Nuotekų valymo įrenginiai. Neturintys galimybės arba nenorintys jungtis prie centralizuotų kanalizacijos tinklų renkasi įrenginius nuotekų valymui. Jų kaina priklauso nuo įvairių techninių savybių, kurios įtakoja sklandų nuotekų valymo sistemos darbą bei komfortą namų aplinkoje. Suprantama, kad kai kurie vartotojai susigundo ir akcija, perka ženkliai pigiau, bet tokiu atveju naudinga jau būti apsisprendusiems ir tiksliai žinoti ko reikia. Nepamirškite, kad perkate valymo įrenginius arba kanalizacijos sistemos įrengimą namui, ne akciją. Todėl būkite labiau atidūs.

Optimaliausias orapūtės variantas valymo įrenginiams – SECOH JDK-S-60

Jei aplankėte mus reiškia, kad arba planuojate ir sprendžiate biologinių valymo įrenginių įsigijimo klausimą, arba esate padare išvadas, kad sena nuotekų sistema savo atitarnavo, todėl norite ją atnaujinti. Toks žingsnis yra teisingas, nes pasikonsultuoti su specialistais ir gauti kompetentingus patarimus bei konkrečius pasiūlymus yra kur kas naudingiau, nei rinkti informaciją ir sprendimus priimti patiems. Sutikite, teorinės žinios bei informacija yra viena, bet pradėjus jos įgyvendinimą praktiškai, dažnai nutinka taip, kad visos klaidos pastebimos tik atlikus valymo įrenginių montavimo darbus.

Pirmas žingsnis, greičiausiai, kad pagrindinis, kuris privalo būti atliktas, tai geologinių tyrimų atlikimas Jūsų sklype. Jei dar nesate atlikę tokio tyrimo ir rankose neturite išvadų, tai atlikti būtina. Tyrimo rezultatai leis pereiti prie kito ne ką mažiau svarbaus klausimo – planuojamos sistemos pasirinkimas. Norint išlaikyti švarią aplinką, apsaugoti gruntinius vandenis nuo nešvarumų patekimo, tai įgyvendinti padeda tik remiantis gautis geologiniais tyrimais pasirinkta tinkama nuotekų valymo sistema. Geologiniai tyrimai leis pereiti prie produktyvaus dialogo, kuris padės išsirinkti geriausią Jūsų namui.

Nuotekų valymo įrenginiai

Nedidelių buitinių nuotekų kiekio valymą bei mažų valymo įrenginių namams, daugiabučiams, gyvenvietėms projektavimą, gamybą, statymą, priežiūrą bei kontrolę reguliuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai:

1. Nuotekų tvarkymo reglamentas;
2. Nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentas;
3. Nuotekų valyklų bendrosios nuostatos;

Tuo atveju, jei esate apsisprendę, kad nenorite jungtis prie centralizuotų Lietuvos kanalizacijos tinklų, arba tokios galimybė įgyvendinti nėra, teks planuoti ir sklype įrengti nuotekų valymo įrenginį. Jeigu jau domėjotės, greičiausiai esate pastebėję, jog pasirinkimas šiame sektoriuje yra didžiulis. Pradedant paprastomis išgriebimo duobėmis, tęsiant septikų sistemomis, baigiant įvairių modifikacijų bei techninių parametrų nuotekų valymo įrenginiais. Kad Jums būtų aiškiau kuria linkme orientuotis, rekomenduojame susipažinti
1. Nuotekų tvarkymo reglamentas
Reglamente sužinosite kaip apskaičiuojamas gyventojų ekvivalentas – GE, ir kokia formule skaičiuojamas leistinas teršalų kiekis nuotekose. Taip pat galėsite susipažinti su tiksliais valymo įrenginių projektavimo bei naudojimo detaliais aprašymais.

2. Nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentas

Planuojant nuotekų valymo įrenginių sistemą atsižvelgiama į šiuos parametrus:

* Esamo sklypo dydį;
* Hidrogeologinius bei grunto geologiius tyrimus;
* Aplinkosaugos reikalavimus;
* Nuotekų kiekį ir užterštumo lygį;
* Eksploatavimo trukmę;
* Įrenginių aptarnavimo sąlygas;
* Nuotekų išleidimo galimybę/es;
* Ar gruntinis vanduo bus naudojamas vandens tiekimui.

[the_ad id=“18382″]

Prieš pradedant tinkamų paieškas naudinga susipažinti su įrenginiais ir išsiaiškinti kiekvienos rūšies technines galimybes.

3. Nuotekų valyklos - Bendros nuostatos

Nuotekų valymo įrenginiai


Išgriebimo talpos – paprasti nuotekų valymo įrenginiai, kurie nereikalauja nuolatinės priežiūros. Nuotekų valymo sistemą montuojant su gruntinės filtracijos įrenginiu ir septiku, tokioje sistemoje, karts nuo karto teks žvilgtelėti į susikaupusių nuotekų lygį ir pasiekus tam tikrą lygį pasirūpinti turinio išvežimu iš septiko. Tokia nuotekų valymo sistema nereikalauja sudėtingų techninių sprendimų bei priežiūros. Bet prieš pradedant montavimo darbus privalu nuspręsti ir jų priežiūros galimybes. Septiko išsiurbimai atliekami asenizacinių automobilių pagalba, todėl labai svarbu sukurti patogų privažiavimą ir septiko pasiekimą, kad nuotekų valymo įrenginiai būtų pasiekiami nuotekų išvežimui. Taip pat labai svarbu ir asmenų, kiek jų gyvens namuose tam, kad būtų galima parinkti tinkamiausią nuotekų kaupimo rezervuarą. Pirkdami mažesne kaina mažesnę talpyklą galite suklysti. Per didelis nuotekų kiekis gali labai greitai perpildo talpą, o laiku šito nepastebėjus, nuotekos pradės veržtis per kraštus. Norintiems sutaupyti gali tekti kviesti išsiurbimo automobilius dažniau, mokėti daugiau ir turėti kur kas daugiau įrenginių priežiūros darbų. Taigi, pigu nereiškia pigiau. Todėl visada naudinga pirkti ne kainą, bet rekomenduojamo dydžio nuotekų surinkimo talpą.

[the_ad id=“18382″]

nuotekų valymo įrenginiai
Biologiniai valymo įrenginiai – buitinių nuotekų valymui bei užterštumo priežiūrai. Naudinga žinoti, kad reikalinga griežta kontrolė, kad į įrenginius nepatektų didelis riebalų kiekis, įvairių naftos produktų, tepalų ir kt. Todėl jie ir vadinami buitinių nuotekų įrenginiai, kad jie yra skirti nuotekų valymui iš tualetų, vonios kambarių ir virtuvės kriauklių. Cheminių elementų, tokių kaip indų ploviklių, skalbimo ar namų priežiūros švaros priemonių patekimas į biologinius valymo įrenginius yra leistinas. Atminti naudinga ir tai, kad šie nuotekų valymo įrenginiai yra skirti tik namams, todėl į juos negali subėgti nuotekos iš išleidžiamų baseinų, taip vadinamos paviršinės nuotekos nuo namo stogo, kiemo paviršiuje sumontuotų vandens latakų, drenažinių vandenų ir kt.
Techninai sprendimai – vanduo iš nuotekų valymo įrenginių gali būti nuvedamas į šalia esantį vandens telkinį, nukreiptas antriniam panaudojimui, nukreiptas į šalia esančius melioracijos griovius, pakeles arba – infiltruojamas į gruntą. Biologiniuose valymo įrenginiuose mikroorganizmai skaido koloidines, suspenduotas ir ištirpusias organines medžiagas. Taip vadinamos valymo įrenginių bakterijos visą nuotekų valymo procesą pagreitina. Nutekamasis vanduo tampa švaresnis, neteršia aplinkos ar gruntinių vandenų. Todėl labai svarbu kontroliuoti teršalų nuotekų koncentraciją, mikroorganizmu arba bakterijų reikiamą populiaciją (tai galima atlikti natūralių bakterijų ir fermentų pagalba). Jos padės sukontroliuoti ir vandens pH – rūgštingumą, kuris vadovaujantis priežiūros reikalavimams turėtų būti neutralus, kad nuotekų valymo įrenginiai dirbtų sklandžiai.
Sudėtis – dvi ar daugiau cilindrinės talpyklos, kurios yra išdėstytos centruojant ir turi įvairių formų dugnus. Dugno formos priklauso nuo gamintojų techninių sprendimų nuotekų valymo geresnių ir kokybiškų sprendimų įgyvendinimui. Vidinę valymo įrenginių dalį sudaro aerotankas, taip vadinama aero zona, o išorinę dalį – dumblo nusėsdintuvas. Dėl orapūtės privalumų turėtų apsispręsti kiekvienas vartotojas individualiai, nes pagal tai kokius nuotekų valymo įrenginius pasirinksite atsiranda papildomi priežiūros reikalavimai. Sugedusi orapūtė netieks suslėgto oro į renginių sistemą, nekels kietėti bandančio dumblo. Tokiu atveju sustos cirkuliacinis procesas, nustos oksiduotis nuotekose esantys teršalai, paviršiuje atsiras putos ar net plėvelė, kuri laikui bėgant gali sukietėti iki nepramušamo lygmens. Kadangi išvalytos nuotekos surenkamos ir šalinamos vamzdžių pagalba, susidariusių problemų pasekmė gali būti ir sistemos pralaidumo sumažėjimas. Užteršite gruntą ar kitas aplinkos erdves, kuriose yra šalinami valyti vandenys.

