Užsikimšo, kemšasi drenažinis/filtracinis nuotekų sluoksnis grunte, šulinys. Ką daryti? Kaip atkimšti filtracinį gruntą – priemonės

Bal 2, 2020 | Straipsniai

užsikimšo nuotekų drenažas
Neprižiūrimas elementas

Užsikimšo drenažinis sluoksnis grunte, sklype, kaip atstatyti valyto vandens pralaidumą!? Ką daryti? Štai tokie ir kiti klausimai kyla vietinę kanalizaciją turintiems. Suprantama, kad nesant tokiai bėdai stresuoti nereikia, COVID-19 jau atliko savo „darbą”. Tačiau daugelis norėtų sužinoti, kaip elgtis, jei drenažinis sluoksnis – „sumuštinis” grunte pradėjo kimštis, sumažėjo vandens pralaidumas.

Užsikimšo drenažinis sluoksnis

užsikimšo drenažinis sluoksnis

 

Užsikimšimai gali būti kelių rūšių:

  • Pralaidūs;
  • Mažiau pralaidūs;
  • Nepralaidūs.

Priežastys užsikimšimui gali būti įvairios, nuo nepriežiūros, netinkamo įrenginių sujungimo prieš paleidžiant ar netinkamo sureguliavimo. Bet viena priežastis, kodėl užsikimšo drenažinis sluoksnis – aiški. Taršios dalelės, kurios neefektyviai išvalytos iš nuotekų buvo nugabentos ir iki drenažinio sluoksnio. Čia ir visa užsikimšimo bėda.

Taip pat skaitykite:

Užsikimšus sluoksniui grunte, kuris yra atsakingas dėl valyto nuotekų vandens sugėrimo, paskirstymo ir išgarinimo, problema sukelia nemažą galvos skausmą. Tai ne kriauklė ar kanalizacija, troso neįkišime ir nepasuksime, kad atsirastų pratekėjimas. Drenažinis šulinys pradeda per dažnai pildytis, atsiranda tikimybė, kad jis pradės kilti į viršų. Todėl dažnai iš Viljamo Šekspyro tragedijos pagrindinio personažo lūpų skambanti populiariausia frazė tinka ir čia: „Būti ar nebūti”. Kas geriau, pratęsime, nuspręsti ir investuoti į naujo drenažo formavimą ar biologinėmis priemonėmis bandyti pralaidumą atstatyti ir tikėtis, kad sistema ir toliau veiks.

Ką daryti ir kaip elgtis

Žinoma, kad lengviausia išeitis yra išleidžiant nemažą sumą lėšų, kad sklype būtų pašalinta senas gruntas ir jame suformuotas naujas, filtracijai. Tačiau toks sprendimas reikalauja investicijų, nors būtų lengviausias. Tačiau naudinga įvertinti tai, kad kanalizacija namuose bus atjungta ir jei jame gyvena daugiau nei 3-4 asmenys, susidursite su nuotekų kaupimo, šalinimo bei valymo problema. Statyti lauko tualetą kieme nėra logiška ir praktiška. Todėl naujo drenažinio sluoksnio formavimas gali tikti tik neskaičiuojantiems pajamų bei išlaidų ir turintiems „No limit” kredito kortelę. Logiškai mastantys visada gali rasti alternatyvų ir būdų, kaip pigiau atkimšti drenažą ir tuo pačiu neišleisti daug pinigų. Tokių problemų efektyviam sprendimui yra siūlomos biologinės priemonės. Jos daug nekainuoja, bet atlieka bei pasiekia norimą rezultatą.

Biologinės priemonės drenažo atkimšimui

naujų ir probleminių

STARWAX 639

Atsisakiusiems didelių investicijų į naujo drenažinio sluoksnio formavimą sklype yra siūlomos naudoti bakterijos septikams. Tai ženkliai pigesnė alternatyva, kuri leidžia biologiniu keliu išspręsti opią problemą nepakenkiant nei nuotekų valymo sistemai, nei aplinkai. Taip biologinė priemonė, kuri sudėtyje turi nepatogeninius fermentus bei bakterijas. Priemonė ypač pagreitina organinių bei celiuliozės medžiagų skaidymo – degradacinį procesą. Kadangi teršalai yra nusėdę drenažiniame sluoksnyje, priemonę taip pat naudinga „nugabenti” iki užsikimšusios vietos. Kaip tai padaryti, duobės gi nekasi? Toks klausimas galėtų kilti akimirksniu. Atsakymas paprastas, drenažinis šulinys, rezervuaras, bačka, duobė ar kaip kitaip pavadinta talpykla į kurią subėga valytas vanduo „suleidimui” į drenažą. Priemonė yra suaktyvinama šiltame vandenyje, jei sprendžiama tokia problema, ir supilama tiesiai į drenažinį šulinį. Kita bakterijų pakuotė yra supilama į unitazą namuose ir nuplaunama vandeniu. Taip, supratote teisingai, Jums prireiks 2 STARWAX pakuočių.

