AdBlue skystis. Skystis naudojamas tik dyzeliniams varikliams ir yra pilamas tik į atskirą AdBlue bakelį, ne tiesiogiai į kuro baką. Automobilių savininkai, kurie turi dyzelinius automobilius atitinkančius Euro 6 standartą naudoja AdBlue skystį tam, kad jų transporto priemonėje sumontuota SCR technologija sumažintų kenksmingą azoto emisiją išmetamosiose dujose. Skysčio kaina nėra didelė, efektas – maksimalus.

AdBlue skystis – Jau greitai

AdBlue skystis

Kuriems automobiliams naudojamas Ad Blue skystis

Jei turimas dyzelinis automobilis yra pagamintas Euro 6 standarto principu yra tikimybė, kad jame gali būti sumontuota ir įdiegta SCR – selektyvi katalizinės redukcijos technologija. Tokia SCR technologija ženkliai sumažina azoto oksido emisijos kiekį išmetamosiose dujose. Naudinga žinoti, kad ši technologija veikia su AdBlue skysčiu, kuris privalo turėti ISO 22241 sertifikatą. Ad Blue tinka visiems dyzeliniams automobiliams, kurie turi SCR technologiją.

  • Lengviesiems automobiliams;
  • Sunkiam transportui: vilkikams, autobusams, kt.;
  • Ūkio technikai – traktoriams, kombainams ir kt.

AdBlue skystis – tik dyzeliniams automobiliams!!!

Taip, AdBlue skirtas tik dyzeliniams automobiliams ir yra naudojamas ne kaip kuro priedas, bet į specialiai tokiam skysčiui sukurtą bakelį. Papildoma anga AdBlue pylimui yra montuojama šalia kuro pylimui skirto kamščio (galima pamatyti paveikslėlyje).

 Kaip dažnai teks pildyti AdBlue skystį bakelyje

Kiekviena transporto priemonė, kurioje yra įdiegta SCR sistema turi savo ir atitinkamo dydžio bakelį specialiam skysčiui. Nesunku suprasti, kad lengvojo automobilio ir sunkios technikos bakeliai gali skirtis kelis kartus. Tačiau AdBlue sąnaudas galima įvertinti ir pasiskaičiuoti nesudėtingai. Priklausomai nuo transporto priemonės, vairavimo stiliaus ir sąlygų Ad Blue 1-1,5 litro skysčio gali pakakdavo apie 1000 kilometrų. Tačiau tai buvo aplinkosauginiai reikalavimai iki 2019 metų pabaigos. Šiai dienai Ad blue skysčio 1000 kilometrų reikia daugiau, iki 2 litrų. Apie skysčio papildymo poreikį praneša automobilio skydelyje užsidegusi lemputė.

Kodėl automobiliui reikalinga SCR technologija su AdBlue skysčiu

adblue skystis kainaadblue skystis pilamas į

Euro 6 standartus atitinkantis dyzelinis automobilis, kuriame sumontuotas SCR katalizatorius į aplinką išmeta net iki 90-95% mažiau azoto oksidų – NoX. Toks sprendimas yra glaudžiai susijęs su aplinkos tarša ir itin griežtais reikalavimais dyzeliniams automobiliams. AdBlue skystį naudojantis dyzelinis automobilio variklis sklandžiai veikia ilgiau nei senesni vidaus degimo varikliai.

AdBlue skysčio kaina

Svarbu žinoti, kad pasibaigus skysčiui AdBlue bakelyje kelionės metu, važiuojant nenutinka nieko. Tačiau sustojus ir išjungus transporto priemonės variklį vėl jo užvesti nepavyks kol į bakelį nepripilsite Ad blue skysčio. Kaina AdBlue skysčiui gali skirtis atitinkamai nuo jo kiekio bakeliuose. Lengvųjų automobilių AdBlue bakeliai gali būti apie 15-20 litrų. Kaip pavyzdys gali būti, 5 litrai skysčio kainuoja vos 10 eurų, bet bandant įsigyti didesnį kiekį teks sumokėti kur kas daugiau. 10 ir 20 litrų Ad Blue skysčio kaina šokteli nuo 20 iki 35 eurų. Na, o už AdBlue skysčio 1 litrą sumokėsite vos 3-5 eurus ir greičiausiai, kad jau su PVM. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad perkant skysčio AdBlue didesnį kiekį, jo kaina ne tik pakyla, bet skaičiuojant kainą litrui, ji sumažėja. Todėl nuolatos naudojant dyzelinį automobilį naudinga įsigyti didesnį AdBlue skysčio kiekį kas leis nemažai sutaupyti ne tik lėšų, bet ir brangaus laiko, bakelį pripildysite savo namo kieme ar garaže.

Prisidėkite prie aplinkos ir savo automobilio apsaugos su AdBlue ir Jūs – Buksvarus.lt