Iš kanalizacijos sklinda nemalonus kvapas? 5 būdai jo atsikratyti!

Gru 30, 2018 | Straipsniai

Iš kanalizacijos sklinda nemalonus kvapas? Buityje naudojamos įvairios priemonės gali privesti ir prie pasekmių. Kanalizacijoje atsiradęs nemalonus kvapas pradės Jus erzinti ir stumti į neviltį. Daugelis vartotojų pasitiki priemonėmis, kurios yra siūlomos internetinėje erdvėje. Bet yra ir tokių, kurie netikėdami profesionalių priemonių veiksmingumu, pirma ieško ir išbando buitines priemones. Penkis patarimus, kaip panaikinti kvapą kanalizacijoje ir norime Jums pristatyti.

Iš kanalizacijos sklinda nemalonus kvapas

Jei iš kanalizacijos sklinda nemalonus dvokas, tiesiog smirda, žemiau rasite efektyvias pbiologines priemones. Jų pagalba pašalinsite iš kanalizacijos sklindantį kvapą, tik svarbu laikyti nurodytų rekomendacijų.

  • Kanalizacijos kvapo naikinimas300g biologinės priemonės, smūginė dozė 1 panaudojimui;
  • Kvapui naikinti efektyvi biologinė ir koncentruota priemonė 1L, pakanka 4-5 kartams;
  • Buksvarus.lt siūlo išbandyti biocidą/fungicidą, nekenksminga aplinka ir žmonių sveikatai koncentruotą priemonę, kuri dezinfekuodama kanalizacijos vamzdžius. Turi savybę naikinti ir dvoką kuriančias bakterijas – Super Fungicidas AG 100. Nors priemonė įvardijama kaip nuo pelėsio, tačiau ji turi platų spektrą panaudojimui ir susidariusių problemų profesionaliam naikinimui. Pelėsis, grybas, poros, visi žinomi virusai, bakterijos, patogenai. Naudojama medicinoje, globos įstaigose ir įvairių patalpų dezinfekavimui. Visada galima pasikonsultuoti: KONTAKTAI;
  • Kaip isnaikinti pelesi?

Buksvarus.lt rekomenduoja dyzeliniams automobiliams – Ad Blue skystis.

Buitiniai kvapo kanalizacijoje naikinimo būdai:

Nemalonių kvapų kanalizacijoje naikinimas gali tapti tikru iššūkiu. Vieni pasitiki profesionaliomis priemonėmis ir su kvapu susitvarko gan greitai, kiti yra linkę išbandyti ir buityje naudojamas priemones. Kelis ir plačiai paplitusius būdus, kaip panaikinti kanalizacijos kvapą, siūlome išbandyti ir Jums:

Actas ir Soda

iš kanalizacijosnemalonus kvapas kanalizacijojekanalizacijos kvapo naikinimas

Kone labiausiai paplitęs būdas išbandymui naikinant kvapus nuotekų sistemoje – kanalizacijoje

Kiekis: 

Jums reikės 100 – 150 gramų sodos, 200-300 ml obuolių 6% arba spirito 9% acto ir 1,5 L vandens. Priemonės kiekius galima didinti proporcingai esančiai kanalizacijos sistemai, kurioje atsirado ir „vaikšto” nemalonus kvapas.

Panaudojimas:

1,5 L arba kitą vandens kiekį supilkite į puodą ir palaukite kol jis užvirs. Sulaukus kai vanduo užvirs, supilkite nurodytą sodos ir acto kiekį ir dar pavirkite apie 5 minutes. Praėjus minėtam laikui, dar tiek pat palaikykite jau išjungę ugnį. Sukurta tirpalą supilkite į nemalonų kvapą skleidžiančią kanalizacijos angą ir pasistenkite ilgesnį laikotarpį jos nenaudoti. Tai atlikti galima prieš einant miegoti.

Bakterijos Starwax 655 – 600 g – Probleminiams septikams, kanalizacijos duobėms/šuliniams

Akmens druska

kanalizacijos kvapo naikinimas

Pigi, gal net ir pigiausia priemonė išbandyti dar vieną kanalizacijos kvapo naikinimo būdą

Kiekis:

Pilna stiklinė druskos ir vanduo iš krano.

Panaudojimas:

Akmens druską suberkite į sanitarinį mazgą (veiksmui atlikti prireiks šiek tiek kantrybės) – kanalizaciją. Subėrus druską į kanalizaciją, paleiskite drungną ir nestiprią vandens srovę iš krano. Bėgantį vandenį palikite apie 10 minučių.

