Iš kur atsiranda bakterijos nuotekų valymo įrenginyje ir kodėl jų darbas sutrinka. Tokie klausimai nelabai rūpi daugiabučių namų gyventojams. Tačiau turintiems ar tik įsigijusiems individualų namą užmiestyje su valymo įrenginiais tokie klausimai yra itin aktualūs. Buitines nuotekas valant septikų ar bio valymo įrenginių, nesvarbu kokiu pavadinimu, savininkai tikisi maksimalaus išvalymo proceso. Tačiau neretai susiduriama su problema kai biologiniai procesai valymo įrenginyje sulėtėja arba visiškai išnyksta. Štai čia ir iškyla pagrindiniai klausimai, iš kur nuotekų įrenginyje atsiranda bakterijos, kodėl jos žūsta, išnyksta ir kaip jas atstatyti.
Iš kur atsiranda bakterijos
Jei nesate praleidę biologijos pamokų vidurinėje mokykloje ar šiuolaikinėje gimnazijoje turėjote susipažinti su bakterijomis. Mūsų aplinkoje bakterijų apstu, lygiai taip pat bakterijų yra daug ir žmonių organizme. Jų galima rasti įvairių rūšių, tačiau vienos iš svarbesnių randasi žarnyne. Taigi, būtent tualete paliktų organinių medžiagų ir vandens dėka į nuotekų valymo įrenginį patenka gerosios bakterijos, kurios reaguodamos su celiulioze, maisto likučiais, riebalais ir kitomis taršiomis medžiagomis vandenyje susikuria biodegradacinis procesas. Biodegradacija yra organinių medžiagų skaidymo ar irimo procesas. Būtent mikroorganizmai, kurie į biologinius valymo įrenginius atkeliauja iš tualeto ir sukuria natūralų valymo procesą. Kadangi natūralus procesas yra siek tiek per lėtas lyginant su generuojamų nuotekų kiekiu buityje, todėl į valymo įrenginius yra rekomenduojama sumontuoti oraputes SECOH. Tačiau vieno orapūtės kaip prietaiso nepakaks, privaloma prijungti ir kitą svarbią detalę, kuris yra vandens aeratorius. Šios jungties dėka į nuotekas valymo įrenginyje yra paduodamas didesnis oro srautas, kuris perneša į nuotekas deguonį. Grįžtant į biologijos pamoką tenka prisiminti, kad visų skilimo ar skaidymo procesų pagreitinimui didelę įtaką daro deguonis, kitaip O2.
Naudinga pasidomėti:
- Kada pradėti naudoti bakterijas;
- Kaip naudoti bakterijas;
- Švarios aplinkos kūrimas nerizikuojant sveikata;
- Bakterijos ir fermentai kanalizacijai;
- Kokias bakterijas rinktis;
- Bio indaplovių tabletės ir nuotekų valymas;
- Kanalizacijos šulinių, duobių, valymo įrenginių bei septikų priežiūra atsiradus problemai;
- Bakterijos tualetams, duobėms, šuliniams;
- Bakterijos mažai naudojamų septikų ir įrenginių priežiūrai;
- Ką daryti kai nesusigeria vanduo infiltraciniame šulinyje;
- Starwax bakteriju kaina;
- Infiltracijos šulinio užsikimšimo priežastys;
- Bakterijos kanalizacijai;
- Kiek kainuoja lauko tualetai;
- Kokius vandens filtrus rinktis;
- Kaip atsikratyti voru namuose;
- Kanalizacijos kvapu naikinimo priemone;
Keli niuansai
Žinoma, kitas variantas kaip įrenginiuose atsiranda bakterijos nuotekų valymui yra kai įrenginius montavę meistrai į juos įleidžia bakterijų. Kiti pagalbos prašo kaimynų, kurie įsikūrę ankščiau ir valdo visus procesus. Pasisėmus kibirą ar kelis iš kaimyno, kiek jis leis bakterijų jas galima supilti į savo įrenginį. Dar vienas iš variantų yra procesas, kai po eilinio nuotekų valymo įrenginių išvalymo, paslaugas teikę specialistai atveža ir suleidžia gerųjų bakterijų.
Kodėl įrenginyje bakterijos žūsta
Žūsta valymo įrenginių bakterijos yra tik praktinis posakis. Jei įsigilinti į bendrą nuotekų generavimo bei valymo procesą galima suprasti, kodėl jų įrenginyje mažėja arba kodėl jos visiškai išnyko. Tai ne joks stebuklas, tik biologinis procesas, kuris turi sąlygas susikurti ir egzistuoti valymo įrenginyje ar kanalizacijos duobėje, arba be palaikymo sulėtėti arba visiškai išnykti. Priežasčių kodėl neveikia valymo įrenginiai yra nemažai. Gaila, kad apie jas vartotojai sužino tik pradėję naudoti įrenginius ar įsikraustę į naujus namus neturėdami tam pilnos informacijos.
