Kas yra SIP namai – kiek kainuoja

Vas 10, 2024 | Straipsniai

Kas yra SIP namai. Šiuolaikiški lietuviai tampa praktikais. Daugelis siekia turėti savo individualius namus, tačiau retas statosi itin prabangius, kurių kaina siekia milijoną eurų ar net kelis. Praktiškų, pigesnių ir ekologiškų sprendimų ieško dauguma, todėl jų dėmesį patraukia SIP namai, kurie gali nustebinti ne tik A, A+ ar A++ klasės pasirinkimu, bet greitu projektavimu, pastatymu, taupiu šildymu bei ženkliai mažesne kaina. Štai kodėl SIP namai Buksvarus.lt yra geriausias pasirinkimas praktiškiems ir šiuolaikiškiems.

  Kas yra SIP namai ir kokie jų privalumai

Kas yra SIP namai

SIP namai yra pagal tam tikrą ir patentuotą technologiją surinktų blokų ir plokščių greitai surenkamas statinys. Namai iš SIP skydų turi labai daug privalumų, kurie praktiškiems lietuviams padeda apsispręsti greičiau.

 • SIP namo projektas ir orientacinis kainos pasiūlymas įgyvendinamas per kelias dienas;
 • Suprojektuoto arba pagal turimą projektą namo gamyba trunka apie savaitę ir kelios dienos pristatymui;
 • SIP plokštės turi unikalias savybes, todėl nesudėtingai įgyvendinsite bet kokio sudėtingumo projektus;
 • Plokščių svoris nėra didelis, siekia vos nuo 10 iki 20 kilogramų. Todėl nereikalinga papildoma technika ir laiko gaišimas bei papildomos išlaidos nuomojant ir gaištant laiką, energiją. Namų statybos vyksta itin greitai;
 • Lengvi SIP skydai neapkrauna pamatų svoriu, todėl papildomai sutaupoma liejant tik plokštuminius pamatus, kas trunka apie 7-10 dienų.

Naudinga pasidomėti:

Namo surinkimas iki raktų

 • Namo iš SIP plokštės surinkimas iki raktų užtrunka apie kelias savaites. Kodėl taip trumpai? Viskas labai paprasta, savo gaminius surenkančios bendrovės tai atlieka ženkliai greičiau, nei namo užsakovų samdyti meistrai. Žinoma, visi apdailos darbai kainuoja papildomai. Bet po pilnai namo surinkimo ir langų bei durų sudėjimo Jums jau galime įteikti raktus į rankas;
 • SIP namo kaina – lyginant su konstrukcija iš kitų medžiagų yra ženkliai mažesnė. Pavyzdžiui, jei mūrui iš plytų tam, kad energetiniai nuostoliai būtų kuo mažesni, išorinių sienų storis negali būti mažesnis nei 2,5 m. SIP skydų/plokščių storis su tais pačiais reikalavimais yra vos 20 centimetrų. Tai sprendimas ne tik energijos taupymui, bet ir užstatomo ploto sklype mažinimas. Galėsite susikurti daugiau žalios aplinkos aplink namą;
 • Ramybė – tai ką užtikrina SIP skydai. Itin gera garso izoliacija SIP namus apsaugo nuo išorinių garsų. Todėl viduje visada bus tylu, smagu ir jauku.

SIP namų surinkimas – vidaus darbai

 •  SIP namo statybos pagal projektą vyksta visais metų laikais, bet ne žemesnėje nei -10 laipsnių temperatūroje. Statant naudojamos medžiagos, kurios yra atsparios šalčiui, tačiau reikia sutikti, kad šaltis turi įtakos bet kuriai medžiagai, jei temperatūra krenta žemiau 10 laipsnių. Tokia temperatūra, sudėjus visas fiksuotas dienas gal 7 ar 10 dienų ir sukaups. Todėl savo SIP namus galite pasistatyti net žiemą;
 • San. mazgų išvedžiojimai, elektra, rekuperacinė ir kitos sistemos yra išvedžiojamos mūsų, kas leidžia sutaupyti dar ne tik lėšų, bet ir brangaus laiko. SIP plokštes namui gaminame mes, viskas suprojektuojama praktiškai;
 • SIP namas nepraleidžia drėgmės ir neturi šalčio tiltų. Štai kodėl tokie namai tampa vis labiau populiarūs ir Lietuvoje.