Kava

kanalizacijos kvapo naikinimas

Kavą geria kone kiekvienas lietuvis ir saugodamas kanalizaciją nuo užsikimšimo ar kitų problemų, dažnas tirščius išmeta į šiukšlių kibirą, individualių namų savininkai – į komposto duobes. Kvapo kanalizacijoje naikinimui yra ir toks patarimas, kuris rekomenduoja kavos tirščius (nedžiovintus – drėgnus) suberti į sanitarinį mazgą ir atsukus kraną, palikti vandenį bėgti apie 10 minučių. Tikinama, kad toks būdas ne tik, kad panaikins nemalonų kvapą, bet dar ir pravalys kanalizaciją.

Citrina

kanalizacijos kvapo naikinimui

Šaltuoju ir šiltuoju metų laikais, daugelis mėgstame pasilepinti vėsiu citrinų gėrimu. Arba, valgant citrinas apsisaugoti nuo viešoje erdvėje mus tykančių virusų šaltais bei žvarbiais orais. Naudinga žinoti, kad natūralių priemonių panaudojimo naikinant nemalonius kvapus sąraše yra ir citrinų žievelės.

Panaudojimas:

Likus panaudotoms citrinoms, jų žieveles išvirkite 200-500 ml vandens kiekyje. Tikslaus virimo trukmė nėra nurodoma, teks pasikliauti savo nuojauta. Po žievelių išvirimo, šiek tiek palaukite kol skystis atvės ir supilkite jį į kanalizacijos angą. Kaip ir visais ankščiau įvardintais būdais, supylus pagamintą priemonę į kanalizaciją, naudinga šiek tiek palaukti. Manoma, kad toks būdas taip pat gali panaikinti kanalizacijoje atsiradusį nemalonų dvoką.

Skalbinių baliklis

naikinant kanalizacijos kvapą

Dar viena ir nebrangi priemonė bandymui atsikratyti kanalizacijos kvapo. Kai kanalizacija smirda, norima išbandyti visas priemones, kad tik būtų panaikintas nemalonus kvapas. Gamintoją galite pasirinkti savo nuožiūra, pigiau ar brangiau, kaip Jums patogiau.

Naudinga pasidomėti:

Kiekis:

Priklausomai nuo kanalizacijos dydžio, kvapo naikinimui reikės 100 ml šalto vandens ir 100 ml skalbinių baliklio.

Panaudojimas:

Minėtą baliklio ir vandens kiekį sumaišykite ir supilkite į vamzdyną iš kurio prasiskverbia ir jaučiamas nemalonus kvapas. Rekomenduojama užkimšti visus sanitarinius mazgus kamščiais arba, jei tokių neturite, galima panaudoti ir polietileninius maišelius. Supylus priemonę ir užkimšus kanalizaciją, rekomenduojama palaukti apie 20-30 minučių. Praėjus laikui, atkimšus vieną kanalizacijos angų, įkurią buvo supilta priemonė, atsukite šiltą vandens čiaupą (ne karštą) ir paleidę vandenį palikite jį bėgti apie 10 minučių.

Taip pat pasidomėkite:

Saugumas:

Žinant, kad rūbų baliklis turi dirginančių savybių, prieš panaudojant priemonę svarbu imtis visų saugumo priemonių. Atidarydami baliklio talpą stenkitės vengti tiesioginio kvapo užuodimo, priemonės patekimo į akis ir kt., kas galėtų penkti sveikatai.

Kaip matote, internetinėje erdvėje yra begalės patarimų, kurie taip ir skelbia, kad pasinaudoję jais, nesudėtingai ir pigiau pašalinsite kanalizacijoje atsiradusį kvapą. Tik ar kvapo naikinimas netaps tik dar vienu smagiu laiko praleidimu su tikimybe pasiekti rezultatą, įsitikinti teks pačiam vartotojui.

Na ir pabaigai, jei vis gi panaudotos priemonės nepadėjo panaikinti kvapo (greičiausiai, kad taip ir nutiks), Buksvarus.lt rekomenduoja atrasti biologinę priemonę, kurios pagalba kanalizacijos kvapo naikinimas taps įmanoma misija buityje. Svarbu atminti, kad didesnei kanalizacijos sistemai, kvapo naikinimui yra rekomenduojama panaudoti didesnį Bio priemonės ir gausesnį šilto vandens kiekį.

Švaros prekės.