Bakterijos nuotekų valymui

Bakterijos kanalizacijai – nuotekų valymui yra skirtos sklandaus sistemos darbo užtikrinimui nuo kanalizacijos iki nuotekų valymo įrenginių. Šios biologinės priemonės ypač aktualios turintiems vietinę kanalizaciją. Tai – bio įrenginius, septiko tankus, kanalizacijos šulinius/duobes, kaupiamuosius rezervuarus, išgriebimo duobes, lauko tualetus.

Nuotekų valymas ir bio bakterijos

bakterijos nuotekų valymui

Biologinės bakterijos yra skirstomos į dvi kategorijas:

 • Aerobines – nuotekų valymo įrenginiams su orapūte;
 • Anaerobines – uždaro tipo valymo įrenginiams, kai bakterijos veikia nereikalaudamos deguonies;

Aerobinės bakterijos

Natūralūs biologiniai nuotekų valymo procesai yra pagreitinami orapūtės pagalba. Deguonies prisotintose nuotekose vyksta greitesni biologiniai procesai. Tačiau generuojant daugiau nuotekų su taršiais mikroorganizmais yra rekomenduojama panaudoti biopreparatus nuotekoms – aerobines bakterijas.

Anaerobinės bakterijos

Anaerobinių bakterijų valant nuotekas prireikia tuo metu, jei įrenginiai yra uždaro tipo, tačiau buityje tokie, praktiškai, nenaudojami. Kai kurie gali bandyti ginčytis, kad septikai turi dangčius ir viduje pradeda trūkti deguonies. Tačiau atsakymas yra paprastas, į kanalizaciją subėgant nuotekoms jos yra prisotinamos pakankamu kiekiu deguonies, kad prasidėtų valymo procesai. Vėl gi, pradėjus generuoti daugiau nuotekų su teršalais yra rekomenduojama panaudoti kanalizacijos darbą palaikančias bakterijas.

Bakterijų funkcija kanalizacijoje

Generuojant nuotekas buityje ar pramonės sektoriuje yra privaloma laikytis Lietuvos Respublikos Aplinkos apsaugos ministerijos reglamentų. Jie numato teisinius bei techninius reikalavimus siekiant apsaugoti aplinką. Tai ypač aktualu individualių namų savininkams bei įmonių vadovams, kurie individualiai rūpinasi nuotekų valymo procesais. Nuotekų valymas yra labai svarbus mažinant aplinkos taršą tiek buitinėmis, tiek pramoninėmis nuotekomis.

Biologinės bakterijos susiformuoja natūraliu būdu, kai prasideda taršių medžiagų nuotekose skaidymo procesai. Viskas gali atrodyti labai sklandu ir paprasta, tačiau generuojant daugiau nuotekų ar taršių medžiagų, natūralūs procesai sulėtėja, todėl atsiranda tam tikros problemos, kurios nuo mažos gali virsti į daug investicijų reikalaujančius sprendimus.

Perkrauti nuotekomis bei teršalais valymo įrenginiai generuoja problemas.

 • Karts nuo karto ir nesiimant veiksmų ir reguliariai pradeda sklisti nemalonus dvokas iš kanalizacijos, alsuoklių ar pačių rezervuarų;
 • Nuotekų rezervuarų paviršiuje atsiranda daugiau putų ne įprastai;
 • Prie rezervuarų sienelių pradeda atsirasti ir daugėti junginių, kuriems uždengus visą paviršiaus plotą galima sakyti – susidarė pluta;
 • Susidariusi pluta vis storėja, todėl rezervuaro tūris pradeda mažėti kas pareikalauja dažno valymo bei nuotekų išvežimo;
 • Padažnėję išvežimai reikalauja didesnių išlaidų;
 • Prasčiau valomos nuotekos gali sukelti didesnių problemų, tokių kaip drenažinio šulinio ar drenažinės sistemos grunte užkimšimą. Tai veda prie valyto vandens sugeriamumo problemos. Šuliniai prisipildo ypač greitai, tenka išlaidauti išvežant nuotekas. Taip nutinka dėl paprastos priežasties, mikrodalelės, kurios liko nuotekose ir valytame vandenyje, nusėdo ir užkišo žemės korius arba drenažinį vamzdyną, skaldos sluoksnį.

