SIP skydų gamyba ir atsiradimo istorija

Bal 20, 2024 | Straipsniai

SIP skydų gamyba. SIP skydas – daugiasluoksnis statybinis gaminys, kurį sudaro iš abiejų pusių padengti OSB lapai, tarp kurių įklijuotas polistireninis putplastis. Galimas ir kitas variantas, kai iš vienos pusės klijuojama cementinė plokštė, kuri statoma išorinėje namo pusėje. Tarp plokščių taip pat galima įklijuoti ir akmens vatą, kas labai populiaru Skandinavijos šalyse. Sluoksniai yra sujungti naudojant poliuretano klijus, išoriniu presu spaudžiant 18 t. slėgiui.

SIP skydų gamyba

sip skydu gamyba

SIP gamybai naudojami OSB plokščių storiai numatomi iš anksto. Daugiausia naudojamos OSB plokštės, kurių plotis yra 1250 mm, aukštis iki 3000 mm, o storis – nuo 10 iki 22 mm.

OSB plokštę sudarančios skiedros yra džiovinamos ir rūšiuojamos. Prieš formuojant plokštę, skiedros maišomos su vašku ir drėgmei atspariais klijais, kurie yra atsparūs vandeniui ir virinimui, suteikia plokštei vidinio standumo, tvirtumo ir atsparumo drėgmei. Dėl tokio gamybos lankstumo gaunama puiki kokybė, kuri ir yra didžiausia vertybė vartotojui.
Formavimo metu skiedros yra orientuojamos atskirais sluoksniais. Suformuota skiedrų masė, veikiant aukštai temperatūrai yra presuojama ir taip gaunama standi, tanki statybinė plokštė. SIP skydai pasižymi ypatingu atsparumu lenkimui. Tokį atsparumą suteikia nepažeisti medienos pluoštai, ilgų skiedrų persipynimas ir skiedrų orientavimas paviršiaus sluoksniuose.

pagaminti sip skydai petvaroms

TRUMPA ISTORIJA

Dėmesys į SIP skydus buvo atkreiptas tik 1970 metais, nors idėja apie SIP plokštes buvo prasidėjusi dar 1930 metais. Pirmąjį namą, pagal SIP technologiją, JAV pastatė žymus amerikiečių architektas Frank Lloyd Wright (1867.06.08 – 1959.04.09), kuris padarė ypatingai didelę įtaka modernizmo architektūros raidai. F.L.Wright, būdamas išskirtinai novatoriškas, siekė suderinti grožį, paprastumą ir ekonomiškumą, todėl pirmojo namo SIP konstrukcija buvo sudaryta tik iš trijų sluoksnių: dviejų sluoksnių fanieros ir popieriaus dengtu derva. Dėl izoliacijos stokos toks SIP skydo prototipas nebuvo populiarus. Ir tik, kai 1952 – 1960 metais  Herbert Henry Dow (1866.02.26 – 1930.10.15) sukūrė standžiųjų putų izoliacijos produktus, apie 1970 SIP technologija vėl prisiminta ir imta naudoti, kuri palaipsniui išpopuliarėjo Kanadoje, Rusijoje ir kitose Europos šalyse.

Naudinga pasidomėti:

SIP SKYDŲ PASKIRTIS

SIP skydai išorinėms sienoms

Tik pradėjusiems domėtis apie SIP skydų technologiją naudinga žinoti, kad iš SIP skydų galima pastatyti įvairių bei itin sudėtingų projektų statinius.

SIP skydų gamyba – PRIVALUMAI

  • Žiemą sulaiko šilumą pastate, o vasarą neleidžia patekti į vidų karštam orui;
  • Ypač didelių matmenų SIP skydai, todėl namo sienose siūlių kiekis būna minimalus;
  • Optimalus pasirinkimas norintiems kokybės ir kainos santykio, bei vertinantiems savo laiką;
  • Puiki garso izoliacija;
  • Lengvos bendros konstrukcijos. Vidutiniškai vienas SIP skydas sveria 15 – 20 kg, kai tuo tarpu mūro svoris gali siekti iki 0,5 t.;
  • Trumpi statybos terminai. Namą galima pasistatyti užtrunkant 2,5 – 3 mėn., su fasado apdaila, be vidaus apdailos;
  • Statybos gali vykti bet kuriuo metų laiku, išskyrus, kai oro temperatūra žemesnė nei – 10°C;
  • Maža skydų kaina, kuri prasideda nuo 25 €/ m²;
  • Lengva transportuoti ir iškrauti;
  • Montuojant nereikia specialių įgūdžių ar įrangos, užteks minimalaus kiekio įrankių;
  • SIP skydai atsparūs įvairiems išoriniams aplinkos veiksniams, taip pat tokiems kaip pelėsis, grybelis ar graužikų keliamiems pavojams. Skydai nepalieka statybos atliekų ir neskleidžia alergiją sukeliančių medžiagų, nes mūsų naudojamos OSB plokštės turi E1 (0 – 10 mg/ 100 g sausos medienos) formaldehido klasę;
  • Konstrukcijos iš SIP skydų yra ypač tvirtos ir ilgaamžės. Tvirtumą leidžia užtikrinti naudojami specialūs klijai, bei medsraigčiai.

Geriausios bakterijos kanalizacijai Buksvarus.lt