Riebalų ir organikos skaidymas

 

bakterijos septikui

Bakterijos efektyvios ir riebalų gaudyklėms

Kas gali būti naudingiau už biologines bakterijas riebalų gaudyklėms?

Riebalų ir organikos skaidymas

Bakterijos ir natūralūs fermentai skaido riebalus nuotekose ir jų atskirtuvuose (vyksta riebalų ir organikos skaidymas). Atskirtuvas – pirminis nuotekų valymo įrenginys, kuris atskira riebalus nuo vandens. Ši nuotekų valymo sistema yra labiau naudojama kavinėse, baruose, restoranuose, viešbučiuose ir įvairiose maisto gamybos įmonėse. Riebalų atskirtuvus privalo susimontuoti visos įmonės, kurios patenka į Lietuvos Respublikos Aplinkos apsaugos ministerijos reglamente esantį apibrėžimą.

Bakterijos riebalų skaidymui

Įpareigotos prižiūrėti nuotekas įmonės taip pat priverstos rūpintis ir riebalų gaudyklių kokybišku darbu. Kiekviena įmonė supranta asmeninę riziką, kai neprižiūrėti atskirtuvai užsikemša ar pradeda skleisti nemalonius kvapus. Prie tos pačios problemos prisideda ir apsilankiusios priežiūros tarnybos, kurios gali skirti nemažas baudas. Todėl tam, kad panašių problemų neatsirastų ir yra naudojamos biologinės bakterijos riebalų skaidymui atskirtuvuose. Tai padidina ir užtikrina riebalų kiekio atskirtuvuose kontrolę, todėl į nuotekas nepatenka pertekliniai riebalai.

Ši tema labiau aktuali tiems, kurių gamyba tiesiogiai yra susijusi su įvairios kilmės riebalais. Riebalai patekę į nuotekas tampa klampios bei mažiau slankios konsistencijos, todėl labai greitai randa plokštumą prie kurios greitai prilimpa. Atskirtuvuose atsiradus pertekliniam riebalų kiekiui riebalai prateka į kitas nuotekų valymo sistemas ir taip jas užkemša. Na, o kas nutinka kai sistema užsikemša žino visi. Tai nemaloni problema, kurios pašalinimui reikia kviesti specialistus, kurie panaudojant tam tikrus įrankius privalo išvalyti visą užterštą nuotekų sistemą. Svarbu ir tai, kad ne visos nuotekų sistemos yra pasiekiamos ir prieinamos taip lengvai. Atsiranda didelė tikimybė, kad tokios sistemos išvalymo procesas ne tik kainuos nemažai lėšų, bet bus sugaišta ir taip brangus laikas. Vertinant tai, kad po užsikimšimo gali sustoti dalis ar net visa gamyba, naudinga žinoti, kad biologinių bakterijų riebalų gaudyklėms pagalba galima viso šito nesudėtingai išvengti.

Taip, bakterijos riebalų skaidymui kainuoja, bet atsižvelgiant į galimas pasekmes, jų kaina tampa “lašu jūroje” lyginant su išlaidomis, kurios gali atsirasti neprižiūrimoje ir problematiškoje nuotekų valymo sistemoje.

Biologinių bakterijų naudojimas profilaktinei riebalų gaudyklių priežiūrai nėra sudėtingas. Pagal kiekvienos įmonės generuojamų nuotekų kiekį yra paskaičiuojamas biologinio preparato dozavimo kiekis. Dažniausiai bakterijų dozavimas vyksta kasdien, nes reikia sutikti su tuo, kad daugelis įmonių per dieną sugeneruoja labai daug nuotekų su riebalais ir maisto likučiais. Tad prieš uždarant įstaigą ar sumažinus gamybos apimtis vakare ar naktį, bakterijas rekomenduojama supilti į sanitarinį mazgą, kuris nuotekas veda į riebalų atskirtuvus. Jei riebalų gaudyklės turi atskiras angas priemonių supylimui, tada bakterijos supilamos tiesiogiai į atskirtuvus.

