Padažnėjusių kriauklės užsikimšimų priežastys

Kov 17, 2020 | Priemonės - pramonei ir namams, Straipsniai

Padažnėjusių kriauklės užsikimšimų pasitaiko kiekvienuose namuose. Tai – kone tradicinė problema buities aplinkoje. Kurioje vyksta aktyvus gyvenimas: maisto gamyba, svečių priėmimas, dažnos prausimosi procedūros ir svarbiausia – ilgų plaukų plovimas.

Padažnėjusių kriauklės užsikimšimų priežastys

padažnėjusių kriauklės užsikimšimų

Tenka pripažinti, kad nei plaukų plovimo, nei prausimosi procedūrų išvengti nepavyks norint palaikyti higieną. Nebent, esate kantrūs ir pasiruošę kasytis kol nepabos 🙂 Todėl mes perkame įvairios paskirties prausiklius, ploviklius, indams skirtus skysčius bei bei valymo priemones. Toks didelis buitinių priemonių asortimentas ne tik, kad padeda palaikyti švarą namuose, bet ir veda prie tam tikrų problemų – kamščių. Tai yra kone pagrindinės padažnėjusių kriauklės užsikimšimų priežastys. Todėl klausimas kaip atkimšti kriauklę yra aktualus ne tik problemų sulaukusių tarpe, bet ir bandančių to išvengti rate. Problemos kriauklėje padažnėja atliekant tam tikras procedūras bei  veiksmus.

  • Plaukų ar galvos plovimas, kaip kam patogiau tarti 🙂 – veiksmas, kuris įtakoja kriauklėje atsirandančių problemų dažnumą. Tarkime, kad namuose gyvena 1 suaugusi moteris ir 2 paauglės merginos. Suprantama, kad jų plaukų dėl šukuosenų ilgis yra skirtingas. Tačiau plaukų fiksavimo priemonės, vaškas, lakas ar kitos išvaizdos formavimo priemonės verčia plaukus plauti dažniau. Dažnai plaunami plaukai turi gerą ir šalutinį poveikį. Plaukai būna švarūs, tačiau šiuo atveju vonia ar dušo trapas gali pradėti kimštis. Žinoma, kad paviršiuje kanalizacijos susikaupusius plaukus galima nesudėtingai surinkti. Tačiau nereikia pamiršti, kad dalis plaukų patenka ir į vamzdyną;
  • Suprantama, kad plaukai nėra plaunami vonioje esančioje kriauklėje – praustuve. Todėl šie kemšasi ir dėl vyriškų švarinimosi procedūrų – barzdos ir ūsų skutimas ar intymių vietų estetinė priežiūra. Tai neilgai trunkantis veiksmas, tačiau paliekantis žymes kriauklės vamzdyne – besiformuojantį kamštį. Jei naudojate barzdaskutę nenaudojate skutimosi putų, bet tai nereiškia, kad visko nesuberiate/nuvalote į praustuvą – kriauklę. Į kriauklės alkūnę ir toliau vamzdyną patekę plaukai yra linkę sudaryti junginius. Kamščiai, smagiai, formuojasi naudojant skutimosi putas, kurios limpa prie kriauklės vamzdyno sienelių. Ypač geras kamščių kriauklėje susidarymo progresas yra kai toje pačioje kriauklėje išspjaunate dantų pastą po dantų valymo. Tam papildomos medžiagos – rankų plovimas natūraliu muilu. Šios organinės ir švaros priemonės yra linkusios tarpusavyje jungtis, o „cementas” kamščiui yra tie patys plaukai;
  • Virtuvės kriauklėje yra kitokia situacija. Į ją subėga maisto likučiai, riebalai ir kitos priemonės. Kaip žinia, šilti riebalai yra skysti, bet atvėsę sudaro kietą gumulą. Būtent toks reiškinys po to, kai išplaunate keptuvę ar puodą pradeda kurtis kriauklėje po kiekvienų pusryčių, pietų ar vakarienės.
  • Suprantama ir tai, kad tokių problemų išvengti neįmanoma. Todėl daugelis ieško efektyvių priemonių profilaktikai arba jau susidariusios problemos greitam šalinimui;
  • Didžiausia kamščių priežastis ne dėl vartotojų kaltės yra kanalizacijos vamzdynas. Jei vamzdžiai tiesti taupant ir mažinant jų skersmenį atsiranda didelė tikimybė, kad tokio vamzdyno pagrindinė problema bus kamščiai. Mažo diametro vamzdukas alkūnėje po kriaukle kimšis kone kartą per savaitę ar dvi, todėl montuodami kriaukles į tai atkreipkite dėmesį. Jas nesudėtingai galima pakeisti į didesnius.

Naudinga pasidomėti:

Buksvarus.lt siūlo efektyvią išeitį

Vamzdiu valymo granules – 500 gramų priemonės pakanka gan ilgam. Tačiau svarbiausia atminti, kad priemonė vos per 1 minutę gali atkimšti net ir įsisenėjusius kamščius. Pakanka vos kelių dangtelių priemonės ir kamščių kriauklėje kaip nebūta. Šiomis granulėmis galima vamzdžius valyti ir profilaktiškai, šalinti dar pirmoje formavimosi stadijoje esančius junginius. Ieškote efektyvių kriauklės atkimšimo priemonių, atraskite Buksvarus.lt siūlomas priemones.

Taip pat naudinga pasidomėti kaip atkimsti kriaukle ir efektyviomis priemonėmis – vamzdynui.

Bakterijos kanalizacijai