Kačių kraikas

Kačių kraikas internetu leidžia greitai ir patogiai įsigyti tinkamas higienos palaikymo prekes per daug neišlaidaujant ir negaištant laiko. Kraikas katėms sumažinta kaina leis tinkamai ir pigiau pasirūpinti maksimalia Jūsų katės aplinkos švara.

Kačių kraikas

Kraikas katėms yra pats įvairiausias – tai nesunku pastebėti užsukus į specializuotą gyvūnų prekių parduotuvę ar atskirą skyrių dideliame prekybos centre. Tad natūralu, jog daugeliui kyla klausimas, kokį kačių kraiką rinktis? Kuo skiriasi atskiros jo rūšys?

Augalinis kačių kraikas – vertinantiems ekologiją

Toks kraikas katėms yra šimtu procentų ekologiškas ir visiškai nekenksmingas. Todėl tikrai patiks daugeliui kačių, o didesnė švara ir jų šeimininkams. Tad augalinis kraikas katėms bus geriausias sprendimas, jei vertinate ekologiją. Šios rūšies kraikas yra sveikas katei, o tai bene esminis aspektas, kodėl daugelis šių keturkojų šeimininkų renkasi būtent tokią rūšį. Didelis šių kraikų privalumas ir tai, jog augaliniai kraikai yra lengvai valomi.

kačių kraikas

Naudinga pasidomėti:

Silikoninis kraikas katėms – puikus drėgmės sugeriamumas

Bene esminis aspektas, kuo šis kraikas išsiskiria ir patinka kačių šeimininkams yra tas, kad jis tiesiog tobulai sugeria drėgmę ir kas svarbiausia – neutralizuoja nemalonų kvapą. Sutiksite, kad tai labai svarbu, jei ne visada galite laiku jį išvalyti dėl individualaus užimtumo. Pagal kvapų neutralizavimą laurai atitenka būtent silikoniniam kraikui. Kitaip jis dar vadinamas silikagelio kraikas, gaminamas iš silikato. Tiesa, bėda ta, jog kai kurioms katėms toks kraikas gali nepatikti. Ypač silikagelio kraikas gali nepatikti ar pakenkti jautrioms kačių pėdutėms. Neretai toks kraikas būna net suvalgomas. Šalinant kraiką iš kraiko tualeto ar dėžutės jis sukelia nesmagų garsą. Bėda ne kokybėje, juk žinote, kokios katės gali būti išrankios?! Tad, jei anksčiau šio kraiko nenaudojote, išbandymui įsigykite mažesnį šio kraiko kiekį ir stebėkite kaip elgsis Jūsų katė. Šis kraikas nėra pilamas į unitazą.

Tradicinis kačių kraikas – klasika

Tradicinis kraikas bene seniausiai atsirado rinkoje, jo gamybai naudojamas molis ir smėlis. Tai yra natūralios medžiagos, todėl kraikas yra natūralus. Puikus drėgmės sugeriamumas, geras kvapo neutralizavimas neleidžia šiai kačių kraiko rūšiai pasitraukti iš populiariųjų sąrašo. Tiesa, šis kačių kraikas turi ir šiokį tokį trūkumą – palyginti su kitų rūšių kraiku, tai tradicinį keisti teks kur kas dažniau. Tad jis nebus geriausias variantas nuolat skubantiems, gyvenantiems aktyvų gyvenimą ir ne visada randantiems laiko kačių kraiko keitimui laiku ir dažniau.

Sušokantis kraikas katėms – maksimalus patogumas

Šios rūšies kraiko katėms ypatumas yra tas, jog katei pasinaudojus tualetu kraikas sušoka į gumulus. Tai reiškia, jog iš katės tualeto pašalinti reikia ne visą kraiką ar didesnę jo dalį, o tik tuos gumulus, kurie sureagavo su drėgme. Tai nepaprastai patogu, kad leidžia taupyti kraiką, mat jo užtenka tikrai ilgai ir nereikia keisti dažnai. Būtent toks produktas bus geriausias variantas tiems kačių šeimininkams, kurie paprastai turi labai mažai laiko, nuolat skuba, dirba įtemptu grafiku ir panašiai yra užimti. Tiesa, galime paminėti ir tai, jog naudojant tokį kačių kraiką, katės tualeto valymu nesunkiai pasirūpins ir vyresni vaikai. Kraiko semtuvėliu pakaks surinkti tik sušokusius kraiko grumstelius.

Bentonitinis kačių kraikas

Šios rūšies kraikas katėms yra vienas iš pigesnių, gali būti nesušokantis ir sušokantis. Bentonitinis kraikas gerai sugeria nemalonius kvapus. Jis gali turėti natūralų žemės kvapą arba bus pagal Jūsų pasirinkimą aromatizuotas. Kraikas gali kvepėti jūra, levandomis, mišku. Svarbu žinoti ir tai, kad kvepianti kraikas ne visada patinka katėms. Todėl dažnu atveju katėms priimtinesnis yra bekvapis. Absorbcinės bentonitinio kraiko savybės yra didelės, tačiau dėl prilimpančių mažų akmenukų prie katės letenų, neretai jie išnešiojami per visus namus. Jei katei galite skirti nedaug dėmesio ir tikintis tvarkos namuose rekomenduojama rinktis kitos rūšies kraiką. Taip pat šio kraiko nerekomenduojama mesti į tualetą, atsiranda didelė rizika užkimšti tualetą.

Medinis kačių kraikas

Medinis kraikas – biologiškai skaidus ir ekologiškas kraikas. Jis taip pat turi 2 variantus, granulių pavidalu kraikas yra nesušokantis, arba sušokantis. Kai kurie vartotoja yra įsitikinę, kad medinis sušokantis kraikas katėms priimtinas labiau, o ir efektyvumo lygis – geresnis. Medinis kraikas gaminamas iš lapuočių bei spygliuočių medžių, todėl turi lengvą ir malonų medienos kvapą. Natūralus kraikas ir jo medžio aromatas kačių nedirgina, greitai sugeria drėgmę ir nedulka. Šios rūšies kraiką galima pilti į unitazą, tik svarbu nedideliais kiekiais.

Kitų rūšių kraikas katėms

Paskutiniai kraiko gamintojų techniniai sprendimai stebina ir kačių augintojus. Paskutiniu metu ypač išpopuliarėjo biologiniai, ekologiški ir natūralūs kraikai iš kukurūzų bei žirnių. Iš ląstelienos pagamintas kraikas yra 100 natūralus ir biologiškai skaidus, todėl jį galima mesti į unitazą nebijant užkimšti ar apkrauti vietinės kanalizacijos nuotekų valymo įrenginius. Tokie kraikai neturi dulkių ir nelimpa prie letenėlių, kailiuko. Todėl kraikas gali būti naudingas ne tik katėms, bet ir jų šeimininkams, kurie tikisi didesnė tvarkos aplink katės tualetą. Itin greitai absorbuojama drėgmė leidžia praktiškai prižiūrėti ir išvalyti kraiko dėžutę neišmetant daugiau kraiko nei reikia. Be to, suvalgius tokį kraiką katė nepatiria jokių virškinimo sistemos sutrikimo. Todėl kone geriausias kraikas Jūsų katei galėtų būti kačių kraikas Tofu.

Zooprekės