Efektyvios ir kokybiškos bakterijos kanalizacijai padeda išvengti visų aukščiau išvardintų problemų. Jas rekomenduojama pradėti naudoti iškart. Kai tik yra paleidžiami nauji nuotekų valymo įrenginiai ir nesvarbu, tai septiko tankas, kanalizacijos šulinys sode ar biologinė kanalizacijos sistema su naujausių technologijų nuotekų valymo įrenginiais.

Priemonės iš Buksvarus.lt

Buksvarus.lt jau 7 metai specializuojasi biologinių bakterijų valymo įrenginiams prekyba. Darbinė patirtis ne teorija leidžia patarti kiekvienam vartotojui ar įmonės vadovui, kuris tikisi ne tik sklandžių konsultacijų, bet ir efektyvių sprendimų. Todėl norime informuoti, kad bio bakterijos kanalizacijai yra kelių rūšių, tad į į tai svarbu atkreipti dėmesį. Pristatome kelis gamintojus, kurių produktais prekiaujame.

 • Prancūzų – bakterijos STARWAX;
 • Belgų – bakterijos Enzimai;

Bakterijos STARWAX

bakterijos starwax

STARWAX priemonės yra 4 rūšių, kurios sprendžia atskirus klausimus, todėl labai svarbu pasidomėti kam jos skirtos ir kokias funkcijas atlieka.

 • Žalia pakuotėbakterijos kodu 637. Tai nepatogeninių fermentų bei natūralių bakterijų mišinys, kuris skirtas naujų arba retai naudojamų kanalizacijų bei valymo įrenginių darbo palaikymui. 500 gramų pakanka 6 mėnesiams, tačiau naudinga atminti, kad bakterijos skirtos tik kanalizacijos darbo palaikymui. Problemų sprendimui jos netinka.
bakterijos naujų ir retai naudojamos nuotekų sistemos priežiūrai
STARWAX 637
 • Mėlyna pakuotėbakterijos maišeliais kodu 656. 450 gramų pakuotėje rasite 18 maišelių po 25 gramus priemonės, kurios iki 5 asmenų šeimai pakaks vienai savaitei. Tad visos pakuotės ir 18 maišelių pakaks 4 mėnesiams. Ši priemonė puikiai tinka sodo nameliams, vasarnamiams, kanalizacijos duobėms ar lauko tualetams. Maišeliai leidžia patogiai kontroliuoti dozavimo procesus ir neprarasti priemonės kai supylus į šulinį jos suveikia ne visos, bet šulinį jau tenka išvežti.

„Lengviausios” bakterijos septikams

bakterijos maišeliais
STARWAX 656
 • Oranžinė pakuotė – kone efektyviausia priemonė kodu 639. Šiuo metu ši priemonė yra populiariausia iš parduodamų. 500 gramų bakterijų bei nepatogeninių fermentų pakanka 6 ir daugiau mėnesių. Tai priklauso nuo to, kiek asmenų naudojasi kanalizacijos sistema bei generuoja nuotekų. Šie biopreparatai yra naudojami perkrautų valymo įrenginių sklandaus darbo palaikymui, kai generuojama daugiau nuotekų ir taršių medžiagų nei pajėgia apdoroti biologiniai įrenginiai ar septikai. Jos pagalba yra atstatomas ir palaikomas sklandus valymo įrenginių darbas, itin greitai išskaidoma organika bei celiuliozė.
bakterijos septikams ir valymo įrenginiams
STARWAX 639
 • Raudona pakuotėbakterijos kodu 655. Ši priemonė yra skirta susidariusių problemų greitam šalinimui bei kanalizacijos ir valymo įrenginių sklandaus darbo atstatymui. Priemonė naudojama kai kanalizacijoje susidarė nemalonus kvapas, rezervuaro paviršiuje yra pluta arba įsigijote naują nekilnojamą turtą, kurio kanalizacijos darbą norima atstatyti. 600 gramų pakuotę sudaro 3 maišeliai su skirtingai bio preparatais po 200 gramų. Vienas yra skirtas nemalonaus kvapo naikinimui kanalizacijoje. Kitas panaudojamas paviršiaus plutos naikinimui. Trečias yra naudojamas biologinių procesų atstatymui bei palaikymui, kuris užtikrinamas 1 mėnesį kol įsigysite biologines bakterijas tolimesniam įrenginių darbo palaikymui.
greitam problemų sprendimui
STARWAX 655

