Kaip panaikinti pelėsį automobilyje

Gru 28, 2022 | Straipsniai

Kaip panaikinti pelėsį automobilyje. Nuolat naudojant automobilį pelėsis atsiranda retai. Tai gali nutikti jį paliekant garaže žiemai ar įsigijus „skenduolį” iš Amerikos jau su atsiradusiu pelėsiu. Išvalyti pelėsį salone nėra sudėtinga žinant efektyvias priemones, kurios vos pusvalandžio bėgyje išnaikins pelėsį pilnai.

Kaip panaikinti pelėsį automobilyje

Kaip panaikinti pelėsį automobilyje

Pelėsio atsiradimas automobilyje nėra mistinė situacija. Ilgai laikomas garaže, pervežant konteineriuose iš kitų šalių ar tiesiog įsigijus „skenduolį” iš Amerikos, automobilis dažnai „susidraugauja” su pelėsiu. Pelėsiui atsirasti pakanka daugiau drėgmės salone ir pliusinės temperatūros aplinkoje. Taip užsimezga grybelis, kuris ilgainiui esant palankioms jo vystymuisi sąlygoms pradeda sparčiai plėstis po visą automobilio saloną. Pelėsis apie savo atsiradimą automobilyje nebūtinai pasirodo vaizdu. Pradžioje gali atsirasti nemalonus kvapas, kuris nebūdingas automobilio nuolatiniam kvapui. Taip, automobiliai turi savo kvapą, todėl atsiradus nuolatiniam ir keistam kvapui automobilyje naudinga būtų paieškoti pelėsio atsiradimo vietų, kurių gali būti kelios.

 • Automobilio sėdynės ir atlošai. Kadangi sėdynės padengtos oda arba tekstile itin jautriai reaguoja į drėgmę, pelėsis juose atsiranda itin greitai. Jei kadaise ant jų dar buvo netyčia užpilta skysčio ir neišdžiovinta, galima sakyti, kad pelėsis jau žino kurioje vietoje atsirasti;
 • Medžiaginiai kilimėliai ir danga po jais. Kadangi rudenį ar pavasarį ar net šalčiausią žiemą medžiaginiai kilimėliai gauna itin daug drėgmės. Esant nepalankioms ir drėgmės perpildytoms oro sąlygoms drėgmė automobilyje kaupiasi itin greitai. Jei automobilis paliekamas kieme, šilti ir vėsti keičiantis oro temperatūrai naudinga atminti, kad drėgmė kilimėliuose niekur nedingsta. Ypač snieguotomis dienomis, prieš įlipdami į automobilį nenukratant sniego nuo batų padų. Sniegas ištirpsta šildančio auto kondicionieriaus dėka, tačiau į kilimėlį įsigėrusios drėgmės neišgarina. Ji taip ir lieka medžiaginiame kilimėlyje ar net dangoje po jais, jei sniegas buvo itin lipšnus prie batų;
 • Iš Amerikos automobiliai gabenami konteineriuose, plukdomi laivais. Tad akivaizdu, kad kiekvienas jų gauna maksimalų išbandymo laikotarpį su klausimu atsiras pelėsis salone ar ne. Dažnas toks automobilis turi pelėsį salone. Vieni daugiau, kiti mažiau. Tačiau poreikis išvalyti pelėsi iš automobilio salono yra daugeliu atvejų.

Naudinga pasidomėti:

Kaip gi išvalyti pelėsį automobilio salone

kaip išvalyti pelėsį

Negaištant laiko ir nesigilinant į tai, kaip pelėsis galėjo atsirasti automobilyje – naudingiau sužinoti kaip jį efektyviai išvalyti ir pilnai panaikinti. Nors interneto erdvėje galima rasti įvairių patarimų panaudojant įvairias buities priemones, jautrios automobilio vietose panaikinti pelėsį priemonėmis, kurios iš kitos pusės gali jas pažeisti, vis gi naudinga daugiau pasitikėjimo skirti priemonėms, kurios naikina pelėsį. Tačiau ir šioje vietoje naudinga išlikti atidiems. Daugelis pelėsio valiklių Lietuvoje turi tam tikras specifikacijas, kurios automobiliams gali netikti. 