Panaši situacija gali nutikti ir paprastuose įrenginiuose, be orapūtės. Kadangi nuotėkos prasideda nuo sanitarinių mazgų namuose, o įrenginiai skaidymo darbą pradeda tik nuotekoms pasiekus juos, gali atsirasti nemalonus kvapas iš sistemos. Nemalonus kvapas atsiranda ir dėl mikroorganizmų trūkumo valymo įrenginiuose. Techniškai tokie klausimai nėra sprendžiami, tam pakankamai sklandžiai tarnauja taip vadinamos bakterijos ir fermentai valymo įrenginiams. Nedidelis jų dozavimas ir nuolatinė profilaktinė priežiūra užkirs kelią nemalonių kvapų atsiradimui, įvairių kamščių susidarymui ar net užsikimšimui. Bakterijų kaina nėra didelė ir žvelgiant į galimų atsirasti problemų sąrašą, tai naudinga visiems, kurie turi papratus arba biologinius įrenginius nuotekų valymui.

Bakterijos nuotekų valymui

Greičiausiai, daugelį domins ir nuotekų valymo įrenginių kainos. Taip, tik talpų, sujungimų, talpyklų, duobių, šulinių kainos yra standartinės, gamintojai žinomi. Bet reikėtų atminti, kad galutinės valymo įrenginių kainos yra paskaičiuojamos po jų pridavimo užsakovams. Grunto formavimas ir kiti įvairūs papildomi darbai gali pakelti kainą, jei nėra sutartą bendra visų valymo įrenginių montavimo kaina. O kaip Jums pavyks suderėti, tai priklauso nuo kiekvieno derybininko sugebėjimų. O geriausią įrenginių kainą gaus tie, kurie patys moka skaičiuoti ir žino, kokios talpos ir techninių reikalavimų sistemos reikia jų namui.

Taigi, nuotekų valymo įrenginiai Jums tarnaus ilgai ir sklandžiai, jei juos pasirinksite tinkamai, pasiskaičiuosite tinkamą talpą ir įgyvendinsite geriausią nuotekų valymo sistemą savo namui. Svarbiausia, nepamirškite klausti ir konsultuotis visais įrenginių įsigijimo, pritaikymo namui ir montavimo klausimais su specialistais.

