Efektyvios šulinių dezinfekavimo priemonės

Lap 13, 2022 | Straipsniai

Efektyvios šulinių dezinfekavimo priemonės. Šulinys – akcentas, be kurio sunku įsivaizduoti kaimo gyvenvietę ar miškų apsuptyje esančią sodybą. Savaime suprantama, jog šulinys ne tik akcentas, bet ir naudingas įrankis, kuris nudžiugina nemokamo vandens malonumais. Šulinio vanduo aktyviai naudojamas buityje, maisto ruošoje, jis tiesiogiai patenka į žmogaus organizmą, tad rūpinimasis šulinio vandens kokybe – būtinybė. Užterštas šulinio vanduo gali sukelti itin sudėtingus sveikatos sutrikimus ir perleisti pluoštą bakterijų, kurių atsikratyti labai sunku. Profilaktiškai atliekami šulinio valymo procesai bei šulinio vandens tyrimai – kiekvieno atsakingo, savo ir aplinkinių sveikata besirūpinančio žmogaus atsakomybė. Šiuolaikinės šulinio dezinfekavimo priemonės gali gerokai palengvinti šulinio valymo procesus ir užkirsti kelią nepageidaujamoms bakterijoms. Kokio pavidalo gaminiais galima atlikti šulinio dezinfekciją? Kokia yra šulinio dezinfekavimo proceso eiga?

Efektyvios šulinių dezinfekavimo priemonės

Efektyvios šulinių dezinfekavimo priemonės Efektyvios šulinių dezinfekavimo priemonės

Tabletės šulinio dezinfekcijai

Vienas paprasčiausių būdų, kuris efektyviai kovoja su šulinio vandenyje esančiais virusais, bakterijomis ar grybeliais – specialios chloro tabletės. Dėl įvairių priežasčių šulinio vandenyje atsiradę virusai ar bakterijos gali sukelti itin rimtus virškinimo trakto ar kitų organizmo dalių sutrikimus. Specialiomis tabletėmis dezinfekuojamas šulinys išnaikina bakterijas ir sumažina jų atsiradimo riziką. Šiais tabletes reikėtų naudoti profilaktiškai bent kartą per metus. Taip pat jas būtina ištirpinti nedelsiant pastebėjus drumsto, pakitusios spalvos ar kvapo vandens savybes. Šulinio dezinfekavimo tabletes reikėtų naudoti ir tuomet, jeigu šuliniu nesinaudojote daugiau nei vienerius metus ar pastebėjote netikėtai pasireiškusius apsinuodijimo simptomus.

Naudinga pasidomėti:

Prieš naudojant tabletes reikėtų išsemti visą šulinio vandenį bei kruopščiai išvalyti šulinio vidų. Taip pat reikėtų nepamiršti ir specialiu tabletės tirpalu dezinfekuoti vandens traukimo prietaisus, nes yra nemaža tikimybė, jog tai ir yra pagrindinė užteršto vandens priežastis. Atlikus valymo darbus, šulinys vėl pripildomas vandeniu ir tuomet naudojamos tabletės. Tačiau yra vienas niuansas, chloro sudėtyje turinčios tabletės beveik pusmečiui palieka chloro poskonį bei kvapą vandenyje, kas daugeliui kelia diskomfortą. Su tabletėmis sugaištama daug laiko dezinfekavimui, ko išvengti galima pasirenkant brangesnį, bet greitesnį variantą – biocidinį šulinių dezinfekantą.

