Muilas

Natūralus rankų darbo muilas – Jūsų sveikos odos garantas

Natūraliais muilo gaminiais pasitiki vis daugiau lietuvių. Priešingai nei cheminės priemonės, rankų darbo muilas pažymi įvairiomis naudingomis savybėmis. Atmintina, kad natūralus muilas gali ne tik apsaugoti, bet naudojant rankų darbo produktus galima užkirsti kelią tam tikriems odos susirgimams ar net pašalinti tokius. Naudinga žinoti ir tai, kokios muilo sudedamosios dalys yra labiau naudingos Jūsų odai ir kokių vertėtų vengti. Pavyzdžiui, kad ir sausai odai naudojamame muile rankų darbo, neturėtų būti druskų, arbatmedžio ar citrusiniais eteriniais aliejais. Ir atvirkščiai. Turint riebią odą, gamintojai nerekomenduoja rinktis muilo su sviestmedžio ar kakavos sviestu, ožkos arba kokoso pienu ir vengti gaminių, kurių sudėtyje esančio alyvuogių aliejaus.

Natūralus muilas

Buksvarus.lt rasite įvairios sudėties muilo, todėl naudinga suprasti, kad perkate ne kainą, bet rankokmis pagamintą natūralų muilą, kuris turėtų būti naudingas Jūsų odai, pH pusiausvyros išlaikymui, plaukams.

Naudinga pasidomėti:

                                                                                 Svarbu,

                                                   Nepamirškite pagrindinės taisyklės:

                                          Prieš perkant rankų gamybos natūralų muilą – 

                                                       Visada domėkitės muilo sudėtimi!

Rankų darbo muilas

ranku darbo muilasParduotuvėse ar prekybos centruose pirkdami muilą, retai atkreipiame dėmesį į sudėtį. Nepakankamai dažnai ir per retai susimąstome apie jame esančias chemines medžiagas, priedus. Masiniu būdu kuriami muilai būna prisotinti sintetiniais kvapais, dažyti cheminiais dažikliais. Išmintingiausias pasirinkimas, stengiantis išsaugoti kuo sveikesnę odą – rankų darbo muilas.

Natūralūs rankų darbo muilai Lietuvoje greitai tapo populiarūs, kadangi tai tikrai vienas protingiausių pasirinkimų odai prausti ar prižiūrėti. Reikiamai suformuluotas toks muilas turėtų tikti net ir itin jautriai ar sausai odai. Esminis šio muilo išskirtinumas – nesunkiai nuplaunami nešvarumai, bet nesausinama odą, ką geba padaryti įvairūs cheminiai prausikliai. Taip oda gali sparčiau atstatyti  natūralų pH ir aliejų balansą, kas ir užtikrina bendrą odos būklę.

[the_ad id=”18382″]

Rankų darbo muiluose lieka net savaime po reakcijos susidarantis glicerinas. Paprastai, jis yra išimamas iš pramoniniu keliu gaminamo muilo ar naudojamas kaip dar vienas drėkinantis kosmetikos gaminys. Natūraliame muile įprastai aptinkama apie 10 procentų glicerolio, kuris neleidžia odai sausėti, tad nebereikės išlaidauti, pirkti losjonus ar drėkinamus kremus.

Geras muilas – sveikesnė oda

Natūralaus muilo gaminimo procesu nėra pasitelkiami gyvulinės kilmės bei cheminiai priedai, kurie skatintų putojimą. Pagrindiniai tokio muilo sudėtis – augalinis sviestas, tarkim, sviestmedžio, traukmedžio, kakavos, ožkos pienas, natūralus šilkas, eteriniai aliejai ir t.t. Vienintelis nenatūralus priedas – šarmas. Be jo muilas tiesiog negalėtų būti sukurtas: rankų darbo muilas gaminamas iš įvairiausių augalinių aliejų ir sviestų, juos maišant būtent su šarmo tirpalu. Kai įvyksta reakcija, šarmo nebelieka, o aliejai tampa muilu. Visi geri muilo virėjai visada įdės nedidelį kiekį papildomo aliejaus, kitaip vadinamo viršriebiu, taip išvengiama reakcijos su šarmu, o muile lieka visos medžiagos, lepinančios odą ir gerinančios mūsų savijautą.