Nuotekų valymo įrenginiai kaina

Nuotekų valymo įrenginių montavimas ir kaina

Greičiausiai, kad daugelį domina ir valymo įrenginių montavimo kainos. Kiekvienam besidominčiam valymo įrenginių montavimo darbų planavimu naudinga žinoti, kad nustatytos fiksuotos montavimo darbų kainos nuotekų sistemai nėra. Kiekvienu atveju kaina yra skirtinga, todėl telefoninio pokalbio metu sudėtinga įvardinti kokie bus reikalingi darbai ir kokia bus bendra nuotekų valymo įrenginių montavimo kaina. Tik apsilankę planuojamų įrenginių montavimo vietoje specialistai galės pateikti tikslią darbų kainą.

Kaip jau minėjome ankščiau, daugelis skambinančių iškart domisi tiek valymo įrenginių, tiek
montavimo darbų kainomis. Keista, bet įrenginių techninės charakteristikos ir nuotekų sistemos ar kanalizacijos name schemomis pasidomi vienas kitas užsakovas. Jau esame minėję, kad nuotekų valymo įrenginių kainos jau žinomos, atsakę į kelis specialistų klausimus (kiek name gyvens žmonių ir koks maždaug planuojamas nuotekų kiekis per mėnesį) kainą galima sužinoti ir telefonu. Dėl montavimo darbų kainų tikslaus nustatymo būtina pateikti tam tikrus duomenis, tyrimų rezultatus bei išvadas.

Jei mums pateiksite:
• Koks yra turimo sklypo plotas?
• Ar užsakovai turi projektą?
• Ar yra atliktas jau minėtas grunto geologinis tyrimas ir kokie turimi rezultatai?
• Valytas vanduo bus leidžiamas į gruntą ar bus nukreiptas antriniam panaudojimui?
• Ar užsakovas planuoja likusio po darbų grunto išvežimą?

Žinodami sklypo plotą pagal LR Aplinkos apsaugos reglamentuose nustatytas privalomas normas specialistai suplanuoja sanitarines apsaugos zonas. Kai kurias, išimtiniais atvejais galima šiek tiek sumažinti, bet kai kurie atstumai bei gylis yra tiksliai nustatyti minėtuose teisės aktuose.

Taigi, valymo įrenginių darbai pradedami regiono aplinkos apsaugos departamente, kuris išduoda sąlygas nuotekų valymo įrenginių projektavimui. Taip pat Jums bus reikalingos ir inžinerinių tinklų projektavimo sąlygos. Pagal turimas sąlygas parengiamas tikslus projektas ir juo remiantis prašomas leidimas tinklų įrengimui.

Turint grunto geologinių tyrimų išvadas galima nustatyti ir nuspręsti ar gruntas yra tinkamas naudojimui ar jo savybių pagerinimui ir nuotekų valymo įrenginių montavimui teks atvežti privalomą reikalingo grunto kiekį darbų įgyvendinimui.

Svarbu žinoti, kad nuotekų valymo įrenginių montavimo kaina priklauso nuo galybės ar įmanoma valyta vandenį išleisti į pratekantį upelį, vandens telkinį, drenažo griovį, drenažą ar paprastą griovį. Nesant tokioms sąlygoms teks montuoti papildomas sistemas, uždarą talpą arba infiltracijos šulinį bei atlikti kitus darbus.

Kasant šulinius, vykdant reikalingo grunto klojimo bei paruošimo darbus sklype dažnai lieka kalnas papildomų žemių – gruntas. Jei užsakovas nėra suplanavęs panaudoti šių žemių, darbus vykdantys specialistai gali pasirūpinti jo išvežimu.

Kaip matote, yra daugybė privalomos specialistams pateikti informacijos, tik su kuria susipažinus galima tiksliai atsakyti į klausimą, kiek kainuos nuotekų valymo įrenginiai ir kiek bus įkainoti valymo įrenginių, kanalizacijos ar kanalizacijos sistemos įrengimas ir kokia bus montavimo darbų name ar sklype kaina. Sutikite, telefonu tai atlikti neįmanoma.

Naudinga pasidomėti:

0