SIP namų apdaila

Namai pastatyti iš SIP plokščių nereikalauja papildomo pasiruošimo norint pradėti apdailą. Tiek išorėje, tik viduje apdailą galima pradėti iškart po pilno namo surinkimo arba rinkimo eigoje, jei tai netrukdo rinkimo procesui. SIP skydai yra šiurkštaus paviršiaus, todėl prie jo galima klijuoti tapetus, plyteles ir kitas įvairias medžiagas, jei kalbama apie vidų. Išorinėje dalyje apdaila priklauso nuo Jūsų pasirinkimo, todėl nesudėtingai įgyvendinsite net ir sudėtingus projektus.

Svarbu žinoti, kad Buksvarus.lt specialistai gali atlikti ir vidaus bei išorės apdailą Jūsų pageidaujamomis medžiagomis bei suderintais atspalviais. SIP namo langai ir durys taip pat bus įstatytos pagal pageidavimus. Kadangi namo grindys taip pat bus apšiltintos SIP plokštėmis, papildomai užlieti jų betonu norint jas padaryti šildomas nereikia.

Išorinis ir vidinis poveikis SIP plokštėms – poveikis sveikatai

Neapsisprendžiantiems pirkti ir statyti SIP namą ar ne naudinga žinoti, kad jau minėtos plokštės nepraleidžia drėgmės. Tai reiškia, kad plokštėms įtakos neturi nei  išoriniai aplinkos veiksniai, nei gyvenimo būdas iš vidaus. Sudrėkusios plokštės nereaguoja į drėgmę, jos nesugeria, todėl užkerta kelią grybo bei pelėsio atsiradimui ir nesukelia ar suaktyvina jau sergantiems alergijų. Tai labai aktualu tiems, kurie rūpinasi ne tik namų aplinkos, bet savo ir savo artimųjų sveikatos saugumu.

SIP namų projektai ir kainos

Kadangi SIP plokštės yra tam tikro pločio, jų dėka galima suprojektuoti ir gyvenamąjį namą iki 80m2. Tai puiki žinia praktikams, nes gyvenamas namas už tokią kainą, kurią sukuria SIP skydai, naudojant kitas medžiagas vargu ar bus pastatytas pigiau. Pradžioje naudinga žinoti, kad SIP namų projektai nėra brangūs. Jei neturite projekto ir norite susiprojektuoti namą iš SIP plokščių, priklausomai nuo sudėtingumo projekto kaina prasideda nuo 200 eurų. Projektas paruošiamas per kelias dienas, todėl Jūsų svajonių įgyvendinimas neužtruks.

Be abejo, jei Jūs projektą jau turite, tai Jums leis sumažinti išlaidas SIP namo statyboms ir pagamintą jį savo sklype turėti jau po savaitės ne darbų piko metu. Štai kodėl atsakyti tiksliai po užduoto klausimo kiek kainuoja SIP namai, praktiškai, neįmanoma. SIP namų kainas galima įvardinti tik preliminarias. Pavyzdžiui, standartinio SIP namo iki 80m2 kaina prasideda nuo 560-590 eurų plius PVM už kvadratinį metrą. Pradžioje, SIP namų kaina gali pasirodyti gan didelė, tačiau susipažinę su dalimis, kurios ją sudaro, savo nuomonę, neabejojame, kad pakeisite.

Kas sudaro namo kainą

 • Sutankinus dirvožemį ir išvedžiojus sanitarinius mazgus pradedamas plokštuminio pamato liejimas;
 • Namo surinkimas;
 • Langų ir durų montavimas;
 • Elektros, rekuperacijos ir sanitarinių mazgų išvedžiojimas namuose.

Taigi, imant SIP namo kainos vidurkį apie 610-750 eurų už kvadratą, savo sklype Jūs gausite raktus nuo namo, kuris turės pamatus, langus, duris, išvedžiotą komunikaciją, elektrą ir rekuperacinę sistemą. Kodėl gi jame neapsigyvenus?

Žinoma, kaip visada yra bet… Tačiau tai gąsdinti neturėtų. Daugeliu atveju SIP namo kaina padidėja ne dėl specialistų noro pasipelnyti, bet užsakovo papildomų darbų užsakymo, papildomos dalys ir paslaugos kainuoja. Štai kodėl neįmanoma įvardinti tikslios namų kainos iš SIP plokščių. Kadangi kiekvienas namo projektas yra individualus, o gal net ir unikalus architektūra, Jūsų SIP namo kainą galėsime įvardinti tik sužinoję užsakovų pageidavimus namui ir projektui. Įvertinę visų darbų kaštus nuo gamybos iki pristatymo ir surinkimo, jei bus toks pageidaujamas galėsime tiksliai atsakyti kiek kainuoja SIP namai.

Taigi, kas yra SIP namai jau susipažinote, belieka tik apsispręsti ir išsirinkti tai kas Jums geriausia – Buksvarus.lt

Naudinga pasidomėti: