bei maitintis ekologiškais bei sveikais produktais. Dėl šių priežasčių šiltnamiais susidomi vis daugiau lietuvių nepriklausomai nuo gyvenamos vietos. Šiltnamį gali susirinkti ne tik nuosavo namo savininkai, bet ir gyvenantys daugiabutyje. Galimybės turėti šiltnamį yra sukurtos net ir nedidelė erdvę galintiems skirti. MINI šiltnamiai užims nedaug vietos, todėl gamintojai juokauja, kad tokį galima susirinkti net daugiabučio balkone. Nedidelio šiltnamio pilnai pakaks minimaliam vaisių ar daržovių derliui užauginti. Kas leis, garantuos ir palaikys sveiką Jūsų gyvensenos būdą.

 

Polikarbonatiniai šiltnamiai – Šiltnamio pasirinkimas

 

Kad išsirinkus šiltnamį ateityje netektų gailėtis, jį naudinga rinktis atidžiau. Gali pasirodyti, kad visi šiltnamiai – vienodi. Tačiau jų akivaizdūs skirtumai tiek dizainu, tiek dydžiu pirkėjams leidžia suprasti kitokią realybe. Todėl minimali rekomendacija leis pasirinkti tinkamiausią polikarbonatinį šiltnamį. Rusiški, baltarusiški ar Lietuvoje gaminti turi savo individualias savybes į kurias naudinga atkreipti dėmesį.

 

 • Visi šiltnamiai tarpusavyje skiriasi dydžiu. Priklausomai nuo skiriamo šiltnamiui žemės ploto galima spręsti kokio dydžio šiltnamis bus jame surinktas: MINI ar didelis tvirtuolis. MINI suteikia mažiau galimybių, derlius bus kur kas mažesnis, nei pasirinkus didelį stipruolį šiltnamį. Tačiau mažesnis šiltnamis pareikalaus kur kas mažiau vietos sklype. Todėl renkantis iš polikarbonato svarbu pirma nuspręsti kokį žemės plotą skirsite jam ir tik po to galima rinktis, kurį pirkti ir domėtis kiek jis kainuos;
 • Vien žemės ploto parinkimas šiltnamiui gausaus derliaus negarantuoja. Svarbi žemės sudėtis. Jei ji yra per kieta ar molinga akivaizdu, kad žemių šiltnamyje teks atsivežti, kad derlius nudžiugintų, būtų maksimalus;
 • Visi šiltnamiai turi savo dizainą, tačiau tai nėra tas kriterijus į kurį svarbu kreipti dėmesį. Svarbiausia yra šiltnamio medžiagos, kokybiškas ir tvirtas polikarbonatas bei pati konstrukcija. Mažesnis ir MINI šiltnamiai neturi poreikio papildomiems sutvirtinimams. Tačiau planuojantiems įsigyti didesnį šiltnamį tvirtuolį svarbu atkreipti dėmesį į jo papildomus sutvirtinimus konstrukcijoje. Tai garantuoja, kad tvirti šiltnamiai išlaikys savo savybes net ir tada, kai jie yra surenkamos konstrukcijos.

 

Svarbu atkreipti dėmesį renkantis tvirtą šiltnamį

 

 • Tvirto šiltnamio konstrukcija yra svarbi, tačiau dar svarbesnė yra danga. Kokybiška polikarbonatinė danga užtikrins reikiamas sąlygas šiltnamyje siekiant gero derliaus. Polikarbonatas, kaip jau minėta aukščiau yra itin tvirta medžiaga, todėl jis yra tvirto šiltnamio garantas kiekvienam sodininkui. Tad polikarbonatiniai šiltnamiai yra laikomi praktiškiausiu pasirinkimu. Tad naudinga pasidomėti ką pristato visi šiltnamiai ir išsirinkti geriausią sau.

