Kačių maistas

Kačių maistas, ėdalas katėms – bet kokio amžiaus katėms. Įsigyti galima patogiu ir nesudėtingu būdu – internetu. Žinant daugiau apie kačių pomėgius ir mėgstamiausią maistą, galima įsigyti tinkamą ėdalą ir neturint patirties.

Kačių maistas

Nesuklysime tvirtindami, kad katės yra tikros mėsos mėgėjos, todėl ir ėdalas privalo turėti kuo daugiau mėsos. Toks maistas katėms yra ypač priimtinas, todėl senų senovėje prijaukinti pūkuoti plėšrūnai godžiai rytų ir saldžius davinius. Tačiau, norint palaikyti katės energingumą, žvalumą bei žaismingumą, jų šeimininkams tenka paįvairinti maisto racioną. Naudinga žinoti, kad subalansuotame kačių maiste yra pakankamai maistinių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Nebent esate nusprendę katę maitinti ekonomišku ėdalu. Šios klasės ėdalas nors ir tinka katėms, jis nėra 100 procentų pilnavertis. Greta maitinimo privalėsite katėms pirkti ir maisto papildų, vitaminų bei mineralų, nes Jūsų katei duodamas maistas nuo stalo ne tik, kad yra nepilnavertis, bet gali būti net ir pavojingas augintinių sveikatai. Tad, kokius produktus galima normuoti katėms yra naudinga žinoti kiekvienam šeimininkui.

Kačių maistas – vertingi produktai

Norint palaikyti puikią katės formą ir sveikatą, svarbu parinkti ir vertingus produktus, kuriuos ypač mėgsta katės ne tik dėl skonio savybių, bet ir naudingų maistinių medžiagų.

kačių maistas
  • Lašiša – taurino ir Omega 3 riebalų rūgščių šaltinis. Katėms kaip ir žmonėms galima lašišą patiekti ir žalią, kadangi sudėtyje nėra fermento (tiamino), kuris naikina B1 vitaminą. Todėl dėl kitų žuvų kaip ėdalo tinkamumo Jūsų katėms naudinga pasikonsultuoti su prižiūrinčiu veterinaru;
  • Žuvų taukai – maisto papildas, kuris užtikrins sveiką katės mitybą ir žvilgantį kailį. Gryname menkės ar lašišos aliejuje yra naudingų Omega 3 rūgščių, kurios naudingos katės sveikatai, kailiui bei odai;
  • Kiaušinių tryniai – tai nėra nuolatinis kačių maistas, tačiau retkarčiais jais galite palepinti savo augintinę. Kiaušinio trynys turi nemažai svarbių ir lengviau kačių įsisavinamų vitaminų bei riebalų. Tačiau labai svarbu nepamiršti, kad ėdalas katei privalo būti tik kiaušino trynys, be baltymo. Veterinarijos klinikos kačių mitybos specialistai rekomenduoja nepersistengti su šiuo maistu ir tryniu kates maitinti tik kartą per savaitę. Tai sustiprins Jūsų katės grakštų kūną ir taip svarbų imunitetą.

Naudinga pasidomėti:

Naudingi vaisiai ir daržovės

Maitinant kates labai svarbu atkreipti dėmesį į ėdalo ar maisto įvairovę. Įvairus maistas katėms leidžia jų organizmui gauti kuo daugiau svarbių maistinių medžiagų. Tai atsiliepia katės sveikatai, kailiui, kūno formai ir bendrai savijautai.

  • Bananai – naudingi kačių žarnynui. Maistinės medžiagos nepasikeitė. Bananai katėms kaip ir žmonėms, kačių maitinimo racione tinka skaidulų, kalio, angliavandenių, cukraus bei kitų naudingų medžiagų papildymui. Tačiau naudinga žinoti, kad bananai kaip maistas patinka ir tinka ne visoms katėms. Todėl pradėti pažindinti su šiuo vaisiu katę naudinga neskubant ir netiekiant didelio kiekio. Leiskite savo augintinei pačiai nuspręsti nori ji banano ar ne (bananas gali sukelti katės skrandžio skausmus, viduriavimą), tad maitinant stebėkite katę ir jos savijautą. Ypač svarbu žinoti, kad įtikus katei su bananu svarbu normuoti maisto kiekį, nes dažnai maitinant katę bananais ji gali priaugti svorio ir tapti nejudria, kas atsilieps ir jos sveikatai. Taip pat per didelis cukraus kiekis kraujuje gali pakenkti katės gyvybinėms funkcijoms;
  • Moliūgai – dažno maisto katėms sudedamoji dalis. Tačiau naudinga žinoti, kad žalio moliūgo duoti katėms veterinarai nerekomenduoja. Tai gali iššaukti skrandžio skausmus ir kitus negalavimus. Pabandykite praktikoje išbandytus variantus: patiekite katei ėdalą virtos tyrės pavidalus, nedideliu kiekiu, kad įsitikintumėte ar Jūsų katei patinka jo skonis ar ne. Maitinti katę moliūgo tyre ar ją įmaišyti į pagrindinį maistą rekomenduojama kartą per mėnesį;
  • Obuoliai – vitamino bei skaidulų šaltinis. Mažais gabalėliais obuolį galima duoti, tačiau svarbu žinoti, kad jis kaip ir bananas gali sukelti katės skrandžio bei virškinimo sutrikimus. Todėl supažindinant katę su obuoliu kaip maistu naudinga jį pateikti itin mažu kiekiu.

Ne kačių maistas, bet naudinga

Katės mėgsta švarą, todėl nuolat prižiūri savo kailį. Tokio proceso metu katės skrandyje susikaupia plaukų gumulai, kuriuos naudinga išsivalyti. Be to, katės virškinimo trakte atsiranda ir maisto likučių, kuriuos taip pat katė išsivalo žolės pagalba.

  • Žolė – nėra maistas, tačiau katės jos pagalba „prisižiūri” savo virškinimo sistemą. Prisivalgiusios žolės katės jos nevirškina, naudoja tik žarnyno išvalymui nuo plaukų gumulų bei ėdalo likučių. Prisivalgiusios žolės katės ją sugrąžina sukeldamos dirbtinį vėmimą arba sėkmingai išsituštindamos. Kada tai daryti katės nusprendžia pačios, todėl pašonėje visada naudinga turėti žolės, kurią galima įsigyti gyvūnų prekių parduotuvėse arba pasirauti žolės kieme.

Naudingi patarimai

Pienas – nors katės jį labai mėgsta, tačiau tai yra tik cukraus šaltinis, kuri gali įtakoti katės svoriui, nes pieno katės nevirškina. Pilvo skausmai, pūtimas, viduriavimas ir kiti sveikatos sutrikimai galimi davus katei pieną kaip maisto papildą. Veterinarai rekomenduoja tokių kačių palepinimų vengti. Tai daugiau katės didelės kančios dėl trumpos ir malonios akimirkos;

Naujas maistas/ėdalas – neverta naujo ėdalo pirkti maksimaliais maišais, neįsitikinus ar Jūsų katei šis maistas patinka. Įsigykite mažiausią pakuotę ir katei duokite pamažu stebint jos reakciją ir savijautą. Jei ėdalą gaminate patys, atkreipkite dėmesį į katės žingeidumą. Jos dažnai mus stebi kai vyksta maisto gaminimo procesas, todėl nedrauskite katei jei ši panoro pauostyti vieną ar kitą jos maisto raciono sudedamąją dalį. Toks veiksmas suaktyvins katę, todėl pagamintą ir patiektą maisto normą ji mielai sukirs vienu prisėdimu.

Maistas katėms yra parenkamas individualiais, todėl su kiekviena rūšimi būkite atidūs, skaitykite etiketes bei aprašymus. Dažnai etiketėse rašoma ne tik maistinė sudėtis, bet ir kurioms katėms ėdalas tinkamiausias (energingoms, judrioms ar mažiau judrioms, mažai judrioms, kt.). Taip parinksite katei geriausią ėdalą, o su juo ji bus judri, žaisminga, linksma ir sveika visą auginimo bei gyvenimo laikotarpį. Auginkite, maitinkite bei prižiūrėkite savo pūkų kamuoliuką ar jau suaugusią katę atsakingai. Nepamirškite individualaus dėmesio katėms, jos Jums atsidėkos savo dėmesiu ir meile.

Kaip matote, rekomendacijų bei patarimų yra nemažai, supažindinome Jus tik su jais keliais. Tačiau labai svarbu atminti, kad kiekvienas patarimas yra rekomendacinio pobūdžio, todėl sunegalavus katei būtinai kreipkitės konsultacijai pas veterinarą.

Zoo prekės internetu