Kodėl žieminis langų ploviklis yra toks svarbus. Langų apiplovimo sistema praverčia kiekvieną kartą, kai automobilio priekinį stiklą padengia purvas, nešvarumai ar sniegas. Tačiau ar vairuotojai tinkamai ja rūpinasi ir žino, kodėl žieminis langų ploviklis yra toks svarbus? Kartais vis dar tikima nuomone, kad tokį ploviklį gali atstoti vanduo, įvairiais būdais mėginama sutaupyti. Tačiau užšalęs vanduo skysčio bakelyje gali pridaryti nemažai rūpesčių. Tad žieminis automobilio langų apiplovimo skystis yra vienintelis pagalbininkas dažnai naudojant turimą transporto priemonę.
Kodėl žieminis langų ploviklis yra toks svarbus
Kodėl žieminio ploviklio negalima pakeisti vandeniu?
Kai kuriems vairuotojams atrodo, kad jei lietus gali nuplauti stiklą, tai ir apiplovimo sistemai vanduo kuo puikiausiai tiks. Deja, stiklų apiplovimo skysčio sąskaita taupyti tikrai neverta, ypač žiemą. Jei žieminis langų skystis bus pakeistas vandeniu, sistema gali būti sugadinta – prie neigiamos temperatūros vanduo užšąla, o šaldamas plečiasi ir gali sulaužyti įvairius sistemos elementus.
Dar blogesnė sprendimo naudoti vandenį pasekmė yra ligos, tokios kaip astma, įvairios alerginės reakcijos. Taip nutinka todėl, kad naudojant vandenį bakelyje kaupiasi nuosėdos, kurios ilgainiui užkemša purkštukus. Šiltesniu oru vandenyje atsiranda įvairių mikroorganizmų, gali kauptis dumblas, suvešėti pelėsis – visa tai įkvėpsite su oru, todėl naudoti vandenį stiklų apiplovimui net pavojinga sveikatai.
Kuo skiriasi vasarinis ir žieminis langų ploviklis?
Nors iš pirmojo žvilgsnio šie plovikliai atrodo vienodai, skysti, žvelgiant praktiškai jie skiriasi. Tai lemia jų sudėtis ir naudojami priedai. Žieminiai plovikliai yra veiksmingesni esant žemesnei temperatūrai, jie neužšąla net ir esant dideliems šalčiams. Pavyzdžiui kaip šis neužšąlantis auto langų skystis Buksvarus.lt. Be to, žieminis ploviklis yra pritaikytas pašalinti riebius nešvarumus, su kuriais dažniau tenka susidurti žiemą.
Naudinga pasidomėti:
Tačiau naudinga žinoti, kad langų apiplovimo skysčių yra įvairių, su įvairiais kvapikliais ir svarbiausia, pritaikyti skirtingoms oro sąlygoms, todėl renkantis atidžiau langų apiplovimo skysty automobiliui galima ir sutaupyti.
- Žieminis ploviklis DAC -25 4L – tai reiškia, kad esant -25 šalčiui skystis pradeda kristalizuotis;
- Žieminis langų ploviklis DAC -20 4L – galima suprasti, kad skystis kristalizuojasi lauke esant -20 laipsnių temperatūrai;
- Žieminis DAC – 15 4L auto langų skystis naudojamas prasidėjus šaltukui, taip vadinamas tarpinis variantas kai lauke temperatūra svyruoja nuo +1 iki -9/-10 laipsnių šalčio.
Vasarinis skystis yra skirtas valyti tokiems nešvarumams kaip žiedadulkės, kelio dulkės, vabzdžiai. Jei po žiemos liko žieminio skysčio, pastebėsite, kad vasaros laikotarpiui būdingus nešvarumus jis valys prasčiau, nors žiemai puikiausiai tiko.
Skystį reikėtų rinktis pagal sezoną – tai padės apsaugoti stiklų apiplovimo sistemą nuo gedimų. Dažnai naudojant netinkamą skystį nukenčia varikliukas, kitos dalys. Dažniausiai priežastis – užšalęs vasarinis skystis, tačiau gedimą gali lemti ir iš bakelio atkeliavusios nuosėdos.
Kaip sutaupyti perkant stiklų ploviklį?
Jei tikrai norite sutaupyti, pamirškite visus buitinius „receptus“, kai žieminis langų ploviklis yra pakeičiamas liaudiškomis priemonėmis. Tai, visų pirma, apsaugos nuo brangaus remonto. Kitas būdas sutaupyti – rinktis koncentruotą skiedžiamą ploviklį (koncentratą). Jis kainuoja šiek tiek pigiau, tad sutaupysite ir užsitikrinsite sistemos saugumą bei patikimą langų valymą. Antra vertus, sutaupymas nėra toks reikšmingas – juk žieminis langų ploviklis nėra brangus, todėl visada gerai pagalvokite, ar verta taupyti jo sąskaita. Juk geras matomumas užtikrina ir vairuotojo, ir keleivių saugumą.
Atraskite kokybę savo automobiliui – Buksvarus.lt