Rankų darbo muilas kainuoja ne daug. Jo kaina, praktiškai, mažai kuo skiriasi nuo prekybos centruose siūlomų, bet poveikis Jūsų odai pastebimas juos išbandžius ir palyginus praktiškai. Natūralaus muilo naudą galima pastebėti ne tik jį naudojant. Daugelis lietuvių renkasi praktiškas dovanas, todėl dovanoti natūralų, rankų darbo muilą artimiesiems per Kalėdas, mylimiems žmonėms Švento Valentino dieną ar kurią nors kitą progą, tapo įprastu veiksmu. Muilas bus panaudotas, ir Jūsų parodytas dėmesys neliks dulkėti lentynoje. Akivaizdu, kad kukli, bet tuo pačiu nuoširdi ir maloni dovana yra kur kas vertingesnė. Rinkitės muilą rankų darbo ir nustebinkite kitus bei nepamirškite palepinti ir savęs.

[the_ad id=”18382″]

Smagioms staigmenėlėms nereikia ieškoti ypatingų progų, ją galima išgalvoti 🙂  

Naminis muilas gali būti puiki dovana net ir tiems žmonėms, kurie, rodos viską jau turi gyvenime. Toks gaminys gali puikiai papuošti vonios kambarį: galima rinktis ar užsisakyti bet kokios norimos formos muilą – rutulio, primenantį vaisių, daržovę ar net žmogaus siluetą.

Higienos ar kosmetiniams tikslams perkamas įprastas muilas neretai labai prasilenkia su tuo, kas yra deklaruojama skambiose reklamose. Bene įžūliausias būdas mulkinti pirkėjus – didžiulėmis raidėmis etiketėse įvardinti, kad muilo sudėtyje nėra šarmo, tad jis esą yra natūralus ar ekologiškas, bet kukliai nutylima apie jų sudėtyse esantį natrio laurisulfatą. Tuo tarpu rankų darbo muilas šio elemento neturi.

Įprastų muilų pavojai

Pražūtingas laurisulfatas gerai pašalina riebalus, bet dirgina odą ar tampa bėrimų priežastimi, sukelia neurodermatitą, pasireiškiančia erzinančiu niežuliu. Ne šiaip sau medikai nepataria labai dažnai praustis netgi paprastu muilu. Šios rekomendacijos paaiškinamos tuo, kad žmogaus organizme – daugiau kaip 500 bakterijų. Jų paskirtis – ginti mus.

Dar vienas ne mažiau žinomas priedas – triklokarbanas, naudojama ne vien antibakterinėse, taip pat ir kitose kosmetikos priemonėse (muiluose, šampūnuose, dušo želėse) bene pusšimtį metų. Pastaruoju metu atliekami moksliniai tyrimai kelia pagrįstų abejonių dėl minėtos medžiagos saugumo. Amerikos mokslininkų išvados atskleidė – ši medžiaga įtakoja hormonus, veikdama jų aktyvumą ląstelėse. Galimos veikimo pasekmės: onkologiniai susirgimai, reprodukciniai sutrikimai ar net vystymosi sutrikimai. Žinoma, šių ligų susirgimo rizika susijusi su kenksmingų medžiagų koncentracija ir tuo, kaip dažnai tokios medžiagos veikia žmogaus organizmą. Visgi bet kokiu atveju visada vertėtų pasižiūrėti į gaminių etiketes, ypatingai tuomet, kai muilas yra pristatomas kaip natūralus ar – ekologiškas.

Antibakterinis muilas

[the_ad id=”18382″]

Skelbiamas, kad toks muilas gali sunaikinti 99 proc.visų bakterijų, bet kas būna su kitomis? Pats netinkamiausias iš pasirinkimų dažnam vartojimui – antibakterinis muilas. Visų pirma toks muilas buvo kuriamas kaip speciali priemonė, pritaikyta naudoti medicinos įstaigose. Reklama visagalė – jis pasiekė įprastų higienos reikmenų rinką, tad retas žmogus nieko nežino apie tokius, neva stebuklingus muilus.

Antibakterinis (dar kitaip – sanitarinis ar bakteriologinis muilas) žmogaus kasdienėje veikloje visiškai nereikalingas. Jis tikrai nepadės apsisaugoti nuo ligų ir įvairių susirgimų, net atvirkščiai – žmogaus organizmas ilgainiui tik gali prarasti gebėjimą pats kautis su puolančiomis bakterijomis.

Mūsų puslapyje rasite ne vieno gamintojo pagamintą produktą – muilą. Todėl džiaugiamės galėdami Jums pasiūlyti daugiau, aukštesne kokybe ir su išskirtine įtaka Jūsų odai ar plaukams.

Priemonė riebalų gaudyklių valymui – granulės.

Turintiems indaploves – efektyvios Bio tabletės.

Mediniai nameliai vaikams.

Biologinės bakterijos namų aplinkos apsaugai, nuotekų priežiūrai, priemonės kanalizacijai – Buksvarus.lt