SIP skydiniai ar karkasiniai namai

Bal 27, 2024 | Straipsniai

SIP skydiniai ar karkasiniai namai. Lietuvoje nuolat augant karkasinių bei skydinių namų populiarumui, kilęs klausimas – koks variantas geresnis: karkasiniai ar skydiniai? Šie du variantai gali pasirodyti gana panašūs, tačiau tik atidžiau įsigilinus į smulkmenas paaiškėja, kad skydiniai namai, įskaitant SIP namus, pranašesni už karkasinius ir mūrinius namus dėl įvairių priežasčių.

SIP skydiniai ar karkasiniai namai

SIP skydiniai ar karkasiniai namai

Karkasiniai namai dažniausiai yra pagaminti iš medžio rėmo, kuris tarnauja kaip pagrindinė konstrukcija, tuo tarpu SIP skydiniai namai yra apibrėžiami kaip namo „apsiaustas“. Jis supa karkasą, tarsi formuodamas tiek vidaus, tiek išorės sluoksnius. Skydiniai, ypač SIP namai, išsiskiria modernumu ir naujoviškumu. Kas padeda jiems būti atraktyvesniems šiuolaikiniams namų statytojams. Ši pažangi statybos technologija teikia didesnį pasitikėjimą galutiniu rezultatu. Todėl žmonės, planuojantys savo būsimus namus, linkę rinktis SIPinius namus, tikėdamiesi, kad jie tarnaus ne tik jiems, bet ir ateities kartoms. Šį poreikį geriausiai atitinka skydiniai namai, ypač SIP namai.

Naudinga pasidomėti:

Skiriasi statybų procesas

SIP namų statyba

Nors karkasiniai namai ir SIP namai gaminami iš medžio, jų statybos procesas labai skiriasi. Karkasinis namas yra sumontuojamas ir statomas tiesioginėje statybos vietoje iš jau pagamintų komponentų, vadinamų „pagaliukais“. Tuo tarpu SIP namų skydai yra sukonstruojami gamykloje, po stogu, ir vežami į nustatytą vietą montavimui – statybai. Būtent šis metodas yra pagrindinė priežastis, kodėl SIP namų statyba vyksta greičiau ir efektyviau, lyginant su karkasiniais namais.

Dažniau renkasi SIP namą

Be abejonės, kai kurie gali ginčytis, kad karkasiniai namai turi savo privalumų, tokie kaip tradicinė statybos technologija arba galimybė individualiau pritaikyti namo išvaizdą. Tačiau vis dėlto, daugelis šiuolaikinių namų statytojų linkę rinktis SIP skydinį namų statybą dėl jo kainos, patrauklumo, efektyvumo ir ateities perspektyvų. Pavyzdžiui, SiP namai iki 80m2 ploto iš pirmų rankų, šiuo atveju Buksvarus.lt specialistų gali kainuoti apie 60-70 tūkstančių eurų. Tai bus pilnai pastatytas namas su langais, durimis, pamatais, dengtu stogu ir visomis komunikacijomis viduje: išvedžiota elektra, rekuperacinė sistema, kanalizacija. Iki 80m2 SIP namai, jei statomi kaip sodo nameliai nereikalauja statybų leidimo. Todėl tokie namai gali kainuoti dar mažiau. Mažesnės kvadratūros SIP namai yra vadinami vasarnamiais, nors juose galima gyventi kaip ir bet kuriame name.

SIP sodo nameliai neretai tarnauja taupyti linkusiems žmonėms, kai vasaros sezonu ar net ištisiems metams persikelia gyventi į tokio tipo namelį. Sodo nameliai iš SIP plokščių itin ekonomiški išlaikymo atžvilgiui. Todėl daugiausia laimi pasistatę namus iš SIP skydų.

Geriausios bakterijos kanalizacijai