Visos 4 išvardintos bakterijų rūšys pagamintos pagal unikalią formulę, kuri suteikia priemonėms galimybę būti efektyvesnėmis ir atsparioms įvairioms medžiagoms.

 • Atsparios įvairioms rūgštims;
 • Sodai ir priemonėms su sodos priedais;
 • Atsparios buitinėms cheminėms priemonėms;
 • Užkerta kelią dvoko atsiradimui;
 • Skystina organiką ir celiuliozę – atlaisvina kanalizacijos trasas;
 • Palengvina pirmos nuotekų sekcijos darbą;
 • Padeda maksimaliai išskaidyti taršias medžiagas;
 • Užkerta kelią drenažinių šulinių ar grunto užsikimšimui.

Belgiškos bakterijos kanalizacijai

Bakterijos iš Belgijos taip pat yra gaminamos natūralių bei nepatogeninių fermentų pagrindu. ir turi dvigubą koncentraciją. Tai leidžia pagreitinti biologinius valymo procesus, užtikrinti valymo įrenginių ar kanalizacijos sklandų darbą arba efektyviai išspręsti jau susidariusias problemas.

 • Bio Enzimai Extra 1,3 kg – tai visiems metams paruošta biologinė priemonė, kuri taip pat kaip ir STARWAX bakterijos sudėtyje neturi cheminių priedų. Enzimai Extra yra dozuojami po 25 gramus kas savaitę arba po 100 gramų per mėnesį.
bakterijos valymo įrenginiams
Bio Enzimai Extra 1,3kg
 • Bio Enzimai Emergency 500g – šios bakterijos yra itin didelės fermentų koncentracijos, kas leidžia greitai išspręsti perteklinių riebalų klausimą septike ar valymo įrenginių rezervuare. Enzimai Emergency yra panaudojami iškarto, suaktyvinus šiltame vandenyje. Tai leidžia biologiniu būdu ir greitai išspręsti susidariusias problemas.
biopreparatai nuotekoms
Bio Enzimai Emergency 500g

Kaip buvo galima pastebėti, bakterijos nuotekų valymui yra naudojamos tam tikrų funkcijų valymo sistemose užtikrinimui.

Kokia preparatų kaina

Naudinga atminti, kad ne bakterijų kanalizacijai kaina atlieka norimą funkciją, todėl sumokėjus pigiai nereiškia, jog pasielgėte teisingai. Kiekviena bakterijų paskirti diktuoja savo kainą. Priemonės, kurios skirtos naujų įrenginių bei kanalizacijos paleidimui niekada nepadės panaikinti plutos nuotekų paviršiuje, panaudojus net ir 2 pakuotes. Tad naudinga atidžiau pasiskaityti pateiktą informaciją, nes priemonių kainos svyruoja nuo 13 iki 33 eurų su PVM. Priklausomai nuo to, kokį kiekį perkate, Jums gali būti pasiūlytas ir nemokamas pristatymas.

Naudinga atminti, kad norėdami atkimšti kanalizacijos šulinį ar drenažo sistemą grunte, išleisite ženkliai daugiau, nei investuojant į profilaktiką sklandaus darbo palaikymui.

Taigi, domėkitės ir atraskite, sukurkite savo namų aplinką saugią ne tik sau, bet ir savo artimiesiems, vaikams ar anūkams – Buksvarus.lt