 • Ilgainiui išliekanti aštrus valiklio kvapas salone;
 • Gamintojas rekomenduoja valiklį išvalyti;
 • Nėra gamintojo kontraindikacijų, kurios galėtų garantuoti įvairių valomų detalių saugumą nuo pažeidimo panaudojus pelėsio valiklį;
 • Panaudojus pelėsio valiklį nėra garantijų dėl automobilyje nuolat važinėsiančių savininkų bei keleivių sveikatos. Taip, valikliai pelėsį automobilyje panaikinti gali, tačiau ar gali užtikrinti saugumą, čia – kitas klausimas.

Super Fungicidas AG 100 yra tas pelesio valiklis, kuri gali atitikti kiekvieno transporto savininko poreikius norint išvalyti pelėsį iš automobilio salono.

Super Fungicidas AG 100

pelesio valymas automobilyje

Šis pelėsio valiklis gali būti naudojamas įvairiems paviršiams. Tik prieš pradedant girti šį valiklį naudinga žinoti, kad radus pelėsį ant plastikinės panelės, stiklų ar kitų dirbtinių detalių nereikėtų skubėti pirkti pelėsio valiklius. Pelėsis mėgsta organines medžiagas, tekstilę, tačiau ant plastikinių detalių jis tik vegetuoja. Todėl nesudėtingai išvalysite pelėsį surenkant jį dezinfekuojančia servetėle, kurias naudojate rankoms pasivalyti vairuojant šiltu oru. Po pelėsio grybelio surinkimo, kas turėtų vykti tik drėgnomis servetėlėmis galima likučius šalinti panelės valikliais. Taip savęs neapsunkinsite ieškant kažko ypatingo, kas vėliau gali paaiškėti, kad yra tokia pati paprasta priemonė valant pelėsį nuo plastikinių ar chromuotų detalių. Kam išlaidauti, jei pelėsis plastiku, stiklų ar kitų medžiagų detalėmis naudojasi tik kaip plokštuma pasiekti geriausias erdves, nes dauginasi siūleliniu būdu (kaip voratinklis). Super Fungicidas AG 100 yra naudojamas tada, kai pelėsis yra išsiplėtęs tokiose vietose, kurias norisi pasaugoti ir nesugadinti bevalant pelėsį. 

 • Sėdynės ir atlošai, užvalkalus galima skalbti, tačiau juose gali išlikti nemalonus pelėsio kvapas, todėl juos rekomenduojama pakeisti į naujus negaištant laiko bei resursų;
 • Salono apmušalai;
 • Medžiaginiai kilimėliai;
 • Įvairios kitos medžiaginės detalės, kurios dėl pelėsio prarado savo prekinę išvaizdą.

Pelėsio valymo priemonė panaudojama nesudėtingai.

 • Paviršius yra sudrėkinamas Super Fungicidas AG 100 valikliu. Svarbu atminti, kad paviršių reikia drėkinti, ne plauti valikliu, jei nėra tokios būtinybės;
 • Palaukus iki 30 minučių, jei nėra poreikio pakartoti, išdžiovinus saloną galima naudotis automobiliu;
 • Valiklio nereikia papildomai nuvalyti ar kaip kitaip išplauti;
 • Valiklis nepalieka kvapo, panaikindamas kvapą nuo pelėsio. Nekeičia audinių spalvos, nes yra bespalvis, tačiau turi balinančių savybių valant pelėsį automobilio salone, kas gali įtikti valant šviesius automobilio salonus;
 • Įvykus reakcijai, per 30 minučių ir max. 2 valandas valiklis nuo pelėsio suskyla į vandenį ir aktyvų deguonį. Toliau naudojantis automobiliu priemonė nėra pavojinga automobilio vairuotojui bei keleiviams.

Valiklio kaina ir išeiga

Super Fungicidas kainuoja nedaug, lyginant su kitomis alternatyvomis, tačiau turi ženkliai daugiau pliusų nei kiti valikliai. 100 mililitrų valiklio pakanka pasigaminti iki 500-600ml efektyvios priemonės ko pilnai pakaks bet kokio automobilio pelėsio išvalymui. Žinoma, krovininių automobilių kabinų bei erdvių tūris yra didesnis, todėl atitinkamai gali pakakti 2 ar 3 buteliukų. 100ml pelėsio valiklio kaina siekia apie 15,99 eurus su PVM (didesniam kiekiui taikomos nuolaidos). Jums tereikia įsigyti pabandymui vos vieną buteliuką ir įsitikinti, kad priemonė nuo pelėsio nėra tik gražiai aprašytas valiklis.

Išvalykite bei sunaikinkite pelėsį automobiliuose greitai ir efektyviai – Buksvarus.lt