 

Tvirčiausi polikarbonatiniai šiltnamiai

 

arkiniai siltnamiai

 

 • Kone tvirčiausios konstrukcijos šiltnamiai Lietuvoje yra Arkiniai. Arkiniai šiltnamiai yra ovalo formos, todėl šiltnamio viršutinė dalis/stogas negauna maksimalių apkrovimų esant stipriam vėjui ar iškritus gausiam kritulių kiekiui žiemą. Esant itin stipriam vėjui, šlaitinių ar lašelinių šiltnamių viršutinė sujungimo dalis yra veikiama itin didelių jėgų. Dėl šios priežasties į konstrukciją per sujungimus gali patekti vanduo, kas ateityje veda prie pelėsio ar nešvarumų susikaupimo konstrukcijoje. Arkinis šiltnamis yra aptakus, todėl net ir didžiausi vėjai jam nekelia jokio pavojaus. Gausiai prisnigus, šiltnamio paviršius, vidaus temperatūros pagalba tirpina sniego sluoksnį, kuris itin greitai nuslenka nuo stogo. Arkiniai šiltnamiai tvirtais išlieka visą naudojimo laiką. Jei ieškote tvirtų, tokia konstrukcija Jums bus geriausias pasirinkimas;
 • Šiltnamių pavadinimų Lietuvoje galima rasti įvairių, nors visi šiltnamiai atlieka tas pačias funkcijas. MINI, Klasika, Stipruolis, Gaspadorius ir kiti šiltnamiai kitais pavadinimais skiriasi tik matmenimis, surinkimu, dizainu bei kainomis. Tad renkantis svarbu nesižvalgyti pavadinimų, apie kuriuos Jums prasitarė kaimynas. Visų pirma: MINI, Gaspadorius, Stipruolis, Klasika ar MINI yra tik šiltnamiai iš kurių Jums teks pasirinkti geriausią ir tinkamiausią Jums;
 • Priedai šiltnamiui nėra svarbūs jei neketinate palengvinti savo darbą šiltnamyje. Talpa vandeniui ir laistymo sistema, lentynos polikarbono šiltnamyje, papildomi stoglangiai ar durys yra tie priedai, kuriuos dažniausiai renkasi sodininkai. Papildoma investicija į priedus leidžia sutaupyti nemažai laiko prižiūrint auginamus produktus šiltnamyje, taip pasiekiant geriausių derliaus rezultatų.

 

Šiltnamį galima įsigyti pigiau

 

 • Aukščiau jau esame minėję, kad vis dar pasitaiko atvejų kai yra „perkama kaina“. Tačiau toks sprendimas nėra geriausias, kas ateityje savoką šiltnamiai pigiau gali ją pakeisti pareikalaujant dar daugiau investicijų į tvirtinimą ir kitas detales. Taip, vieni šiltnamiai kainuoja vos 150-250 eurų, kitų kainos gali šoktelti net iki 1500-2500 ar net daugiau eurų. Polikarbonatiniai šiltnamiai kaina lenkia plėvelinius, tačiau tokia investicija sodininkui leidžia ilgam pamiršti šiltnamio priežiūrą bei kasmetines išlaidas. Kaip aukščiau minėta, kartą surinkus polikarbonato šiltnamį, likusį laikotarpį, kol šiltnamis tarnaus galėsite rūpintis tik vaisių ar daržovių auginimui be papildomų išlaidų konstrukcijai ar šiltnamio surinkimui iš naujo kasmet. Šiltnamių kainas lemia ne dizainas ir pavadinimai Klasika, Stipruolis, Gaspadorius ir kt.
 • Šiltnamio dydis turi didžiausią įtaką kainai, todėl ieškantys šiltnamio pigiau turėtų domėtis MINI šiltnamių kainomis, kad išsirinktų pagal suplanuotą savo biudžetą. Tad įsigijus ir surinkus šiltnamį už kelis tūkstančius eurų tai negarantuos, kad šiltnamyje derlius bus pasiektas toks pat ir derlius. Bet kokiu atveju Jums patiems teks įdėti pastangų auginamų produktų priežiūrai, pasiklausti tik tvirtu šiltnamiu nereikėtų. Jis yra tik kaip pagalbininkas sukuriant klimato sąlygas auginant.

