Kad žuvys negaištų tvenkinyje. Dažno savininko sodyboje ar turimo didesnio sklypo tam tikrame plote galima rasti kūdrą, prūdą, tvenkinį ar net visą ežerą. Kai kurie jų yra įžuvinti, kad vandenyje vyktų biologiniai procesai, nesikauptų dumblas, vanduo nežaliuotų ir kt. Neretai prūdelis ar tvenkinys yra kasamas norint praplėsti pramogas – atsivėsinti po pirties, kuri pastatyta ant kranto. Kitokia situacija pasistačius pirtį ant ežero kranto. Tačiau itin karštomis vasaromis ar itin šaltomis žiemos dienomis žuvys tvenkinyje ar net ežere pradeda gaišti. Tokiais atvejais tenka priimti skubius sprendimus ir nuspręsti ką daryti, kaip išgelbėti žuvis.
Kad žuvys negaištų tvenkinyje – ką daryti
Dėl per didelės gausybės reikalų, kai kurie tvenkinių savininkai praleidžia itin svarbius momentus siekiant apsaugoti žuvis, kurios išleistos tam tikrų biologinių procesų sureguliavimui. Svarbiausi momentai, kurie praleidžiami prūdo ar net ežero pakrantėje yra temperatūrų svyravimai, kurie nėra naudingi ir yra pavojingi žuvims.
- Aukšta oro temperatūra. Įšilęs prūdo, tvenkinio ar ežero vanduo neturi pakankamai deguonies. Dėl didelės šilumos vandenyje jame gali atsirasti įvairios bakterijos, kurios taip pat gali būti pražūtingomis žuvims. Žaliuojantis vanduo karštomis vasaros dienomis taip nėra stebuklingas ir netikėtas reiškinys. Jei vandens tūris telkinyje yra nedidelis, aukšta oro temperatūra itin greitai pakelia tvenkinio vandens temperatūrą kas ir veda prie būsimų problemų. Dažnais atvejais žuvys tvenkinyje, prūde ar net ežere pradeda gaišti dėl deguonies stygiaus;
- Itin žema oro temperatūra. Esant intensyviai ir itin žemai oro temperatūrai kelias paras nedideli tvenkiniai ar ežerai užšąla. Vandens paviršių pilnai uždengęs ledo sluoksnis „išjungia deguonies padavimą” žuvims. Atsiradus deguonies stygiui bet kokiame užšalusiame vandens plote žuvys pradeda gaišti nuo mažiausių iki ištvermingiausių, didelių.
Nėra smagu, kai klausimas ką daryti, kad žuvys tvenkinyje negaištų iškyla joms į vandens paviršių pradėjus kilti aukštyn pilvais. Tačiau užbėgti problemai už akių ir jos išvengti įmanoma, jei tik pasinaudosite vieninteliu praktišku patarimu. Galima sukurti Eko sistemą tvenkinyje ar ežere, kuri padės išvengti nemalonių, o gal net ir nuostolių galinčių pridaryti problemų.
Naudinga pasidomėti:
- Kodėl gaišta žuvys;
- Praduodamas lauko kubilas;
- Vandens aeratorius – difuzorius;
- Kokius vandens filtrus rinktis;
Eko sistema tvenkinyje, prūdelyje ar ežere
Praktiški ūkininkai jau yra perėmę patirtį iš savo senolių ar tėvų, todėl žuvys jų tvenkiniuose visada yra saugios. Nesvarbu kokie karščiai, nesvarbu kokio šaltumo oras už lango, ūkininko valdose niekada nenugaiš ne viena žuvis dėl itin nepalankių oro sąlygų. Jų vandens plotai visada yra saugi, nes juose yra įrengtos Eko sistemos. Tai oro padavimo sistemos, kurios nuolat veikia turėdamos pagrindinę užduotį – vandenį prisotinti deguonimi. Tokios sistemos nereikalauja daug išlaidų, tik į įrangą ir jos darbo palaikymą naudojimo metu.
- Oraputes tvenkiniams SECOH. Tai patikimiausias įrankinis tvenkinių Eko sistemos kūrimui. Tai įrenginiai, kurie per tam tikrą laiką į vandenį supučia tam tikrą kiekį deguonies. Taigi, orapūtės tvenkiniams yra geriausias techninis sprendimas siekiant apsaugoti žuvis nuo nugaišimo vasarą ar žiemą. Kodėl rekomenduojamos SECOH orapūtės tvenkiniams? Atsakymas paprastas, tai ilgaamžiškumu pasižyminti Japoniška technika. Kai kuriems veikia net 15 metų, kurių laikotarpiu yra keičiamos tik pagrindinės susidėvinčios dalys – oraputes membranos. Šios sudedamosios orapučių SECOH dalys taip pat tarnauja ilgai, nuo 2 metų iki 5-7. Laikas priklauso nuo veikimo intensyvumo, apkrovų ir veikimo sąlygų;
- Vandens aeratoriai taip pat yra Eko sistemos sudedamoji dalis. Difuzoriai leidžia oro srautui pasiskirstyti po didesnį vandens plotą prisotinant jį deguonimi. Tai efektyvus būdas padidinti deguonies kiekį tvenkinyje ar norimame vandens telkinyje. Taip, galima ant vandens telkinio dugno nuleisti tik žarną be antgalio, tačiau didelis ir stambus burbuliavimas neduos tokios naudos, kurią gali suteikti vandens aeravimo difuzoriai tvenkiniams;
- Papildomos sudedamosios dalys yra smulkmė, kurią teks įsigyti ir kuri nesukurs didelių išlaidų: žarnos oro padavimui į difuzorių, įvairios plastikinės jungtys/trišakiai. Papildomi komponentai sukurs tik tiek išlaidų, kiek bus reikalinga norimo vandens plotui tvenkinyje aeruoti prisotinant tam tikrą vandens plotą deguonimi.
Papildoma vandens aeratorių funkcija
Be to, kad vandens aeratoriai ir deguonies padavimo difuzoriai tvenkiniams naudojami žuvų išsaugojimui, šaltą žiemą sistema neleidžia užšalti vandeniui. Tai reiškia, kad turint ant ežero kranto ar tvenkinio ar nedidelio prūdelio kranto pirtelę, Jums nereikės kaskart kirsti eketės lede, kuris susidarė dėl šalnų žiemą. Sutaupytas laikas ir energija padės susikoncentruoti ties savo pagrindinėmis pramogomis.
Taigi, atsakymas ką daryti, kad negaištų žuvys tvenkinyje yra. Tai patikima ir daug priežiūros nereikalaujanti Eko sistema, padedanti ne tik apsaugoti žuvingus plotus, bet ir patobulinanti pramogines erdves prie pirtelės.
Saugokite ne tik gamtą, bet ir tai ką patys sukūrėte, auginate vandens telkiniuose, pramogoms – BukSvarus.lt