Koncentruotos, todėl ypač efektyvios biologinės bakterijos ir natūralūs fermentai (baltyminiai katalizatoriai) ženkliai pagreitina riebalų skaidymą. Tokio natūralus proceso metu riebalų gaudyklės yra atlaisvinamos nuo perteklinių riebalų. Pagerėjus riebalų gaudyklių darbui atsistato ir nuotekų pralaidumas.

Nuotekose, biologinių bakterijų sukeltų vykstančių reakcijų metu yra panaikinamas ir nemalonus kvapas atskirtuvuose, bei toliau esančioje nuotekų sistemoje – kanalizacijoje. Naudinga atminti, kad šiuos preparatus naudojant reguliariai tokių problemų nekils. Todėl susirūpinus esamų klientų atsiliepimais dėl nemalonių kvapų biologinės bakterijos – geriausias Jūsų sprendimas.

Bakterijos nežaloja įrangos ir nėra kenksminga gamtai. Dažnai naudojamos cheminės priemonės gaudyklių ar visos sistemos valymui gali žaloti įrenginius. Be to, Aplinkos apsaugos ministerijos teisės aktai draudžia į gamtą išleisti ne tik užterštas nuotekas, bet ir su jose esančiomis koncentruotomis cheminėmis priemonėmis. Vėl grįžtame prie tos pačios problemos – didelės baudos dėl aplinkos teršimo. Naudojant biologines priemones valymui ir problemų sprendimui tokių sunkumų nekils. Bakterijos ir natūralūs baltyminiai fermentai suskyla į vandenį ir co2, todėl yra ne tik saugios nuotekų sistemoms, bet ir gamtai. Kas gali būti geriau už sklandų riebalų gaudyklių darbą, saugią nuotekų sistemą ir gamtą, bei sklandžią maisto gamybą?

Vamzdžių valymo granulės

Profesionali priemonė – granulės leidžia efektyviai ir saugiai vamzdynui išspręsti dažnai atsirandančias problemas tiek pramonėje, tiek buityje. Pralaidumo sumažėjimas praustuvuose, kriauklėse, voniose, kanalizacijoje. Kai užsikemša kriauklė ar kanalizacija, nėra laiko žvalgytis kur įsigyti, norisi atkimšti čia ir dabar. Buksvarus.lt siūlomos priemonės vamzdžiams atkimšti yra saugios valomam vamzdynui. Priešingai nei kitos tinklinės priemonės, granulės, valomo vamzdyno neužkemša net ir panaudojus per didelį kiekį. Neužkaitina vamzdžių ir neplonina sienelių, kas veda prie galimų kiaurymių atsiradimo.

Granulės, jei uzsikimso kriaukle, vos per kelias minutes išspręs šią problemą. Tai liečia kriaukles virtuvėje, vonioje, praustuvus pagalbinėse patalpose, riebalų gaudykles. Tai efektyvi priemonė riebalų gaudyklių valymui ir perteklinių riebalų skaidymui. Naudojant šias granules nesudėtingai išvalysite atskirtuvus nuo riebalų, maisto likučių ar celiuliozės sankaupų pirmose ar antrose sekcijose. Naudodami granules riebalų skaidymui gaudyklėse, sumažinsite išlaidas gaudyklių valymui, tuo pačiu išvalysite ir vamzdžius, kurie, greičiausiai, dažnai kemšasi dėl susikaupusių riebalų vamzdyne. Granulės išvalys vamzdyną nuo sanitarinio mazgo iki riebalų gaudyklės ir nuo gaudyklės iki pagrindinių valymo įrenginių.

Rekomenduojame koncentruotas valymo priemones namams ar pramonės objektų valymui:

Įvykus teršalų tirpinimo bei skaidymo reakcijai, kuri trunka iki 20 minučių, lieka vandens konsistencijos skystis, kuris prateka net ir pro smulkiausius filtrus.

Pasidomėkite – lauko tualetams, duobėms.

Kartu su bakterijomis riebalų skaidymui naudojant ir Bio indaploviu tabletes, nuotekų priežiūros rezultatas bus dar geresnis.

Produktas mūsų, sprendimas Jūsų – Buksvarus.lt