- Valymo įrenginių bakterijos žūsta buityje generuojant didesnį kiekį nuotekų nei spėja apdoroti turimas įrenginys. Ne visada duše prausiamės naudodami prausiklius ar kitas higienos priemones. Pats vanduo, kaip cheminis elementas jis linkęs keliauti tolyn keliu, kuris jam sukurtas mūsų buityje. Taigi, jei turimas įrenginys perkraunamas paprasčiausiu vandens srautu, biologinis procesas, kuris galėtų susikurti pirmoje įrenginio sekcijoje ar pirmame šulinyje, perteklinio vandens dėka yra išskalaujamas ir nepilnai išvalytos nuotekos yra nešamos tolyn: per atskiras sekcijas, šulinius ir į infiltracijos šulinį, kanalizacijos ar drenažinį griovį ar net į prūdelį ar ežerą;
- Namuose buvo atliekamas generalinis valymas kviečiant paslaugas teikiančius specialistus. Supraskite, jų užduotis yra išvalyti, išplauti ir Jums pateikti blizgančių bei švara kvepiančių namų erdves. Tačiau kokios priemonės yra naudojamos realiai galima tik paspėlioti. Vienu metu panaudotas itin didelis kiekis baliklių, šveitiklių, dezinfekantų ir kitų cheminių priemonių, kiekiai priklauso nuo erdvės, proceso metu vardan švaros viskas yra pilama į sanitarinius mazgus. Taigi, vandens – nuotekų kelias yra žinomas, jis nukeliauja į valymo įrenginius, septikus ar paprastą kanalizacijos duobę. Tad bakterijos kanalizacijos duobems yra išskalaujamos didesniu vandens kiekiu bei veikiamos didesniu nei įprastoje buityje chemijos kiekiu. Bakterijos valymo įrenginyje žūsta, biologinis procesas sulėtėja arba išnyksta, todėl atsiranda poreikis jomis įrenginį papildyti.
Dar kelios priežastys
- Valymo įrenginiai buvo ilgainiui nenaudojami, pripildyti tik vandeniu. Akivaizdu, kad stovinčiame vandenyje pradeda veistis kiti mikroorganizmai ir su nuotekų valymu visiškai neturintys nieko bendro, įrenginyje atsiranda nemalonus kvapas. Todėl kai namas paruoštas naudojimui, įsikurta, biologinį procesą įrenginyje naudinga atnaujinti ir procesą atnaujinti bakterijų kanalizacijai dėka;
- Per dideli nuotekų valymo įrenginiai esančiai šeimai. Vien tik vanduo įrenginyje ir SECOH orapūtė su aeratoriumi bėdų išvengti nepadės. Savo funkciją atliekantis aeratorius nemalonių kvapų nenaikina, todėl gali atrodyti, kad kai tik įsijungia orapūtė kieme ar net namuose pradeda smirdėti kanalizacija. Tai ženklas, kad biologinis procesas įrenginyje sulėtėjo arba visiškai išnyko. Tam priežastis – įrenginyje didesnis kiekis vandens ir minimalus taršių medžiagų, organikos iš tualeto, virtuvės. Tam procesui užtikrinti yra reikalingos bakterijos nuotekų valymo įrenginims.
Kokios bakterijos reikalingos ir kiek jos kainuoja
Kiekvienas įrenginys, septikas ar paprasta duobė turi savo darbo specifiką, Tam, kad parinkti geriausias bakterijas kanalizacijos priežiūrai ir nuotekų valymui svarbu žinoti kokiam tikslui bakterijų ieškoma.
- Bakterijos tik valymo įrenginių priežiūrai;
- Problemų sprendimui bakterijos;
- Biologinio proceso atstatymui ar laikino naudojimo objektui tik ribotą laiką.
Kadangi bakterijų rūšių nuotekoms valyti yra nemažai, geriausias Jums pasiūlys Buksvarus.lt specialistai konsultacijos metu. Ir nedarykite pagrindinės klaidos, nepradėkite paieškų nuo kainų. Bakterijų kainos nėra didelės. Todėl kai sužinosite kiek kainuoja bakterijos iš specialistų po Jūsų poreikio išklausymo, bakterijų kaina nebus didelė. Svarbiausia įsigyti sau geriausias.
Taigi, kadangi niuansų problemų atsiradimui nuotekų valymo įrenginiuose, septike, kanalizacijos šulinyje ar duobėje yra nemažai, rekomenduojame susisiekti, išsakyti problemas ar norus ir įsigyti tinkamiausias bakterijas savo buičiai.
Atraskite kokybę – Buksvarus.lt