Nuotekų valymo įrenginių montavimo klaidos, kurių galima išvengti

Bir 7, 2022 | Straipsniai

Nuotekų valymo įrenginių montavimo klaidos. Greičiausiai, kad daugelis yra girdėję apie nuotekų valymo įrenginius bei jų paskirtį. Vieni juos sėkmingai naudoja ir šiuo metu, kiti girdėjo iš giminaičių, draugų ar informavimo šaltinių dėka. Tad daugelis supranta, kad toks nuotekų valymo poreikis atsiranda ne šiaip sau, neturint galimybės naujus namus prijungti prie Lietuvos centralizuotos nuotekų surinkimo bei valymo sistemos. Kadangi buitines nuotekas tenka prižiūrėti individualiai, valymo įrenginiai yra būtinybė. Tačiau juos montuojantys patys neišvengia klaidų, kurios veda prie dar didesnių išlaidų. Kokios tos klaidos, pabandysime pateikti pagrindines.

Nuotekų valymo įrenginių montavimo klaidos

Nuotekų valymo įrenginių montavimo klaidos

Kadangi buitinių nuotekų valymo įrenginiai yra kone geriausias ir praktiškas sprendimas, ne visi vartotojai įsigydami valymo sistemas prašo pagalbos specialistų. Kadangi valymo įrenginių montavimas yra specifinė ir taip pat kainuojanti paslauga, kai kurie užsakovai nusprendžia juos įsirengti patys. Turint nedaug informacijos ir praktinių įgūdžių daugelis tris pagrindines klaidas, kurias gali patvirtinti bet koks montavimo specialistas.

Naudinga pasidomėti:

Nuotekų valymo įrenginių vietos parinkimas

Akivaizdu, kad valymo įrenginiai nėra montuojami kur papuola. Tam svarbu parinkti ir tinkamą vietą. Neturintys tam praktinės patirties bei informacijos neretai padaro klaidų. Svarbu atminti, kad naujo namo techniniame projekte jau yra numatyta valymo įrenginių vieta. Projektas tam ir skitas, kad visos komunikacijos, statiniai ir valymo įrenginiai turėtų savo vietas. Tačiau būna atvejų, kad savininkai tokių neturi. Tuomet yra kita išeitis, vieta valymo įrenginiams yra nustatoma pagal Lietuvos Respublikos buitinių nuotekų tvarkymo reglamentus.

Klaidos:

  • Nuotekų valymo įrenginiai sumontuojami per toli specialaus transporto aptarnavimui – nuotekų ištraukimui ir profilaktiniam išvalymui asenizacijos mašina. Kartą metuose ar pusmetį asenizacijos mašinos pagalba iš valymo įrenginių yra išsiurbiamas ir išvalomas dumblas. Atstatomas maksimalus nuotekų valymo įrenginių darbas;
  • Paviršiniai lietaus vandenys yra nukreipiami į valymo įrenginio infiltracijos šulinį ar net patį valymo įrenginį. Taip yra apkraunama infiltracijos sistema, kuri gali nespėti drenuoti papildomo kiekio vandens, nes buvo kurtas šeimai generuojamų nuotekų apdorojimui;
  • Sanitariniai atstumai iki ruošiamų statyti ar jau pastatytų statinių. Jei sklype yra šachtinis šulinys, nuotekų valymo įrenginys privalo būti montuojamas ne arčiau nei 15 metrų iki jo. Ne arčiau 7 metrai iki vandentiekio įvado į namą, jei vienu metu atliekami bendri darbai: kanalizacijos ir vandentiekio įvedimas;
  • Pasirenkama per silpna orapūtė. Nepakankamą aeravimo procesą garantuojančios orapūtės taip pat veda prie atsirandančių problemų, ypač nemalonių kvapų valymo įrenginyje. Kokybiškos japoniškos oraputes nuoteku valymo irenginiams Buksvarus.lt parenkamos atsižvelgiant į tai, kiek šeima ar asmuo generuos nuotekų.

Netinkamo gylio ir pločio duobės iškasimas

Montuojant buitinių nuotekų įrenginį ne mažiau svarbus veiksmas yra duobės iškasimas. Ji negali būti per didelė ar pergili. Todėl dažną klaidą padaro tie, kurie turi mažai patirties montuojant valymo įrenginius. Priklausomai nuo valymo įrenginių formos duobės dugnas gali būti plokščias arba piltuvo formos. Tačiau svarbesnis yra matmenys, kai apačioje duobės skersmuo yra didesnis už valymo įrenginio 0,5 metro, o viršuje siekia iki 1,5 m. Taip sukuriamas tinkamas kampas valymo įrenginių įleidimui. Duobės kasimą pradeda ekskavatorius, kuris kasimo metu palieka apie 25-35 centimetrus iki numatytos duobės projekte alitudės. Vėliau, rankiniu būdu pasiekiami tikslūs duobės matmenys pagal nuotekų valymo įrenginį. Taip išvengsite klaidos – kai valymo įrenginys atsirėmęs į gruntą jį sujudina, matmenys pasislenka įrenginio nenaudai.

Valymo įrenginio duobėje užkasimas

Jokia naujiena, kad tai kas buvo iškasta, įleidus valymo įrenginį bus privaloma tinkamai užkasti. Nors iš pirmo žvilgsnis užkasima gali pasirodyti itin paprastu. Žemes beri, meti ir viskas. Taip galvojant galima prisikurti klaidų.

  • Duobės užkasimas atliekamas palaipsniui, tam tikrais etapais. Gruntas pilamas tuo pačiu matu į nuotekų valymo įrenginį pilant vandenį. Į duobę sukasama apie 25-35 cm smėlio ir tuo pat metu tiek pat į įrenginį pripilama vandens. Toks kasimas ir vandens pylimo procesas vykdomas kol vanduo valymo įrenginyje pasiekia nuotekų ištekėjimo vamzdžio apatinę dalį. Valymo įrenginys privalo likti tikslioje horizontalioje padėtyje ir pilnai hermetizuotas;
  • Po duobės užpylimo ant valymo įrenginio yra uždedamas dangtis vidaus saugumui užtikrinti. Kad nepatektų pašalinės medžiagos darbų metu. Viršutinį sluoksnį sudaro juodžemis, kurio sluoksnio storis taip pat gali būti apie 25-35 centimetrus.

Nuotekų valymo įrenginių montavimo klaidos nepriklauso nuo kainos

Valymo įrenginių kokybė nepriklauso nuo jų kainos. Jie gali kainuoti kiek 890 eurų tiek ir 2000-5000 eurų. Tinkamas pasirinktas našumas, ne kaina veda prie sklandaus darbo, valymo įrenginys dirbs be papildomų iššūkių – problemų.

Taigi, tinkamai ir be klaidų sumontavus buitinių nuotekų valymo įrenginį, sklandžiai jis tarnaus ilgus metus. Suklydus, klaidas teks ištaisyti papildomai išlaidaujant ir gaištant laiką. Štai kodėl naudinga valymo įrenginių montavimo paslaugas patikėti savo darbą išmanantiems profesionalams.

BukSvarus.lt