 

Šiltnamiai internetu – greita, patogu, daug pigiau

 

 • Šiltnamiai internetu yra populiarėjanti galimybė šiltnamį įsigyti pigiau. Svarstant galimybę pirkti ir susirinkti šiltnamį savo numatytame sklype galima nemažai sutaupyti pasirenkant patogų šiltnamio paieškos būdą internete. Fizinėje šiltnamių parduotuvėje negalėsite jų kainų palyginti su kitais pardavėjais, teks rinktis iš to asortimento, kuris yra. Internete galima pasidomėti panašių matmenų šiltnamiais pas kelis pardavėjus, kas nesugaišins ir sutaupys daugybę brangaus laiko. Todėl įsigytas polikarbonatinis šiltnamis internetu padės sutaupyti ženkliai daugiau. Be to, svarbu žinoti, kad įsigijus šiltnamį pigiau internete jis bus pristatytas į Jūsų sklypą bus pristatytas nemokamai. Pigiai įsigytas šiltnamis, sutaupytas laikas ir pristatymas į vietą nemokamai, kas gali būti pigiau!?
 • Dėl patikusio šiltnamio internete užklausą galimą išsiųsti el. paštu info@buksvarus.lt ir sulaukti atsakymo, kada jis galėtų būti pristatytas nurodytu adresu;
 • Perkant internetu šiltnamį kiekvienam pirkėjui yra pasiūloma galimybė įsigyti jį išsimokėtinai. Tai reiškia, kad kiekvienas gali susisiekti su lizingo paslaugas teikiančia bendrove ir sužinoti šiltnamio pirkimo internetu sąlygas, terminą, bei mėnesines įmokas.

 

Jei planuojate užsiauginti ekologiškų vaisių bei daržovių savo namo ar sodo sklype, rusiški, baltarusiški ar Lietuvoje gaminti polikarbonatiniai šiltnamiai internetu leis sutaupyti visais atvejais. Skelbiama šiltnamių akcija ne sezono metu padės norimą konstrukciją įsigyti dar pigiau.

 

Polikarbonatiniai šiltnamiai – bendra informacija

 

Polikarbonatiniai šiltnamiai išsiskiria savo unikaliomis savybėmis. Jie yra kompaktiški, patvarūs ir modernūs. Polikarbonatas – pati populiariausia šiuolaikinė polimerinė medžiaga, kuri pasižymi dideliu atsparumu išoriniams smūgiams, tvirta konstrukcija bei ilgaamžiškumu. Šis elementas suteikia ryškų skaidrumą, todėl saulės spinduliai lengvai prasiskverbs ir pasieks augalus. Medžiaga taip pat apsaugo nuo ultravioletinių saulės spindulių ir kito atmosferos poveikio, yra atspari temperatūros poveikiui. Iš jos paprastai gaminamos polikarbonitinės plokštės, kurios gali būti įvairių daugiasluoksnių struktūrų pavidalu. Ši savybė ir visos kitos svarbios medžiagos funkcijos puikiai tinka šio modernaus šiltnamio konstrukcijai. Jeigu siekiate aukštos kokybės ir ilgaamžiškumo, tokio pobūdžio šiltnamis suteiks jums malonumą kiekvieną dieną, ilgą laiką.

 

Natūralius ir sveikus produktus siekia užsiauginti kiekvienas ūkininkas ir savo nuosavą darželį turintis gyventojas. Tačiau dažnai galvą apsunkina įvairūs klausimai apie tinkamą šiltnamio pasirinkimą. Suklysti nemėgsta niekas, todėl pasirinkimą reikia atlikti atsargiai ir gerai apgalvotai, juk nuo to priklausys jūsų derliaus kokybė ir gausa. Polikarbonatiniai šiltnamiai pasižymi tvirta konstrukcija, todėl, jei ieškote tvirto ir ilgaamžio šiltnamio, tai yra jūsų pasirinkimas. Lengvai montuojamas ir daug priežiūros nereikalaujantis šiltnamis yra kompaktiškas ir ypač efektyvus. Jis daug geriau sulaiko šilumą, kas suteikia augalams tinkamas sąlygas augti. Šiuo šiltnamio pagalba ne tik užtikrinsite gausų derlių, bet ir suteiksite naują įvaizdį jūsų kiemui, sodui ar daržui. Puikiai atrodantis, modernus šiltnamis nekliudys akių, o tik suteiks savotiško žavesio.

 

Modernūs laisvalaikio polikarbonatiniai šiltnamiai puikiai tiks jūsų kieme ar sode. Tai suteiks jums ne tik malonų užsiėmimą, bet ir maistingų gėrybių gausą.

 

Taigi, renkantis polikarbonatinį šiltnamį svarbu žinoti savo žemės sklypo plotą, kurį galite skirti šiltnamio surinkimui, taip išsirinksite geriausią.

 

Nustokite ieškoti, pradėkite atrasti – Buksvarus.lt