Koncentruotas biocidinis dezinfekantas   

biocidinis šulinių dezinfekavimo preparatas

Koncentruotas biocinis dezinfekantas taip pat yra puiki šulinių dezinfekavimo priemonė. Ši priemonė išsprendžia šulinyje atsiradusių, sveikatai pavojingų žarninių lazdelių, žarninių enterokokų, virusų, bakterijų ar patogenų problemas. Dezinfekuoja visą šulinį, kiek maksimaliai vanduo susikaupia. Šią priemonę sudaro stabilizuotas vandenilio peroksido tirpalas ir sidabro jonai. Šios medžiagos efektyviai kovoja su užterštu šulinio vandeniu ir atkuria gerą šulinio būklę. Priemonė supilama tiesiai į užterštą vandenį neišpumpuojant vandens. Pilnas vandens šulinys užtikrins maksimalų rezultatą dezinfekuojant, nes dezinfekuosis ir šulinio sienelės. Tad išpumpuoti vandenį iš šulinio ir dezinfekuoti tik dugną ar mažesnį vandens tūrį nėra tikslinga. Kylantis vanduo šulinyje iš nedezinfekuoto šulinio sienelių vėl „susirinks” likusias bakterijas ir tokiu būdu vanduo vėl bus užterštas tomis pačiomis bakterijomis ar virusais. Jūsų pastangos nueis perniek, išleisite pinigų bei sugaišite daug laiko.

Biocido panaudojimas

Supylus priemonę į pilnai susikaupusį vandenį reikėtų jį išmaišyti (kad išsidezinfekuotų visas šulinio plotas nuo dugno iki linijos) ir palikti šulinyje kelias paras. Norint, kad dezinfekuotųsi šulinio sienelės ir virš nuolatinio vandens lygmes, po to kai biocidą išmaišysite vandenyje kibiro ar siurbliuko dėka galima apiplauti šulinio žiedus iki viršaus ir palikti. Biocidas atliks savo funkciją. Atlikus šulinio dezinfekavimą reikėtų visą vandenį iš šulinio išpumpuoti į nuošalę kelis kartus ir leisti prisipildyti naujai. Atlikus dezinfekavimo procesą, ką nesudėtingai atliksite ir patys yra rekomenduojama atlikti bakteriologinį tyrimą ir įsitikinti, kad dezinfekavimo procesas įgyvendintas maksimaliai. Svarbu žinoti, kad vanduo su biocidu yra draudžiamas naudoti kaip geriamas vanduo ar buitinėms reikmėms.

Jei vanduo yra tiekiamas į namus siurbliuko dėka, supylus biocidą ir jį vandenyje išmaišius naudinga vandenį su biocidu nugabenti iki kiekvieno namuose esančio čiaupo ir sistemoje jį palikti kaip ir šulinyje – 2 paroms. Po to svarbu perleisti švariu vandeniu per visą sistemą ir visus čiaupus. Biocidas yra bespalvis ir beveik bekvapis, todėl po dezinfekcijos vandens skonis bei kvapas išlieka nepakitę.

Atsiradus biocido reakcijai jis suskyla į atominį deguonį ir vandenį. Po reakcijos jis tampa nepavojingu, tačiau įgyvendinant dezinfekavimo procesą yra svarbu imtis visų saugumo priemonių: apsauginės pirštinės, veido apsauga, kitos priemonės.

Efektyvios šulinių dezinfekavimo priemonės – tinkamas pasirinkimas

Įvairių priemonių bei įrankių skirtų šulinio dezinfekavimui ir bakterijų naikinimui – išties nemažai. Visgi, prieš įsigyjant šulinio dezinfekavimo priemones būtina įsitikinti jų patikimumu ir tik tuomet griebtis šulinio vandens atnaujinimo procesų. Bet pirma svarbu atlikti bakteriologinį tyrimą, kuris paviršinio vandens šulinių geriamo vandens kokybei palaikyti NVSC (Nacionalinis visuomenės sveikatos centras) yra rekomenduojamas atlikti bent kas 6 mėnesius. Gali būti, kad šulinio visiškai nereikia dezinfekuoti ir vanduo yra saugus naudojant kaip geriamą. Kaip tvirtina NVSC specialistai, skanus vanduo nereiškia, kad jis yra saugus ir atvirkščiai. Nebent atvykę į retai naudojamą sodybą šulinyje radote įkritusį ir nugaišusį gyvūną. Tokiu atveju, net ir be tyrimo galima suprasti, kad vanduo ir šulinio sienelės turi sveikatai pavojingų bakterijų bei virusų.

Atsiradus klausimams, visada galima pasikonsultuoti: Kontaktai

Biocidinius produktus naudokite saugiai! Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą!

Buksvarus.lt