Kaip vyksta atkimšimo procesas

Jei nenustebote, kad prireiks 2 priemonės pakuočių po 500 gramų reiškia, kad esate pasiruošę problemą šalinti biologiniu keliu ir renkatės pigesnį variantą. Kadangi yra užsikimšęs drenažinis sluoksnis grunte, iki jo, biologines bakterijas nugabensite per drenažinį šulinį valyto vandens pagalba – natūraliu būdu, palaukiant. Kuris šiuo metu nėra labai valytas jei užkimšo drenažą. Priemonę rekomenduojama panaudoti ne pilnai prisipildžius drenažiniam šuliniui, gali būti per pusę. Keliaudama priemonė iki užsikimšusio sluoksnio pradės skaidymo procesą, pralaidumas pamažu turėtų jaustis, šulinys pildytis vis lėčiau lėčiau.

Nors atrodytų, kad atliktas veiksmas jau išspręs šią problemą, bakterijų veiksmingumas gali sumažėti dėl buityje generuojamų naujų nuotekų bei taršių medžiagų. Neišsikraustysite gi kol atsikimš, gyvensite toliau. Todėl tam, kad atkimšimo procesas būtų sklandus ir palaikomas nuotekų valymo metu ir yra rekomenduojama panaudoti papildomą biopreparato pakuotę iš namų kanalizacijos. Bakterijos skaidys naujai generuojamus teršalus, taip neleis sumažėti bakterijų drenaže efektyvumui. Žinoma, jei name gyvena 5 ir daugiau asmenų ir naudoja didelio pajėgumo valymo įrenginius, generuojama daug nuotekų bus rekomenduojama panaudoti ir 3 pakuotes į visus esančius šulinius.

Bakterijas STARWAX galima naudoti ir su kita efektyvia priemone, tai Bio Enzimai Emergency 500g – iki 10 kartų pagreitina organikos skaidymą, nes yra dvigubos koncentracijos. Bakterijų Emergency pakuotė yra suaktyvinama šiltame iki 40 laipsnių vandenyje. Vandens kiekis yra pasirenkamas priklausomai nuo to, kokia naudojama drenažinė ar filtracinė sistema: šulinys, drenažo vamzdynas grunte su „kaminu”. Jei  kemšasi sistema su kaminu, Emergency rekomenduojama supilti per kaminą prieš namui tampant neaktyviu: miegą, išvažiuojant į darbus. Ir tam, kad naujai generuojamos nuotekos neapkrautų bakterijų Emergency drenažinėje sistemoje rekomenduojame panaudoti Starwax 639 bakterijas. Jos užkirs kelią naujoms taršioms medžiagoms mažinti Emergency priemonės darbą drenažinėje sistemoje.

Biologinių bakterijų kaina

Bakterijos STARWAX kainuoja 19,99 eurų su PVM. Vertinant tai, kad ši priemonė yra itin efektyvi, atspari antibiotikams, įvairioms rūgštims, sodai ir priemonėms turinčioms ją sudėtyje bei cheminėms buities priemonėms, leidžia tvirtinti, kad ji yra efektyviausia ką šiuo metu galime pasiūlyti. Tai leidžia efektyviai pradėti taršių mikrodalelių drenažo sluoksnyje skaidymą. Kadangi tai yra biologinė priemonė suprantama, kad „skylės” grunte nepadarysite vos tik panaudojus bakterijas ir nepatogeninius fermentus. Rezultato teks palaukti, o bėgant laikui, pralaidumas grunte pilnai atsistatys ir bus sklandžiai palaikomas tol kol naudosite šią biologinę priemonę. Taigi, susidariusią grunte problemą išspręsite su 40 ar 60 eurų išlaidomis. Žinote kas iškastų pigiau? Vargu. Bio bakterijos ir didesnis jų pasirinkimas profilaktikai. Profilaktinė priežiūra leidžia išvengti panašių problemų ir užtikrinti sklandų nuotekų išvalymo procesą.

Jei nepaminėjome svarbios informacijos tam, kad perteiktume informaciją dėl Jūsų apsisprendimo, nepergyvename, visada galite pasiskambinti aiškumui bei atsakymams į susidariusius klausimus. Kiekviena situacija – individuali, jei užsikimšo drenažinis sluoksnis ar šulinys patarsime ir kiekvienai situacijai parinksime geriausias priemones ir rekomenduosime kaip jas ir kokiu eiliškumu panaudoti Mob.tel.: +37067726777

Atmintina, jei užsikimšo drenažinis sluoksnis, stenkitės nepanikuoti, nestresuokite ir nesistenkite priimti skubotų sprendimų. Tai veda prie neteisingų ar netikslių sprendimų su didesnėmis išlaidomis septikui.

Pasikonsultuokite, sutaupykite savo lėšas ir laiką – Buksvarus.lt