Žieminio langų skysčio išskirtinės savybės. Mūsų klimato sąlygomis oro temperatūra žiemą dažnai pasiekia ne tik keliolika, bet ir dvidešimt laipsnių šalčio. Vandeniui užšalti pakanka ir mažiausios neigiamos temperatūros, vasarinis langų plovimo skystis nėra atsparus šalčiams ir pradeda kristalizuotis esant nuliui, gali atsirasti skysčių sistemos pažeidimų. Todėl geriausias pasirinkimas yra žiemai skirtas skystis. Žieminis langų ploviklis neužšąla net ir prie žemos temperatūros, tačiau ar tai vienintelis jo išskirtinumas?
Žieminio langų skysčio išskirtinės savybės
Skirtinga funkcija
Vasarinis ir žieminis langų skystis turi skirtingas funkcijas – gamintojai ploviklių savybes pritaiko prie vairuotojų poreikių, o jie skirtingais metų laikais skiriasi. Taigi, vasarą langų ploviklio užduotis yra pašalinti nuo stiklo vabzdžius, žiedadulkėms purvą ir taip užtikrinti gerą matomumą vairuotojui. Žieminis langų skystis susiduria jau su visai kitokiais nešvarumais – jo užduotis yra įveikti ant stiklo paviršiaus prikibusias suodžių daleles, riebius nešvarumus.
Naudinga pasidomėti:
- Ne visi langų skysčiai yra saugūs sveikatai;
- Žieminiai plovikliai yra svarbūs saugiam vairavimui;
- Kubilas;
- Vandens aeratoriai;
- Kokius vandens filtrus rinktis;
Dar viena žieminio ploviklio funkcija yra žarnelių ir purkštukų apsauga nuo šalčio. Šie elementai, esant žemai temperatūrai, gali tapti trapūs, tad tempimas gali juos negrįžtamai pažeisti. Dėl šių priežasčių naudoti žiemą skirtuose skysčiuose yra tepamosiomis savybėmis pasižyminčių priedų.
Kodėl žieminis langų skystis neužšąla?
Parduotuvių lentynose ar internete galima rasti platų žiemai skirtų langų ploviklių asortimentą. Tačiau rinktis reikėtų atidžiai – jų savybės skiriasi, nes net ir žieminiai skysčiai prie tam tikros temperatūros užšąla. Tai gali pakenkti bakelio ir žarnelių sandarumui, purkštukams, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į informaciją, kurią gamintojas pateikia ant pakuotės.
Žieminių skysčių sudėtyje yra tokių medžiagų kaip metanolis ar etanolis, kurios neleidžia skysčiui užšalti. Tiesa, tai gerokai padidina gamybos savikainą, todėl žieminis langų skystis kainuoja gerokai brangiau (kartais net kelis kartus) nei vasarinis.
Ar galima maišyti skysčius tarpusavyje?
Šis klausimas dažnai neduoda ramybės vairuotojams – kai ryte pasitinka šaltukas, stiklų apiplovimo bakelyje dažnai dar būna likę vasarinio skysčio. Ką daryti? Ar jį reikia tiesiog kuo greičiau išpurkšti? Specialistai pataria tokiu atveju pirkti žieminio ploviklio koncentratą ir neskiedus jo užpildyti sistemą su vasariniu skysčiu (jei pastarojo yra nedaug). Žinoma, toks mišinys savo savybėmis neprilygsta žieminiam langų skysčiui, tačiau pereinamajam sezonui puikiai tiks.
Apskritai, skirtingų skysčių maišyti tarpusavyje nerekomenduojama, nes skirtingos medžiagos gali reaguoti tarpusavyje. Tai ne tik gali pabloginti langų plovimo kokybę, bet ir sudaryti nuosėdas, kurios kelia sistemos užkimšimo riziką. Dėl to geriausia planuoti skysčio papildymus atsižvelgiant į sezoną ir poreikius, visada rinktis vieno gamintojo produkciją.